» »

Relacja i zdjęcia z gali Blog Roku 2012

Nie wziąć udziału w konkursie i uczestniczyć w gali rozdania jego nagród to prawdziwa sztuka. Nie pytajcie jak nam się to udało, grunt, że w zimny czwartkowy wieczór znaleźliśmy się w Warszawie na uroczystej gali rozdania nagród w konkursie Blog Roku 2012 zorganizowanego przez portal Onet.pl.

gala blog roku 2012 - blogi podróżnicze

Nasz udział w gali związany był z akcją, którą na pewno pamiętacie – „Podróże to prawdziwy lajfstajl” – czyli pozytywnym przekazem skierowanym do Onet.pl, w którym blogerzy podróżniczy wyrazili swoje zdziwienie i niezadowolenie z faktu usunięcia w konkursie Blog Roku kategorii „Podróże i szeroki świat”.

Wspólnie z innymi blogerami podróżniczymi z www.blogipodroznicze.pl naszą obecnością na gali zapewnialiśmy więc, że blogosfera podróżnicza istnieje, ma się nieźle, na Onet się nie obraża i chętnie porozmawia na temat przywrócenia podróżniczej kategorii w konkursie za rok.

gala blog roku onet 2012

Świetną relację z gali zamieścili już na swojej stronie Los Wiaheros. Tym wpisem pozwalamy sobie uzupełnić ich przekaz kilkoma fotkami, które udało nam się zrobić w oczekiwaniu na oraz w trakcie imprezy.

gala blog roku onet 2012  - przygotowania

gala blog roku onet 2012  - przygotowania

Pomimo pierwotnego wrażenia, że nie wszystkim udało się dotrzeć na czas, sala szybko zapełniała się zaproszonymi gośćmi.

gala blog roku onet 2012  - przygotowania

gala blog roku onet 2012  - przygotowania
gala blog roku onet 2012  - rzecznik onetu

Reporterzy zaś mieli czas na pierwsze wywiady z członkami jury – tu na zdjęciu Pani Agata Passent, juror w kategorii "Literackie i kuturalne"

gala blog roku onet 2012

Wkrótce sala wypełniła się po brzegi. Krzesła stały się  materiałem deficytowym.

gala blog roku onet 2012 - tłumy na sali
gala blog roku onet 2012 - tłumy na sali

Prezentację nominowanych blogów oraz przyznawanie nagród poprzedził zabawny wywiad nagrany z Panią Marią Czubaszek i Przemysławem Saletą przez Łukasza Jakóbiaka.

gala blog roku onet 2012 - Saleta i Czubaszek
gala blog roku onet 2012 - prowadzący

Proces prezentacji nominowanych blogów i przyznawania nagród zwycięzcom przebiegał dość sprawnie, czego niestety nie można było powiedzieć o wystąpieniu prowadzącego, którego „Życiostyl” – jak słusznie zauważył Andrzej z Los Wiaheros – to już klasyk ;)

gala blog roku onet 2012 - prowadzący

Ogromnie cieszymy się, że wśród blogów nominowanych w naszej ulubionej kategorii „Lifestyle” wygrał podróżniczy blog Kasi i Marcina „Paczki w podróży”. Pozdrawiamy podróżników i gratulujemy!

gala blog roku onet 2012 - paczki z podróży
gala blog roku onet 2012 - paczki z podróży

Kolejnym akcentem podróżniczym w czasie gali była krótka prezentacja blogów podróżniczych w nawiązaniu do akcji „Podróże to prawdziwy lajfstajl”. Onet pozytywnie ocenił naszą akcję.

Mamy nadzieję, że gesty te odniosą w przyszłości oczekiwany skutek – życzylibyśmy sobie, żeby kategoria „Podróże i szeroki świat” wróciła na stałe do konkursu na Blog Roku.

gala blog roku onet 2012 - podróże to prawdziwy lajfstajl
gala blog roku onet 2012 - blogi podróżnicze

Dzięki Andrzejowi z LosWiaheros możemy obejrzeć fragment gali i wspomnienie o akcji blogerów podróżniczych.O wszystkich zwycięskich blogach w poszczególnych kategoriach można poczytać na Onet.pl.

gala blog roku onet 2012 - artur kurasiński
gala blog roku onet 2012 - jacek kotarbiński
gala blog roku onet 2012 - kobiety biegają blog
gala blog roku onet 2012 - cztery żywioły blog

Zwycięskim blogiem 2012 roku został blog Pauliny Wnuk From movie to the kitchen.

gala blog roku onet 2012 - tegoroczny zwycięzca

Wieczór uświetnił występ zespołu „Me, Myself And I”. Być może niektórzy z Was pamiętają ich z finału programu „Mam Talent” emitowanego na antenie TVN.

gala blog roku onet 2012 - me, myself and I
gala blog roku onet 2012 - me, myself and I

Wydaje się jednak, że zdecydowaną gwiazdą wieczoru była jurorka kategorii „Lifestyle” Anna Mucha, która poruszała się w świetle błyskających fleszy, a każdy jej ruch był starannie rejestrowany przez cyfrowe oko każdego aparatu. Nawet Maciej nie oparł się pokusie i wmieszał się w tłum fotoreporterów.

gala blog roku onet 2012 - anna mucha
gala blog roku onet 2012 - anna mucha ogłasza zwycięzców
gala blog roku onet 2012 - anna mucha ogłasza zwycięzców
gala blog roku onet 2012 - anna mucha ogłasza zwycięzców
gala blog roku onet 2012 - anna mucha ogłasza zwycięzców

Anna Mucha przyznała także swoją prywatną nagrodę – uścisk ręki i buziak trafiły do Jacka Kotarbińskiego, autora „Subiektywnego bloga o sztuce marketingu”. Pan Jacek otrzymał także nagrodę główną w kategorii „Profesjonalne i firmowe”. Gratulujemy.

gala blog roku onet 2012 - gratulację dla bloga o marketingu

Korzystając z okazji, chcielibyśmy podziękować za miły wieczór wszystkim, z którymi mieliśmy okazję spotkać się osobiście na gali, poznać i porozmawiać. Pozdrawiamy z tego miejsca gorąco wszystkich blogujących podróżników (i nie tylko). Na koniec kilka fotek pamiątkowych.

gala blog roku onet 2012 - podróżniccy

gala blog roku onet 2012

gala blog roku onet 2012 - kamil scheicht

Do zobaczenia za rok?

KOLEJNA RELACJA Starszy post

KOMENTARZE

Daj znać co myślisz :) Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.