Dołącz do czytelników Ruszaj w Drogę! Dołącz do czytelników Ruszaj w Drogę!

Cześć! Zapisz się na nasze podróżnicze maile.

Dołącz do czytelników Ruszaj w Drogę!

Dostaniesz plan na 10 jednodniowych wycieczek po Kaszubach. W następnych e-mailach poznasz jeszcze więcej pomysłów na bliskie wycieczki i zaprosimy Cię na nasze prezentacje o Polsce.

Piszemy maksymalnie 3 wiadomości w miesiącu. Do przeczytania!

Kasia i Maciej Marczewscy

Menu

Zasady korzystania z Ruszaj w Drogę!

1. Nazywamy się Kasia i Maciej Marczewscy i pochodzimy z Gdyni. Więcej o nas możesz dowiedzieć się klikając w zakładkę O nas. Witamy Cię na  „Ruszaj w Drogę”. Cieszymy się, że do nas trafiłeś i dziękujemy za poświęcenie chwili czasu na zapoznanie się z Zasadmi korzytania z Ruszaj w Drogę. Poniżej znajdziesz garść informacji, które - mamy nadzieję - pomogą Ci poruszać się i korzystać z bloga.


2. Ruszaj w Drogę powstało jako efekt naszych pasji do podróży oraz propagowania aktywnego stylu życia, zwiedzania, odkrywania świata wokół nas. W szczególności fascynuje nas Polska i to o niej głównie piszemy.Udowadniamy, że nawet weekendowy wypoczynek „tuż za rogiem” może okazać się wspaniałą przygodą i nie potrzebujemy do tego wielkich funduszy. Pokazujemy, że podczas podróży najważniejsi są napotkani ludzie i warto otworzyć się na drugiego człowieka poświęcając czas na rozmowę o jego życiowych pasjach. Doceniamy i wspieramy inicjatywy kształtujące społeczności i służące rozwojowi ludzi. Więcej o naszej misji dowiesz się, klikając w zakładkę „O Stronie Ruszaj w Drogę”.3. Posiadamy prawa do wszystkich elementów składających się na ten blog – począwszy od praw do domeny, znaku towarowego słowno-graficznego "Ruszaj w Drogę!", poprzez prawa do zdjęć po autorstwo tekstów w Ruszaj w Drogę. Wszystkie teksty są naszego autorstwa, chyba że wyraźnie zaznaczamy, że cytujemy czyjąś wypowiedź. Jeżeli w serwisie sporadycznie pojawią się cudze zdjęcia, są one oznaczane na żądanie autora, lub wskazujemy skąd pochodzą albo dzięki czyjej uprzejmości z nich korzystamy. Linkując cudze serwisy, strony internetowe lub blogi, korzystamy z ustawowo zagwarantowanego prawa cytatu – jednak na wyraźne życzenie właściciela linkowanej strony usuniemy odniesienie.


4. Ponieważ teksty i zdjęcia są naszego autorstwa, prosimy o ich niekopiowanie bez naszej zgody, w szczególności dla wykorzystania w celach komercyjnych. Jest to działanie nie tylko nieetyczne, ale także zabronione przez prawo. Jeżeli uznasz, że nasz tekst lub zdjęcie może Ci się przydać, zgłoś się do nas, na pewno nie odmówimy współpracy. Nie mamy nic przeciwko linkowaniu naszego serwisu, a nawet zachęcamy Cię do pomocy w propagowaniu naszej wizji i misji. Jeśli chcesz wykorzystać fragment naszej wypowiedzi, skontaktuj się z nami i ustal sposób jej wykorzystania.


5. W serwisie znajduje się dużo zdjęć i materiałów z tzw. „domowego archiwum”. Należą do nas osobiste i majątkowe prawa autorskie do treści, ale także prawo do wizerunku. Prosimy – uszanuj to.


6. Ruszaj w Drogę to zbiór naszych indywidualnych, subiektywnych, często emocjonalnych opinii, komentarzy, obserwacji. Jeśli popierasz nasze zdanie – to fantastycznie – podziel się z nami swoimi odczuciami. Jeśli jednak się z nami nie zgadzasz – uszanuj fakt, że inni mogą mieć inne zdanie, doświadczenia i prawo do ich wyrażania. Wszystkie komentarze – zarówno pozytywne jak i negatywne są dla nas cenne, wstawiając je, pamiętaj jednak o zasadach dobrego wychowania, kultury osobistej i uprzejmości.


7. Bardzo cieszymy się z każdego komentarza pozostawionego na naszej stronie. Cieszą nas zwłaszcza komentarze merytoryczne, także takie, które wyłapują nasze błędy lub brak precyzji - nie wahaj się o tym pisać. Jednocześnie ostrzegamy, że jeśli komentarze będą obrażać nas, lub osoby, o których piszemy, jeśli będą deprecjonować naszą pracę, nasze pasje,  jeśli będą będą nie na temat, wprowadzać negatywne emocje, jeśli będą wulgarne, obraźliwe lub napastliwe – usuniemy je bez ostrzeżenia.


8. Nie mamy nic przeciwko zamieszczaniu w komentarzach odnośników do Twojej strony lub bloga, pod warunkiem, że treść komentarza będzie rzeczowa i spójna z komentowanym artykułem. Nie zezwalamy na wykorzystywanie naszego serwisu jako tablicy reklamowej -  nie ma to nic wspólnego z etyką internauty. Nie robimy tego w innych serwisach i Tobie także nie pozwolimy na takie nieuczciwe działania.

9. Na naszym blogu wykorzystujemy ciasteczka do obsługi statystyk i narzędzi marketingowych firm trzecich. Przy pierwszym wejściu na nasz blog prosimy Cię o akceptację warunków gromadzenia ciasteczek i wykorzystywania ich do celów statystycznych i marketingowych. To nic strasznego. Poczytaj o nich. Jeśli nie chcesz, żebyśmy wykorzystywali ciasteczka - nie korzystaj z naszego bloga.

10. Na koniec chcemy podziękować Ci za cierpliwość, że przeczytałeś wszystkie te zasady do końca. Jeszcze raz bardzo dziękujemy że odwiedzasz Ruszaj w Drogę i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Jeśli spodoba Ci się u nas, będzie nam niezmiernie miło, gdy polecisz nas swoim znajomym. Życzymy Ci miłego czytania, wielu inspiracji, przygód, dobrego życia oraz przynajmniej jednej wygranej w konkursie, które mamy w planach organizować.


Nie pozostaje już nic innego jak zaprosić Cię do Ruszenia w Drogę :)

  KOMENTARZE

  Daj znać co myślisz :) Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.

  Ruszaj w Drogę?

  Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 400 pomysłów na wycieczki i pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

  KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

  Od ośmiu lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

  KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

  Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

  FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

  Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.