1200+ darmowych przewodników po Polsce w Klubowej Kopalni Pomysłów!

Steve Jobs i jego iPod sprawił, że każdy nosi tysiąc piosenek w swojej kieszeni. Maciej Marczewski sprawił, że każdy może mieć tysiąc przewodników po Polsce w swoim telefonie. Jak to możliwe?

1000+ darmowych przewodników po Polsce! Zebraliśmy je w Klubowej Kopalni Pomysłów

Zrobiliśmy coś, czego jeszcze nikt nie zrobił. Zebraliśmy w jednym miejscu działania organizacji promujących turystykę w Polsce. Stworzyliśmy Internetową Bazę Pomysłów na wycieczki po Polsce - bazę linków do darmowych e-booków, folderów, map, książek i albumów o Polsce, polskich regionach, odradzających się regionalnych kulturach i tematycznych szlakach z 16 województw Polski. Bazę nazwaliśmy Klubową Kopalnią Pomysłów i jest ona rozwinięciem wersji papierowej znanej z prezentacji Klubu Polskiego Podróżnika. W dniu premiery mamy w niej 1260 linków. A te linki to ponad tysiąc pomysłów na wycieczki po Polsce! Darmowych! Idealnych na zbliżające się wakacje!

Szukasz pomysłu na weekend / wycieczkę / cały urlop w Polsce?

Proszę bardzo! Na Ruszaj w Drogę! znajdziesz ponad 300 wpisów o ciekawych miejscach w Polsce i polskich regionach, internetowe przewodniki, podróżnicze porady dla początkujących, ponad 20 godzin radiowych audycji o Polsce, spisane rozmowy o polskiej turystyce, a nawet nagrany przez nas audioprzewodnik po centrum Gdyni.

Chcemy dać Ci coś jeszcze, bo czujemy, że to wciąż za mało. Wciąż dostajemy pytania jak zaplanować wycieczkę w regiony, których jeszcze nie widzieliśmy. A jak polecić coś, czego się nie widziało? I na kogo się wtedy powołać? Wiemy, że nie damy rady wszystkiego zobaczyć, a już na pewno wszystkiego nie opiszemy. A bardzo chcemy, żeby więcej osób odkrywało odradzającą się polską turystykę i zwiedzało Polskę.

Dobrze też wiemy, że regionalne i lokalne organizacje turystyczne, samorządy i organizacje pozarządowe robią u siebie świetną robotę. Produkują stosy darmowych folderów, przewodników i map. Tylko mają jeden problem - dowiesz się o tych przewodnikach dopiero wtedy, gdy przyjedziesz do miejsc, w których działają. A czasem bywa i tak, że nie dowiesz się o nich wcale.

Po nitce do kłębka 

Warto rozmawiać. Przekonałam się o tym w życiu wiele razy. Szczególnie wtedy, gdy rozmowa z Pawłem otworzyła mi oczy na braki, jakie panują w promocji Polski wśród jej mieszkańców. Pisałam o tym tutaj:
  Ta rozmowa zainspirowała mnie i Maćka do obmyślenia i stworzenia Klubowej Kopalni Pomysłów. Pomysł polega na tym, że na klubowych spotkaniach rozdajemy za darmo przewodniki i ulotki promujące regiony. Dostajemy je od regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, urzędów marszałkowskich, miast i lokalnych grup działania.

  Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i na każdym spotkaniu papierowe przewodniki rozchodzą się jak świeże bułeczki. W naszej domowej piwnicy pachnie jak w drukarni od sterty świeżo wydrukowanych pozycji. Kurier przynajmniej raz w miesiącu puka do drzwi dowożąc nowe paczki. Pracy jest przy tym sporo, ale patrząc po minach naszych klubowiczów, wysiłek warty jest zachodu.

  Klubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w SopocieKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w SopocieKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w StraszynieKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w StraszynieKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w GdyniKlubowa Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami w Gdyni


  Jedno miejsce - tysiąc przewodników

  Gdy tak patrzyliśmy kiedyś na stoły usiane różnokolorowymi publikacjami pomyśleliśmy sobie z Maćkiem:
  "Hej, skoro oni to drukują i zwykle ktoś daje na to kasę, to na pewno są też wersje elektroniczne tych przewodników." 

  Powiedzieliśmy "sprawdzamy!" i oto co się okazało...

  Internet tonie w elektronicznych publikacjach promujących Polskę! Problem polega na tym, że nie znaleźliśmy w sieci ŻADNEGO MIEJSCA, które integrowałoby te wszystkie przewodniki i ulotki na jednej stronie. Każda organizacja kisi je na swojej stronie internetowej. Pół biedy, gdyby były widoczne na głównej stronie. Czasem trzeba się nieźle naklikać, żeby je znaleźć.

  A Maciej powiedział, że on to przeklika. Klikał i klikał w tak zwanym "międzyczasie". Mnie od tego klikania bolała już głowa. A on siedział i klikał dalej. Przez trzy miesiące przeklikiwał się przez strony organizacji turystycznych, miast, gmin, powiatów, urzędów marszałkowskich, lokalnych grup działania, lokalnych grup rybackich, fundacji i stowarzyszeń. Sprawdzał, pobierał i spisywał wszystkie linki. Na koniec wszystkie je przejrzał, pogrupował tematycznie i umieścił w tabelce w Klubowej Kopalni Pomysłów. Maciej zajmował się kiedyś zawodowo mapami i miał na ich punkcie bzika. Dodał więc jeszcze do tego wszystkiego mapę.

  Ile linków znalazł? W dniu premiery mamy 1261 linków do darmowych przewodników, folderów, ulotek, map, tematycznych książek i albumów poświęconych ciekawym miejscom w Polsce. Wydało je 300 organizacji zajmujących się promocją turystyki w polskich regionach.

  Jedna strona - jedno województwo

  Nie musisz już przeczesywać internetu i gubić się w gąszczu podstron różnych organizacji. Wystarczy, że wejdziesz na stronę Klubu Polskiego Podróżnika. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tam podstrony dla każdego województwa.

  Na każdej podstronie znajdziesz tabelkę z plikami przewodników. Każdy z nich możesz pobrać za darmo na swój komputer i wydrukować lub ściągnąć na telefon i z tym przewodnikiem zwiedzać Polskę.

  Każda tabelka ma dodatkowo wyszukiwarkę tytułów. Wpisz miejscowość lub region, który Cię interesuje, i jeśli tylko ktoś wydał o nim przewodnik - w kilka sekund trafi on w Twoje ręce. Jeśli wyszukiwarka nic nie znajdzie, przeklikaj się przez listę i kolejne podstrony tabelki. Kto wie, może szukane miejsce ukryło się w przewodniku o innym tytule?

  Są też "gwiazdki". Pokazują przewodniki, od których warto zacząć. Warto je pobrać i przeczytać.

  1000+ darmowych przewodników po Polsce! Zebraliśmy je w Klubowej Kopalni Pomysłów

  Mapa Polski, na której jest wszystko

  Mamy też interaktywną mapę. Wystarczy, że wskażesz na mapie, jaki region Cię interesuje, a odnośnik przekieruje Cię automatycznie do właściwej tabelki z przewodnikami.

  Na mapie znajdziesz też linki do naszych autorskich wpisów na blogu. Będą świetnym uzupełnieniem elektronicznych przewodników.

  Kliknij i przejdź do listy przewodników:
  1200+ przewodników po Polsce

  Dlaczego to robimy?

  Wszystko co robimy od 7 lat nastawione jest na promowanie polskiej turystyki i polskich atrakcji. Chcemy, żeby każdy wiedział jak wiele miejsc warto zobaczyć w Polsce i że każdy znajdzie w Polsce coś dla siebie.

  Chcemy ułatwiać wyszukiwanie pomysłów na wycieczki. Dlatego stworzyliśmy Internetową bazę e-przewodników po Polsce - Klubową Kopalnię Pomysłów, która integruje działania promocyjne organizacji turystycznych z całej Polski.

  Robimy to, bo chcemy, żeby każdy miał swobodny i szybki dostęp do elektronicznych publikacji, które w wielu przypadkach są lepsze od tych, które znajdujemy w księgarniach!  Czegoś brakuje? Pisz!

  To zabawne, że całe to zamieszanie wzięło się od jednej rozmowy. I zabawne, że najpierw pozyskaliśmy do analogowej Klubowej Kopalni Pomysłów wszystkie papierowe przewodniki, jakie tylko się dało, a dopiero potem wpadliśmy na pomysł, że przecież to samo możemy zrobić w Internecie. 1260 przewodników robi wrażenie. Sami byliśmy zaskoczeni, że tego jest AŻ TYLE! A to na pewno jeszcze nie wszystko, bo wiele organizacji nie publikuje swoich przewodników w Internecie, bo pewnie twierdzi, że nikt ich nie szuka i że wersje drukowane turystom wystarczą.

  Jeśli znajdziesz jakiś darmowy przewodnik, folder, ulotkę lub album promujący polski region i który jest dostępny w wersji elektronicznej, koniecznie daj nam znać! Dodamy go do naszej Klubowej Kopalni Pomysłów.

  A jeśli masz wersje drukowane, możesz je do nas przesłać, albo przynieść na jedno ze spotkań Klubu Polskiego Podróżnika. Znamy dziesiątki osób, które chętnie z nich skorzystają. (dlaczego warto i jakie publikacje przyjmujemy?)

  Nasza baza e-przewodników to ponad 1000 pomysłów na wycieczki po Polsce. Od dziś już nikt nie ma wymówki, że nie wie co warto zobaczyć w Polsce!

  Udanego odkrywania Polski! :)
  11 Komentarze

  Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

  1. Świetna robota, na pewno się przyda. :-)

   OdpowiedzUsuń
  2. Super napisane. Dobrze mieć wszystko w jednym miejscu, na pewno się przyda!

   OdpowiedzUsuń
  3. Świetna robota! Przyda się każdemu :) Super :)

   OdpowiedzUsuń
  4. Powtórzę za moimi poprzednikami, super robota i na pewno się przyda. Człowiek czasami przejeżdza przez pewne regiony, nie zna ich i nie wie gdzie skierować swoje drogi. A tak połączy sie przyjemne z pozytecznym. Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. I właśnie taki był cel. Żeby ułatwiać zwiedzanie, trzeba dać przewodniki. :)

    Usuń
  5. Jestem pełna podziwu dla Waszego zapału i pracy.

   Pozdrawiam
   Anna

   OdpowiedzUsuń
  6. Super !!! Jesteście fantastyczni, myślę ,ze skorzystamy z Waszych porad, propozycji. Reprezentuje Klub Turystyczny "Odkrywcy" Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Świebodzińskim Domu Kultury. Razem wędrujemy po kraju już ósmy rok i ciągle nas gna, czy to słońce, czy to deszcz...jesteśmy oczarowani zabytkami naszej Ojczyzny. Pozdrawiamy serdecznie.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Świetna sprawa! Gratuluję zapału i pomysłu na wędrowanie! Życzę wielu udanych wycieczek i odkrywania kolejnych miejsc w Polsce! :)

    Usuń
  7. Podziwiam ogrom pracy, którą wykonaliście!
   pozdrawiam
   Grzegorz

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. To Maciej! I szczerze mówiąc - ja też go podziwiam :D :*

    Usuń
  Nowsza Starsza

  Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

  Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

  Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
  Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
  Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
  Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
  Formularz kontaktowy