Fundacja Ruszaj w Drogę! Kręci nas polska turystyka.

Czasy, gdy wstydem było organizować sobie wakacje w Polsce, bo znajomi wypoczywali akurat w Turcji, Grecji czy innym gorącym Egipcie, bezpowrotnie już minęły. Media donoszą o rekordowym lecie nad Bałtykiem, tłumach w Tatrach i kłopotach ze znalezieniem noclegów we Wrocławiu czy Katowicach. A w internecie polscy blogerzy podróżniczy z dumą zaczęli pisać o Polsce.

Fundacja dla polskiej turystyki, Klub i Blog Ruszaj w Drogę

Od lat osiemdziesiątych w turystycznej Polsce naprawdę sporo się zmieniło. Jest nieźle. Coraz lepiej. Ale jeśli coś jest dobre, to znaczy, że może być jeszcze lepsze! Chcemy mieć w tym swój udział. Dlatego założyliśmy Fundację Ruszaj w Drogę!, a naszym celem jest promocja polskiej turystyki.

Sami podróżujemy po Polsce już osiem lat i wiemy co i jak. Testujemy, sprawdzamy, pytamy, szkolimy się. Nasi rodzice jeździli na zakładowe wycieczki i wczasy pod gruszą. My jeździmy na długie weekendy i jednodniowe wycieczki, które sami organizujemy. Czasy się zmieniają i zmieniają się sposoby zwiedzania, potrzeby i oczekiwania. Dlatego nasza Fundacja Ruszaj w Drogę! proponuje nową jakość. Taką na współczesne czasy.

Nadchodzi moda na Polskę, a my chcemy ją kreować. Niewiele trzeba, żeby jej pomóc. Wielkie nakłady nie będą potrzebne!

Po co Fundacja?

Stworzyliśmy Fundację Ruszaj w Drogę, żeby promować polską turystykę w Polsce. To naturalna konsekwencja tego jak żyjemy, naszych działań, pasji, pragnień, ambicji i motywacji. Godziny dyskusji, pomysłów, nadziei i niepewności zaowocowały wreszcie solidnym statutem i wnioskiem do sądu o założenie Fundacji. Udało się błyskawicznie. Bierzemy to za dobry znak.

O co tyle krzyku?

Po tygodniach klikania, tysiącach słów tekstów i linijek kodu, wypuśćiliśmy na światło dzienne stronę internetową Fundacji Ruszaj w Drogę! Jesteśmy z niej tacy dumni! Ze strony Fundacji dowiesz się, jakie projekty aktualnie realizujemy, nad jakimi pracujemy i co jeszcze mamy w planach.

Fundacja dla polskiej turystyki - strona Fundacji Ruszaj w Drogę! Fundacja dla polskiej turystyki - o Kasi i Macieju Marczewskich

Co robi Fundacja?

Gdy zbieraliśmy wszystko to co robimy dla polskiej turystyki, okazało się, że nasza Fundacja już na starcie prowadzi 14 projektów! Nasze działania podzieliliśmy na trzy obszary -  "Na żywo", "W internecie" i "W mediach".

"Na żywo" spotykamy się z klubowiczami Klubu Ruszaj w Drogę! na prezentacjach o Polsce i warsztatach, rozdajemy darmowe przewodniki i mapy, uczestniczymy w wizytach studyjnych, prowadzimy prezentacje podróżnicze o Polsce i przygotowujemy warsztaty dla branży turystycznej.

"W internecie" piszemy największy blog podróżniczy o Polsce (w czołówce najczęściej czytanych blogów podróżniczych w Polsce), relacjonujemy wydarzenia turystyczne, prowadzimy bazę 1260+ darmowych e-przewodników po Polsce, nagrywamy audioprzewodniki i piszemy darmowe internetowe przewodniki po polskich miastach i regionach.

Natomiast "W mediach", czyli w radio i w telewizji, dzielimy się pomysłami na wycieczki po Polsce.
  Fundacja Ruszaj w Drogę - projekty dla polskiej turystyki w internecie, mediach i na żywo


  Najtrudniejsze wyzwanie?

  Teraz przed Fundacją najtrudniejsze wyzwanie - szukamy Partnera Strategicznego i Partnera Technologicznego Fundacji, a także Sponsorów Fundacji, z którymi zrealizujemy kolejne projekty promujące polską turystykę.Ponieważ Fundacja realizuje cele pożytku publicznego,  szukamy Partnera, który podziela nasze pasje.

  Zapraszamy do współpracy

  Partnerem lub sponsorem Fundacji może zostać każdy. Ale Fundacja zaprasza też do współpracy organizacje turystyczne, samorządy, agencje, firmy i wszystkie podmioty, którym bliska sercu jest polska turystyka. Na stronie internetowej Fundacji pokazujemy, w jaki sposób, dzięki udanym wspólnym akcjom, możemy razem promować polskie regiony i atrakcje. Podpowiadamy, jakie jeszcze fajne projekty możemy wspólnie stworzyć. Wystarczy dobry pomysł, świetna organizacja i drobne finansowe wsparcie.

  Fundacja Ruszaj w Drogę - współpraca z Fundacją dla polskiej turystyki


  Jesteśmy podekscytowani!

  Nasze głowy i notatniki pełne są nowych pomysłów. O niektórych z nich usłyszysz i przeczytasz już niedługo. Na inne trzeba będzie jeszcze poczekać. Jedno jest pewne. Najbliższy rok znowu będzie dla nas przełomowy.

  W imieniu Fundacji zapraszam Cię, żebyś spędził go z nami.  1 Komentarze

  Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

  1. Serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i samych udanych podróży!

   OdpowiedzUsuń
  Nowsza Starsza

  Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

  Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

  Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
  Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
  Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
  Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
  Formularz kontaktowy