Prowadzimy program TVP3 Lato w Regionach o woj. śląskim!

Prowadzimy program w telewizji! Realizujemy kilka odcinków o tym, co kochamy najbardziej – o odkrywaniu najciekawszych miejsc w Polsce! Razem z kamerą TVP3 Katowice zwiedzamy najciekawsze miejsca województwa śląskiego i łączymy je w pomysły na 1-dniowe wycieczki, które może zrobić każdy!

Nagrywamy program Lato w regionach w woj. śląskim

Pierwszy odcinek pojawi się na ogólnopolskiej antenie w najbliższy weekend. Kolejne – w kolejne niedziele. Jeszcze nigdy nie braliśmy udziału w programach, które trzeba nagrywać wcześniej, które trwają 20 minut, w których jesteśmy głównymi bohaterami, i które pokazują nasze zwiedzanie Polski. To dopiero jest stres! 4-minutowy występ w telewizji śniadaniowej to przy tym pikuś. Jak to się stało, że wylądowaliśmy w telewizji?

Wszyscy nam to mówili: zacznijcie kręcić filmy

Przyszłość to wideo. Wszyscy tak mówią. Tylko jak zacząć? Przerażały nas pierwsze kroki: trzeba zadbać o dźwięk, oświetlenie, nauczyć się stać przed kamerą, nie przewracać oczami i co najbardziej przerażające: nauczyć się obsługiwać program do montażu.

Pomyśleliśmy: ok, to jest przyszłość, ale my nie mamy teraz na nią czasu. Ważniejsza jest dla nas Fundacja i przekazywanie pomysłów na wycieczki po Polsce na naszym blogu. Żartowaliśmy, że może znajdzie się ktoś z doświadczeniem i zrobi to za nas. A my skupimy się tylko na tym, żeby produkcja miała ręce i nogi.

I wiesz co? Miesiąc po tej rozmowie Maciej odbiera telefon od Śląskiej Organizacji Turystycznej z pytaniem, czy poprowadzimy kilka odcinków znanego formatu „Lato w regionach” w ogólnopolskiej telewizji regionalnej. Tylko jest jeden warunek: mamy go zrobić inaczej niż wszyscy. Szok, stres, zaskoczenie. Wszystko na raz.

Lato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulisLato w regionach - Ruszaj w Drogę w Śląskie - zdjęcia zza kulis

Gdzie i jak nas oglądać?

Najpierw zobaczą nas widzowie z województwa śląskiego.
Pierwszy odcinek o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pojawi się w regionalnym paśmie TVP3 Katowice w piątek, 12.08.2016, o godz. 18:00. Dwa dni później, w niedzielę 14.08.2016 o godz. 12:10 zobaczy nas cała Polska.  I tak przez kolejne 4 tygodnie.

Program nada każdy ośrodek regionalny TVP3. I tak przez cztery tygodnie, o tej samej porze, pojawią się programy o kolejnych regionach województwa śląskiego.

Udział w produkcji telewizyjnej, to dla nas duże wyzwanie. Nie mamy pojęcia jak wyszło, bo sami nie widzieliśmy jeszcze pierwszego odcinka. I pewnie go nie zobaczymy, bo w tym czasie będziemy kręcić kolejny. Mam nadzieję, że dasz nam znać jak wyszło :)

Zobacz krótki zwiastun pierwszego odcinka:


Nasz pomysł na program „Lato w regionach”

Chcieliśmy, żeby ten program był inny niż wszystkie. Długo zastanawialiśmy się nad jego formułą, w końcu zdecydowaliśmy, że pokażemy, jak sami podróżujemy. Zaproponowaliśmy, żeby każdy odcinek pokazywał jednodniowe wycieczki, które każdy turysta może sam zorganizować. Każdy odcinek daje widzowi gotowy przepis na podróże – zupełnie jak w programie kulinarnym. Wystarczy kartka, ołówek i można spisywać gotowca. Plany wycieczek mają też pojawić się na stronie województwa śląskiego slaskie.travel. Pobierasz, drukujesz i ruszasz w drogę naszymi śladami!

O ile wiemy, jeszcze nie było takiego programu, w którym pokazuje się gotowe plany wycieczek, które każdy może zrobić w jeden dzień. To jest bardzo praktyczne, w przeciwieństwie do programów, które chaotycznie pokazują – co prawda piękne – ale jednak słabo powiązane ze sobą miejsca.

Jest duża szansa, że kiedy to czytasz, my kręcimy kolejne odcinki w regionie i opracowujemy pomysły na praktyczne pokazanie następnych miejsc. Współpraca z telewizją to dla nas wielka przygoda, a format programu to duży eksperyment. Dlatego strasznie ciekawi jesteśmy, czy spodoba Ci się to, co robimy wspólnie z TVP3 Katowice, Śląską Organizacją Turystyczną i partnerami w regionie.

Jak wygląda telewizja od kulis?

Pokazujemy Ci kilka migawek z planu. Zdjęć nie mamy zbyt wiele. Za te, które oglądasz, bardzo dziękujemy Magdzie z ŚOT. Zabawnie ogląda się siebie stojącego przed kamerą i mówiącego do bliżej nieokreślonego odbiorcy. Zwłaszcza dla Maćka było to duże wyzwanie, bo nie jest przyzwyczajony do patrzenia wprost w kamerę. Z tekstami też nie było łatwo, zwłaszcza, gdy co chwilę słyszy się: „Dubel”, „Jeszcze raz”, „Poprawka”, „Jeszcze raz” – to Pan Waldemar Patlewicz – reżyser. Człowiek, dzięki któremu wszystko wyjdzie idealnie :)

Samo nagranie jest bardzo zbliżone do tego, co zwykle robimy w czasie naszych wyjazdów. Kamera pokazuje jak zwiedzamy, rozmawiamy z przewodnikami, uczestniczymy w wydarzeniach, inteligentnie słuchamy… Czy wyszło to naturalnie? Nie mamy bladego pojęcia!

Różnica jest też taka, że nie jeździmy naszym samochodem. W regionie wozi nas wóz TVP3 Katowice, a z Gdyni do Zawiercia czy Bielska-Białej PKP Intercity. Odkryliśmy, że podróż Pendolino w takich produkcjach to dla nas idealna opcja, bo w podróży możemy na przykład napisać ten artykuł, napić się spokojnie kawy i opracować założenia do kolejnego odcinka. I nie zmęczyć się drogą.

Zakończenie zdjęć z taaakim zachodem słońca!Ruszaj w Drogę przed wozem TVP programu Lato w RegionachZakończenie zdjęć z taaakim zachodem słońca!Zakończenie zdjęć z taaakim zachodem słońca!Do zobaczenia na wizji!

Pierwszy odcinek już za nami. Kolejne w następnych tygodniach o tej samej porze. Możesz go obejrzeć w Internecie:

Już jest! Zobacz pierwszy odcinek Lata w ...

Już jest! Zobacz pierwszy odcinek Lata w Regionach, w którym pokazujemy pomysły na wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej :) Oglądaj tu ► https://katowice.tvp.pl/26541323/12082016 Kolejny odcinek za tydzień o tej samej porze. #katowice #slaskie SLASKIE.travel #polska #turystyka Polska.travel

A jak już obejrzysz – to wiesz – daj nam znać. Komentarze zawsze są u nas mile widziane :)

Do zobaczenia!

Prowadzimy program TVP3 Lato w Regionach o śląskim!

Marczewscy w TV! I to nie na chwilę, tylko na 5 odcinków po 20 minut. Zobacz jak zwiedzamy woj. śląskie z TVP3. Do zobaczenia na antenie!

1 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy