IV Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy


Kasia zaczyna się naprawdę rozkręcać. Zaledwie dwa miesiące temu kupiła sobie rower, a już zrobiła nim trasę z Gdyni do Jastrzębiej Góry i z powrotem. Zaledwie trzy miesiące temu kupiła sobie rolki i zaledwie cztery razy miała je ubrane na nogach, a już zdążyła wystartować w IV Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy w jeździe na rolkach.

rozgrzewka przed stadionem PGE Arena

Cóż, po co tracić czas?
marzenie o złocie, ale tylko przez chwilę

Kasia uczy się trasy maratonu

mapa 54.39020,18.64064
Kasia oraz jej koleżanki z Blue Media Team, drużyny, w której barwach startowała Kasia, czyli Magda i Luiza, startowały w kategorii półmaraton, co oznacza, że wszystkie trzy miały do przejechania ok. 20 km!!! (słownie: dwudziestu kilometrów)! I wszystkie trzy zrobiły to w godzinę i kilka minut (dosłownie kilka).

ostatnia chwila oddechu przed startem


czas start!

cała trójka w pełnej gotowości

Proszę Państwa! Co to był za wyścig! Pod wiatr, pod górę, wbrew przeciwnościom losu. Lały się pot, krew (dosłownie!) i łzy. Obie koleżanki Kasi - zarówno Luiza jak i Magda - odniosły rany: szarpane, ścierane, obijane.

Pierwsza z nich miała poważny wypadek na trasie, z którego jednak dała radę powstać i kontynuować bieg (brawa i szacunek dla Luizy za wytrwałość i odwagę!), zaś druga poświęciła łydkę znosząc pokornie ból w niewygodnych butach (brawa dla Magdy za cierpliwość i pokorę).

przedostatnie okrążenie - jest coraz ciężej


Kasia przed linią mety

Wszystkie dziewczyny szczęśliwie dojechały na metę i odebrały zasłużone medale za udział w zawodach.

cała drużyna uhonorowana medalami

Sądząc po dzisiejszym stanie i wynikach, przyszłoroczny półmaraton zapowiada się naprawdę interesująco ...
pamiątkowe zdjęcie - za rok też tu wrócimy!

Na koniec informacja dla wszystkich sceptyków uprawiania sportów - nazwijmy to - wyczynowych ;) Rolki zostały zakupione niejako przez przypadek na promocji w Lidlu, zaś same ochraniacze kosztowały tyle co rolki. Jeżeli więc ktoś próbuje mi tłumaczyć, że rolkarstwo lub jakikolwiek inny sport nie jest dla niego bo..., to nie mam wątpliwości, że tylko szuka wymówek :)

Ps. Niestety nie udało mi się wygrać żadnej nagrody w konkursie :/

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy