Zapisujesz się na maile, a one nie docierają? Jak znaleźć maile od nas.

Kasia i Maciej MarczewscyNasze podróżnicze maile to morze inspiracji. Każdy mail pozwala Ci jeszcze lepiej poznać turystyczną Polskę. W każdym znajdziesz sprawdzone pomysły na wycieczki po Polsce, zapowiedzi spotkań na żywo i inne ciekawe propozycje dla Ciebie.

Niestety nasze maile nie są doskonałe. Czasem wpadają do SPAMu, a czasem lądują w miejscach, które rzadko odwiedzasz. Jeśli zapisałeś się na nasze maile, a nigdy ich nie widziałeś, to te podpowiedzi są dla Ciebie.

Przejdź przez 4 kolejne podpowiedzi i zobacz jak zrobić, żeby nasze maile trafiały zawsze do głównej skrzynki. Jeśli po tych podpowiedziach nie uda Ci się ich znaleźć, napisz do mnie. Sprawdzimy, czy damy radę je jakoś razem odnaleźć.Podpowiedź nr 1: Znajdź nasze maile. Sprawdź foldery SPAM / OFERTY / NEWSLETTERY 

Tak to już bywa, że czasem maile wpadają do SPAMu albo folderu z Ofertami. Szczególnie gdy zawierają duże ładne zdjęcia i linki z podpowiedziami dalszej lektury. Nie chcemy z tego rezygnować. Nasze maile były i nadal będą ładne.

Jak znaleźć te foldery w najbardziej popularnych skrzynkach? Sprawdź podpowiedzi i zdjęcia poniżej i przejdź do kolejnych kroków. Podpowiemy Ci jak zrobić, żeby nigdy więcej tam nie wpadały. Lepiej ich tam nie zostawiać, bo niektóre programy pocztowe czyszczą je automatycznie raz w miesiącu.

W poczcie WP i O2 zakładki z folderami znajdziesz w górnej części ekranu, a katalog SPAM po lewej. W Onecie wszystko jest po lewej stronie. W Gmailu z kolei foldery pojawiają się u góry, a folder SPAM znajdziesz gdy klikniesz w link "Więcej" po lewej stronie ekranu. Znalazłeś tam maile od nas? Koniecznie zobacz kolejne podpowiedzi.Podpowiedź nr 2: poszukaj maili od nas w pocztowej wyszukiwarce

Jeśli maile od nas leżały nie otwarte w folderach SPAM/Oferty/Newslettery przez dłuższy czas to mogły zostać automatycznie skasowane przez Twój program pocztowy. Otwieraj zawsze maile od nas. Otwartych wiadomości raczej Ci nie skasują. Skorzystaj z podpowiedzi poniżej. Spróbujemy je odnaleźć.

Wpisz w wyszukiwarkę na stronie poczty "marczewscy" i zobacz, czy znajdzie maile od nas.  Jeśli nic nie znajduje, wpisz "ruszajwdroge" albo "jeszcze tylko jeden krok". Jeśli jest tam nasz pierwszy mail, jak najszybciej kliknij w duży zielony przycisk potwierdzający zgody na otrzymywanie od nas wiadomości. A kolejne wiadomości, które dostaniesz od nas potraktuj koniecznie poniższymi podpowiedziami.

PS. Wyszukiwarka z reguły jest w górnej części ekranu. Poczta WP trochę ją ukrywa w prawym górnym rogu. Sprawdź na zdjęciach:Podpowiedź nr 3: dodaj nasz adres do kontaktów

Maile od nas już się znalazły? (Jeśli nie, to napisz do nas, postaram się pomóc) Do zrobienia niezbędne są jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze: dodaj nasz adres do kontaktów. Dzięki temu jest większa szansa na to, że kolejne maile od nas nie znikną w spamie lub folderach. Praktycznie w każdym programie pocztowym wygląda to tak samo. Klikasz/najeżdżasz myszką na nasz adres mailowy i z wyskakującego dymka wybierasz "Dodaj do kontaktów" / "Dodaj do książki adresowej" / "Zarządzaj kontaktem". Dodatkowo na poczcie Onetu wybierz "Oznacz jako zaufanego nadawcę".

Gdy to zrobisz przejdź do czwartej podpowiedzi.
Podpowiedź nr 4: filtruj i przenieś wiadomości od nas do folderu ODEBRANE

To już ostatni krok. Ale bardzo ważny. Dzięki niemu podpowiesz Twojej skrzynce pocztowej, żeby zawsze pokazywała Ci wiadomości od nas i żeby trafiały zawsze do głównej skrzynki i omijały foldery typu SPAM/OFERTY. Podpowiem Ci teraz jak "filtrować wiadomości" od nas. Zastosuj ten krok dla wiadomości, które znajdziesz w folderach SPAM/OFERTY/Inne/itp.

  • Poczta WP.pl: ze specjalnego menu rozwijanego obok pola "Od", wybierz opcję "filtruj wiadomości". W okienku, które Ci wyskoczy wybierz przenoszenie wszystkich wiadomości od nas do folderu "Odebrane" i zastosuj to do obecnych i nowych wiadomości. Zatwierdź.   • Poczta Gmail: przytrzymaj lewy klawisz myszy na mailu od nas i przenieś go do folderu "Główne". Gmail wykryje, że chcesz tego maila przenieść i wyświetli podpowiedź. Po przeniesieniu wyświetli żółte powiadomienie, na którym kliknij mało widoczny link "Tak" przy filtrze dla przyszłych wiadomości od nas.  • Poczta Onet: przytrzymaj lewy klawisz myszy na mailu od nas i przenieś go do folderu "Odebrane". Onet wykryje, że chcesz tego maila przenieść i wyświetli podpowiedź. Po przeniesieniu na dole ekranu wyświetli mało widoczne powiadomienie, na którym kliknij koniecznie przycisk "Utwórz regułę". Dzięki temu kolejne wiadomości trafią już do głównej skrzynki.  • Poczta O2: Jest to najbardziej skomplikowane. I wygląda na to, że nie da się tu ustawić, żeby wiadomości trafiały zawsze do folderu Odebrane. Możemy jednak spróbować. Wejdź w Opcje poczty, tam znajdź zakładkę pod tytułem "Filtry" i poszukaj przycisku "Dodaj filtr". Potrzebujemy dodać dwa filtry. W każdym z nich wpisujesz w polu "Od" nasz adres mailowy. W pierwszym filtrze zaznaczasz "Nigdy nie oznaczaj jako SPAM (biała lista). Klikasz "Zapisz Filtr". W drugim filtrze wpisujesz nasz adres mailowy i wybierasz akcję "Przenieś do". Jeśli widzisz tam folder Odebrane to świetnie - wybierz go. Ja go nie widziałem, więc wybrałem na liście na samym dole "+ Dodaj folder" i stworzyłem folder "Ruszaj w Drogę!" W ten sposób wszystkie maile od nas trafią do tego folderu. Znajdziesz go potem po lewej stronie ekranu.Pomogłem?

Mam nadzieję, że po tych 4 podpowiedziach wiadomości od nas będą dla Ciebie widoczne :)

Jeśli jest inaczej napisz do mnie. Postaram się pomóc.

Maciej
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy