»

W Szczebrzeszynie

Dzisiaj dowód na to, że Szczebrzeszyn to nie tylko kraina z wiersza Jana Brzechwy. A myśmy tam byli i to wszystko zobaczyli.

"W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie
I Szczebrzeszyn z tego słynie.

Chrząszcz brzmi w trzcinie

Wół go pyta: ”Panie chrząszczu,
Po co pan tak brzęczy w gąszczu?”


”Jak to – po co? To jest praca,
Każda praca się opłaca.”

W Szczebrzeszynie

”A cóż za to Pan dostaje?”
”Też pytanie! Wszystkie gaje,

ryneczek

Wszystkie trzciny po wsze czasy,
Łąki, pola oraz lasy,Nawet rzeczki, nawet zdroje,
Wszystko to jest właśnie moje!”młynZachęcamy do zwiedzenia tej miejscowości, będąc przejazdem i oczywiście do zrobienie sobie zdjęcia z pomnikiem Świerszcza, który stoi na obrzeżu miasteczka.KOLEJNA RELACJA Starszy post

1 komentarz :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
  1. Od niedawna w mieście działa też muzeum starych zegarów🙂 A dla fanów oscarowych produkcji - w pobliskim Klemensowie znajduje się pałac, w którym kręcono film "Ida".

    OdpowiedzUsuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.