Też lubisz wycieczki po Polsce?

Dołącz do 12 000 miłośników podróżowania po Polsce. Obserwuj nasze wycieczki na żywo na Facebooku:

Chcesz nas poznać? Spotkajmy się na prezentacjach o Polsce w Trójmieście!

Kasia i Maciej Marczewscy

Dziękuję, już Was lubię :)
Menu

» »

Kamperem przez Polskę! Czy Wschodnia Polska da radę?

Ruszamy w drogę kamperem! Zwiedzimy wschodnią Polskę, odwiedzimy miejsca, które pierwszy raz widzieliśmy jakieś sześć lat temu. Zaczynamy od północnego Podlasia i będziemy poruszać się na południe wzdłuż granicy. Aż do Rzeszowa, skąd Kasia wróci do domu i pracy, a Maciej pojedzie dalej, jeszcze dalej... Sam nie wie dokąd. Sam. Kamperem!

Ruszamy w Drogę Kamperem przez Polskę!

Kampera pożycza nam Pani Mariola Stasik, która wynajmuje te wehikuły zawodowo. I ma tak pięknie brzmiącą nazwę strony: RuszajNaWakacje.pl ! Nasze spotkanie to było przeznaczenie. Dwie inicjatywy: Ruszaj w Drogę! i Ruszaj na Wakacje! połączyły siły i teraz przez dwa tygodnie sprawdzimy co oznacza życie w domu na czterech kółkach. Podobno kto raz wyruszy w drogę kamperem, ten nie wyobraża sobie podróży bez niego. Czy z nami też tak będzie?

Jak jeździć kamperem po Polsce?

Maciej chciał zabrać mnie w podróż kamperem odkąd się znamy. Przeżył kiedyś w życiu taką przygodę za granicą i od tamtej pory miłość do tego środka transportu kwitła w nim niczym podlewany poranną rosą kwiat. Imprezę tę, z powodu jej kosztów, odkładaliśmy na wieczne nigdy, a już na pewno "na emeryturze". A tu życie spłatało nam niespodziankę. Maciej poznał Panią Mariolę i od słowa do słowa...

Ruszamy w Drogę...
...ruszamy na wakacje...
... i to kamperem!

Jestem taka podekscytowana. Nie wiemy co nas czeka. Od wielu lat nie spaliśmy nigdzie indziej jak w wygodnym, stabilnym łóżku. To w kamperze jest podwieszane - sprawdziliśmy. Do tego miliony pytań - a co jak będzie zimno? Jak przyrządzić śniadanie? Gdzie się zatrzymać? Jaka będzie pogoda? Dokąd zajedziemy?

Kamper, który wynajęliśmy od Pani Marioli jest super. Ma wszystko co trzeba - stół, kuchenkę, telewizor, łóżko, łazienkę z prysznicem i tysiące schowków. Już go pokochałam! Jest prawie jak nowy - nie ma jeszcze roku. Widać to na naszych zdjęciach. Na przednim siedzeniu siedzi się jak na piedestale.  Super wrażenie!

Nie mogę się doczekać, kiedy ruszymy w drogę!

Ruszamy w Drogę Kamperem przez Polskę!Ruszamy w Drogę Kamperem przez Polskę!Ruszamy w Drogę Kamperem przez Polskę!

Jaki mamy plan?

Chcemy sprawdzić, jak w Polsce podróżuje się kamperem. I jakie niespodzianki czekają na takich kamperowych żółtodziobów jak my. Chcemy sprawdzić, jak sobie poradzimy i czy na Wschodniej Ścianie Polski znajdziemy miejsca przyjazne kamperom. Jeśli takie znasz, koniecznie daj nam znać!

Chcemy odwiedzić miejsca, które widzieliśmy 6 lat temu, podczas naszej samochodowej wycieczki po Wschodniej Ścianie Polski. Ciekawe jak wiele się tam zmieniło?

Przejedziemy przez Warmię i Mazury i zatrzymamy się na chwilę na Suwalszczyźnie. Na pewno odwiedzimy Puńsk, Sejny i poszukamy litewskich śladów, zajedziemy gdzieś nad podlaskie jezioro, odwiedzimy Tatarów, pojeździmy na rowerach po Puszczy Białowieskiej, zobaczymy jak zmieniła się Góra Grabarka, zejdziemy pod ziemię w Chełmie i mamy nadzieję, że w końcu odwiedzimy Zamość.

A co po drodze? To się okaże :) Jeśli znasz jakieś miejsce, które koniecznie powinniśmy zobaczyć, lub masz dla nas jakieś cenne rady i wskazówki, to daj nam znać. 

Obserwuj naszą wycieczkę na żywo

Nasze przygody jak zwykle możesz śledzić na naszym Twitterze i Instagramie i na Facebooku.

Kamperem przez Polskę! Czy Wschodnia Polska da radę?

Wsiadamy do kampera i ruszamy w drogę na Wschodnią Ścianę Polski! Co zobaczymy, gdzie dojedziemy, jakie przygody spotkają nas po drodze?


 Po powrocie zdamy na blogu relację.

Napiszemy Ci, jak było. I czy będziemy chcieli jeszcze kiedyś pojeździć kamperem po Polsce.

Jak myślisz, spodoba nam się? :)


KOLEJNA RELACJA Starszy post

10 komentarzy :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. Koniecznie Przemyśl i Krasiczyn :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm, ciekawe czy zdążymy zjechać tak nisko :)

   Usuń
  2. Na prawdę warto :) a obok Rzeszowa zamek w Łańcucie :)

   Usuń
  3. Oooo, właśnie! Łańcut! Od dawien dawna na naszej liście :)

   Usuń
 2. Biała Podlaska -zamek Radziwiłłowski, Janów Podl. -Stadnina i zamek Biskupi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Drewniane kościółki z listy UNESCO i koniecznie skansen w Sanoku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam też Białystok - właśnie niedawno wróciłam z tego miasta. Piękny Pałac Branickich i ogrody wokół nich,Cerkiew Św. Ducha - największa cerkiew w Polsce, kościół św. Rocha z tarasem widokowym, Rynek Kościuszki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Plan bardzo dobry i godzien podziwu! Proponuję Przemyśl jako jeden z punktów. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię bardzo wasz blog,tym bardziej ze wsxpominacie Mazury,byłam w tym roku w Sejnach i augustowie oraz Rzeszów a z rzeszowa niedaloko do bieszczad które zwiedziłam i są piękne.w tym roku autobusem miałamokoło 3000 kilometrów

  OdpowiedzUsuń

Ruszaj w Drogę?

Tworzymy jedyny taki blog podróżniczy - pozytywny przewodnik po Polsce. Pokazujemy gdzie pojechać i co warto zobaczyć.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od sześciu lat #wDrodze, od trzech regularnie prowadzimy blog podróżniczy o turystyce w Polsce

OPOWIADAMY o PODRÓŻACH

Opowiadamy o polskiej turystyce, regionach i ciekawych miejscach w Polsce w audycjach radiowych i w programach telewizyjnych.

KLUB POLSKIEGO PODRÓŻNIKA

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.