Nadajemy na żywo! Jak oglądać nasze filmy z podróży?

Kasia i Maciej MarczewscyMożesz być częścią naszych wycieczek po Polsce i podróżować razem z nami. Wirtualnie. Nadajemy na żywo z każdej wycieczki. A Ty możesz oglądać filmowe relacje już w kilka sekund po tym jak je umieścimy w naszych kanałach społecznościowych. Możesz je komentować, odpowiadać na nasze pytania w ankiecie i jako pierwszy dowiadywać się o ciekawych miejscach, które tego dnia odkrywamy.

Każdy dzień podróży to kilka minut filmów, na których pokazujemy gdzie jesteśmy, co robimy, z kim się spotykamy, i co pojawi się po powrocie na naszym blogu. Filmy oglądaj na profilach "Ruszaj w Drogę!" na Facebooku i na Instagramie (tu pojawiają się najszybciej). Trzeba je oglądać regularnie, bo znikają po 24 godzinach. Możesz je oglądać na telefonie lub komputerze. Jeśli chcesz je oglądać, koniecznie włącz dodatkowe powiadomienia. Wytłumaczę Ci poniżej jak je ustawić.

Już niedługo na stronie głównej zrobię specjalny kalendarz, w którym znajdziesz terminy relacji na żywo. Na tę chwilę wiem, że będziemy nadawać na żywo w dniach:
  • 27.04-29.04 znad Jeziora Wdzydzkiego na Pomorzu
  • 08.05-09.05 z Trójmiasta
  • 12.05 z Trójmiasta
  • 17.05-27.05 z woj. pomorskiego
  • 06.06-17.06 (wyjazd ogłosimy w maju)

Jak oglądać nasze filmy z podróży po Polsce? Masz do wyboru: oglądać je na Instagramie lub Facebooku, na smartfonie lub komputerze:

Sposób 1: Relacje na żywo na Instagramie. Jeśli masz smarfona z Androidem lub iOS:

Dlaczego Instagram? To właśnie na nim nagrywamy filmy. Dołącz do nas na Instagramie, a zobaczysz je jako jeden z pierwszych. Poza tym relacje i powiadomienia świetnie tu działają, możesz też odpowiadać na nasze pytania i ankiety. Instagram w wersji na telefon ma fajną funkcję - obejrzysz tu najciekawsze filmowe relacje z naszego Archiwum. Znajdziesz je na stronie naszego profilu @ruszajwdroge między opisem, a zdjęciami.

Krok 1. Zakładamy konto:
Zainstaluj na telefonie aplikację Instagram, załóż na niej swoje konto, wyszukaj tam nasze konto wpisując "ruszajwdroge" i kliknij "Obserwuj".

Krok 2. Szukamy relacji:
Jeśli zobaczysz różową obwódkę dookoła naszego okrągłego zdjęcia profilowego, to znaczy, że nagraliśmy film, który możesz obejrzeć. Kliknij w zdjęcie profilowe i ciesz się filmem od nas.

Krok 3. Czekamy na relację:
A co gdy nie ma kolorowej obwódki? To znaczy, że dziś  jeszcze nic nie nagrywaliśmy. Kliknij wtedy w trzy kropeczki w prawym górnym rogu ekranu i wybierz z wyskakującego menu "Włącz powiadomienia o relacjach" i "Włącz powiadomienia o postach". Dzięki temu dostaniesz powiadomienie o tym, że nagraliśmy coś nowego.

Po co te powiadomienia? Po pierwsze: nagrane filmy znikają po 24 godzinach i musiałbyś non stop sprawdzać samodzielnie, czy nie dodaliśmy przypadkiem czegoś nowego. A po drugie: jeśli obserwujesz więcej osób, to jest duża szansa, że Instagram przestanie Ci nas pokazywać. Wymusza w ten sposób na nas to, żebyśmy mu zapłacili za reklamę. A my nie mamy tyle pieniędzy, żeby dotrzeć do wszystkich naszych czytelników :(


Sposób 2: Relacje na żywo na Instagramie. Na komputerze.

