Subiektywnie

Zdarza nam się czasem wrócić z urlopu z taką ilością materiału do opisania, że zwyczajnie nie wiemy od czego zacząć. Czasem – jak to w życiu bywa – czasu na pisanie po prostu brak, czasem z kolei więcej powiedzą zdjęcia niż ich opisy. Wtedy właśnie zdarza nam się publikować fotoreportaże, które mogą okazać się atrakcyjną gratką dla wzrokowców (np. Maciek je uwielbia). Kilka już zresztą popełniliśmy, jak na przykład te z relacją z Połoniny Bukowego Berda, z telefonem na urlopie, wycieczką rowerem do Wetliny czy z wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce.

Mamy też w zwyczaju w kilku słowach opisać nasz najbardziej aktualny wypad, na wypadek, gdyby zabrakło nam czasu na szczegółowe przeanalizowanie na blogu trasy podróży. Układa nam się to wtedy w relacje z urlopów, które pomagają nam samym zebrać do kupy to, o czym chcielibyśmy opowiedzieć i co chcielibyśmy pokazać. Tak było w przypadku tygodnia w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, podróży po wschodniej ścianie Polski, jaki i w przypadku naszej podróży poślubnej do Grecji na wyspę Kos.

Pomimo naszego wrodzonego hurraoptymizmu do podróżowania, potrafimy być krytyczni, ale jest to krytyka podszyta ironią. Ponadto jesteśmy fanami absurdów. Nasze obserwacje i spostrzeżenia ubieramy wtedy w formę wpisów w tzw. Krzywym Zwierciadle czy felietonów zawierających nasze obserwacje i porady. Zastanawiamy się wtedy np. skąd wziął się w Polsce kult papieża albo co robi list, że tak wolno idzie do adresata?  Jest to ulubiony cykl, który prowadzi Maciek i doprowadziło to do tego, że już w trakcie wyjazdu z daleka wypatrujemy wszystkie absurdy :)

Poza tym, nauczeni na własnych błędach radzimy i ostrzegamy, a także podpowiadamy, zastanawiając się np. kto w Polsce wpadł na idiotyczny pomysł płatnych parkingów albo dlaczego opłata za fotografowanie jest wyższa niż opłata za bilet lub dlaczego obowiązuje zakaz fotografowania jaskini, w której nie ma nic ciekawego do zobaczenia?

Kiedy po jakimś czasie wracamy do naszych autorskich przemyśleń, wtedy często dochodzimy do wniosku, że Polska to naprawdę ciekawy kraj… A już na pewno z poczuciem humoru. Żeby się jednak o tym przekonać:
Więcej subiektywnych wpisów:
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy