My w mediach

Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk

Przypadek sprawił, że pewnej majowej soboty w 2014r. pojawiliśmy się w studio Radio Gdańsk, do którego zaprosiła nas Beata Szewczyk. Beata prowadzi program "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk" i przynajmniej raz w miesiącu ta audycja poświęcona jest zwiedzaniu Polski. Od tamtego dnia minęło już wiele miesięcy, a my wciąż regularnie zasiadamy za czerwonymi mikrofonami i na żywo dzielimy się ze słuchaczami pomysłami na podróże po Polsce. Audycje zamieszczamy na naszym kanale Youtube i dołączamy je do regionalnych przewodników na blogu.
Zobacz przewodniki z audycjamiPokazaliśmy pomysły na majówkę w TVP2 Pytanie na Śniadanie

Odwiedziliśmy sobotnie "Pytanie na Śniadanie" w TVP2. Wystąpiliśmy tam z Otylią Jędrzejczak i opowiedzieliśmy o pomysłach na majówkę w Polsce. Otylia zachwalała pyszne lody w Toruniu (świetny majówkowy pomysł dla mieszkańców Trójmiasta!) i Zakopane. My za to promowaliśmy nasz audioprzewodnik po Gdyni, Kaszuby, Kociewie i Małopolskę.
Kasia i Maciej w Pytanie na  Śniadanie o pomysłach na majówkę

Panorama TVP Gdańsk  o audioprzewodniku

Maciej odwiedził poranne studio gdańskiej Panoramy. Opowiedział o pionierskim audioprzewodniku po Gdyni i zachęcał do spacerowania po naszym mieście. W studio wystąpił razem z Panią Grażyną Pilarczyk - naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Gdyni. W rozmowie pochwaliliśmy wzorowy model współpracy między miastem a blogerami, wyjątkowość naszego audioprzewodnika, jego emocjonalny i subiektywny przekaz oraz wartość merytoryczną jaką zapewniły konsultacje z Urzędem Miasta Gdyni. Zobacz 4-minutową rozmowę klikając na ten link lub klikając w zdjęcie ze studia. Rozmowa zaczyna się w 15:54 (otwórz program: Panorama: 08.12.2015 07:30)

Maciej z TVP Gdańsk

Podróże ze zmysłami w TVP Polonia

To był nasz debiut w ogólnopolskiej telewizji. Wystąpiliśmy w programie śniadaniowym Halo Polonia nadawanym na żywo dla Polonii amerykańskiej. W piątek o 23:00 :) Wystąpiliśmy w rozmowie "Podróże ze zmysłami". Opowiedzieliśmy Katarzynie i Krzysztofowi Świdrakom o naszych podróżach, o tym jak zmienia się turystyczna mapa Polski i wspólnie zastanawialiśmy się jak zachęcić innych do podróżowania po Polsce.


TVP Gdańsk - Co robić jesienią w Trójmieście?

Byliśmy w programie "Weekend z Telewizją Gdańsk". Były nasze zdjęcia z podróży, wspomnienia o tym jak zaczęliśmy podróżować po Polsce i do czego to wszystko doprowadziło. Odpowiedzieliśmy też na pytanie dlaczego wciąż jeździmy po Polsce i nie myślimy o wyjeździe za granicę. Był też czas na zapowiedź kolejnych spotkań Klubu Polskiego Podróżnika. Możesz nas obejrzeć przewijając to nagranie do 17:45.

Ruszaj w Droge w TVP Gdansk

Gdzie jeszcze byliśmy?

Zawsze chętnie korzystamy z zaproszeń - jeśli jesteśmy akurat w pobliżu. Opowiadaliśmy jeszcze o naszym kaszubskim przewodniku w Twojej Telewizji Morskiej, informacje o naszym blogu i naszych projektach pojawiły się w Kurierze Gdyńskim, Kontynentach, Gazecie Starachowickiej i w Chwili dla Ciebie.
Nasze przewodniki po Polsce regularnie pojawiają się też w drukowanym miesięczniku "W Sanatorium".

Kim jesteśmy? Co robimy?

Ruszaj w Drogę?

Czytasz nasz pozytywny przewodnik po Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Wszystkie miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 12 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.