Jeśli nie masz smarfona lub nie chcesz na nim instalować nowych aplikacji, to pojawiła się ostatnio możliwość, żeby oglądać nas na komputerze. Minus jest taki, że nie będą Ci działały powiadomienia i będziesz musiał samodzielnie sprawdzać, czy dodaliśmy nowy film.

Krok 1. Zakładamy konto:
Wejdź na stronę naszego profilu na Instagramie.  Żeby oglądać nasze filmy musisz założyć konto. Kliknij w powiadomienie, które Ci wyskoczy na ekranie i załóż konto. Jak już masz konto, to kliknij w przycisk "Obserwuj" na stronie naszego profilu.

Krok 2. Szukamy relacji: 
Jeśli zobaczysz różową obwódkę dookoła naszego okrągłego zdjęcia profilowego to znaczy, że nagraliśmy film, który możesz obejrzeć. Kliknij w zdjęcie profilowe i ciesz się filmem od nas. Filmy znikają po 24 godzinach. Wchodź na naszą stronę regularnie.

Krok 3. Czekamy na relację:
A co gdy nie ma kolorowej obwódki? To znaczy, że dziś jeszcze  nic nie nagrywaliśmy. Wróć później. Nie ma teraz innej możliwości. Tylko gdy zainstalujesz aplikację na telefonie, to dostaniesz od nas automatyczne powiadomienia o nowych filmach. Może warto to rozważyć? Przejdź do Sposobu 1. :)


Sposób 3: Relacje na żywo na Facebooku.

Masz konto na Facebooku? Jeśli tak, to świetnie. Polub nas. Na Facebooku ląduje kopia naszych filmowych Relacji z Instagrama. Minusem relacji na Facebooku jest to, że prawie nikt nie wie, gdzie ich szukać, i że one tam istnieją. I wielkim minusem jest też to, że czasem te relacje nie działają. I że Facebook ukrywa przed Tobą nasze relacje wymuszając na nas, żebyśmy zapłacili mu za reklamę. Lepiej działa to na Instagramie (Sposób 1. lub 2.).

Relacje na Facebooku wyświetlane są w dwóch miejscach. Poszukaj okrągłej ikonki z naszym zdjęciem profilowym:
  • w aplikacji na telefonie: na górze głównego ekranu aktualności pod napisem "Relacje". Gdzieś tam powinniśmy być wśród innych ikonek Twoich znajomych i innych stron, które obserwujesz. Chyba, że nic dzisiaj nie nagraliśmy, to wtedy wiadomo, że nas tam nie będzie ;)
  • na komputerze: na głównej stronie aktualności Facebooka, po prawej stronie jest malutka ramka podpisana Relacje z ikonkami Twoich znajomych. Możliwe, że musisz kliknąć w link "Więcej", żeby znaleźć wśród nich nasze zdjęcie profilowe. Jeśli nas tam nie ma, to może znaczyć, że jeszcze nic dzisiaj nie nagraliśmy.


Sposób 4. Powyższe sposoby zawiodły?

Nie wyświetlają się u Ciebie nasze filmowe relacje? Pozostaje Ci jedynie obserwowanie naszych zdjęć, które wysyłamy na profil na Facebooku lub profil na Instagramie. Żeby mieć pewność, że do Ciebie dotrą:
  • Na Instagramie: polub kilka naszych ostatnich zdjęć, zostaw pod którymś z nich komentarz. Będzie większa szansa, że zobaczysz u siebie nasze zdjęcia
  • na Facebooku: polub nas, najedź myszką na duży przycisk "Obserwowanie" na naszym profilu na Facebooku i zaznacz tam opcję "Wyświetlaj najpierw" oraz "Powiadomienia włączone"


Do zobaczenia na ekranie!

Mam nadzieję, że pomogłem, i że dołączysz do grona czytelników, którzy podróżują wirtualnie razem z nami :)

Pozdrawiam Cię serdecznie! Do zobaczenia w Drodze,

Maciej

PS. Zapisałeś się na nasze maile? W ten sposób dotrze do Ciebie każdy wpis na blogu i nasze specjalne wiadomości dla czytelników :) Zapisz się tutaj.
1 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy