Menu

» » »

Międzygórze - bajkowy wypoczynek u stóp Masywu Śnieżnika

Czy możliwe jest dziś jeszcze w Polsce połączenie aktywnego wypoczynku, ze spokojem i ucieczką od tłumu turystów, oraz pobytu w bajkowej krainie przypominającej szwajcarskie Alpy?

Międzygórze

Tak, jest to możliwe, jeśli tylko zaplanujemy swój wypoczynek w Międzygórzu.

Szlaki piesze i zjazdy "rogatymi saniami"

Międzygórze ma tę szczególną cechę, wyróżniającą je z innych górskich miejscowości, że potrafi zaoferować wiele atrakcji, a jednocześnie jest takie ciche, spokojne i nienarzucające się. Można tam znaleźć odpoczynek w lecie, przechadzając się licznymi, dobrze oznaczonymi szlakami pieszymi, w tym Szlakiem Marianny Orańskiej, zaś zimą dać się porwać białemu szaleństwu, korzystając z udostępnionej bazy narciarskiej, przygotowanej zarówno dla nart zjazdowych jak i biegowych. Jedną z największych atrakcji Międzygórza są zjazdy „rogatymi saniami” z Czarnej Góry i Śnieżnika.

MiędzygórzeCo warto zobaczyć w MiędzygórzuSzlaki Turystyczne


Wodospad Wilczki i Ogród Bajek

Nie mieliśmy okazji poczuć na własnej skórze zimowego szaleństwa w Międzygórzu, za to latem szczególnie przypadły nam do gustu spacery po dolinie Wilczki, podziwianie Wodospadu Wilczki oraz wycieczka do Ogrodu Bajek. Gdyby starczyło czasu, z pewnością odwiedzilibyśmy jeszcze Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej i wypróbowali jeszcze kilku tras pieszych w Masywie Śnieżnika.
MiędzygórzeDom Wypoczynkowy GigantMiedzygórze

Domki tyrolskie, domki norweskie

Architektura miejscowych domów budowanych w stylu tyrolskim i norweskim, które powstawały tu od połowy XIX wieku za sprawą właścicielki tych ziem księżnej Marianny Orańskiej, żony księcia pruskiego Albrechta Hohenzollerna musi zauroczyć każdego, kto zapuścił się do Międzygórza. Jest to bowiem unikat na skalę Polski. Nigdzie indziej nie można się poczuć jak w małym tyrolskim miasteczku u podnóży majestatycznych gór.

 
MiędzygórzeMiędzygórzeRestauracja Złoty Róg

Drugi rozkwit Międzygórza

Obecnie włodarze miasta przekonują, że Międzygórze przeżywa i będzie przeżywać swój drugi rozkwit, który nieco przygasł po wybuchu II wojny światowej. Mają nadzieję, że do Międzygórza zaczną ponownie przyjeżdżać turyści, szukający piękna przyrody oraz możliwości aktywnego wypoczynku. Obecnie większość domów letniskowych, będących już w rękach prywatnych, jest odbudowana, lub w trakcie renowacji. Miejscowość cieszy się dobrą bazą noclegową, otwierane są nowe trasy narciarskie, także oferta gastronomiczna ulega ciągłemu wzbogaceniu.


Zapomnij się i bądź!

Możemy zapewnić, że Międzygórze latem jest idealnym miejscem dla osób szukających wytchnienia od trudów pracy i szarości dnia codziennego. To miejsce, gdzie można odpocząć, złapać tchu, zapomnieć o problemach i rozkoszować się pięknem niezmąconej jeszcze przyrody.

Mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś także odkryć jego zimowy klimat, który na zdjęciach i pocztówkach znalezionych w Internecie przedstawia się imponująco.

Gdyby ktoś z Was był, zobaczył i przeżył – czekamy na relacje.

Czytaj dalej o Międzygórzu:

KOLEJNA RELACJA Starszy post

3 komentarze :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. Uwielbiam to miejsce! Piękna architektura, widoki. Co prawda wiele obiektów wymaga jeszcze duzego nakładu pracy, bo niestety niszczeją jak np. Kino. Ale za kilka lat to bedzie świetne miejsce na weekendowe wypady.
  Polecam trasę na Śnieżnik :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie też się tu bardzo podobało - zwłaszcza domy utkwiły w pamięci. trasy na Śnieżnik w końcu nie zrobiliśmy - a szkoda. co jeszcze warto zobaczyć w Międzygórzu?

   Usuń
 2. W Międzygórzu byłam pod koniec września 2015 roku . Muszę potwierdzić ,że to bardzo klimatyczne miejsce ;) Mieszkaliśmy w Domu Nad Wodospadem w którym serwują świetne pierogi! A w Międzygórzu warto zobaczyć jeszcze ponad stuletnią zaporę wodną która robi wrażenie . Doszliśmy do niej przypadkiem zbaczając ze szlaku prowadzącego do ogrodu bajek ;)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 400 pomysłów na wycieczki i pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od ośmiu lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.