Muzeum Miasta Gdyni - co warto tu zobaczyć?

Wiecie, że Twittujemy. Nasze wpisy możecie śledzić już na profilu na Twitterze. Po ostatniej sobocie możemy z dumą powiedzieć, że zostaliśmy Twitterianami. Twitterianie, to bardzo zagadkowe istoty, których byt polega na tym, aby twittować właśnie, a więc dzielić się wszystkim tym, co ich otacza, co im się przydarza, co myślą i mówią, na Twitterze. Mimo że mają często totalnie różne zainteresowania, to potrafią znaleźć wspólny język. Od czasu do czasu lubią się też spotkać i sprawdzić czy pozostali Twitterianie rzeczywiście istnieją i jak wyglądają w realu. Nas to również zaciekawiło, więc postanowiliśmy dołączyć.

Lato w Muzeum Miasta Gdyni

Okazja do spotkania nadawała się świetna, ponieważ TweetUp, jak Twitterianie nazywają swoje spotkania, został zorganizowany w i na zaproszenie Muzeum Miasta Gdyni, za co bardzo dziękujemy. Chociaż o muzeach krążą różne opowieści i nie każdy "odważy się" aby do niego wejść, my zostaliśmy bardzo skutecznie zainteresowani i - sądząc po twarzach pozostałych Tweeterian - oni też.

Miła niespodzianka

Nie spodziewaliśmy się, ze Muzeum Miasta Gdyni będzie zorganizowane w tak nowoczesny sposób. Jest to jedno z niewielu muezów miejskich, jakie mieliśmy okazję oglądać, gdzie na pierwszy plan nie wysuwa się martyrologia narodu, ale przede wszystkim osiągnięcia i szacunek dla tych, którzy Gdynię budowali. Oczywiście nie sposób uciec także od smutnych kart historii, są one jednak pokazane w stonowany i nie budzący silnych emocji sposób.

Budynek Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja  w Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja początku portu w Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja Ludzi Gdyni w Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja w Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja  w Muzeum Miasta Gdyni
Wnętrze trolejbusa w Muzeum Miasta Gdyni
Ekspozycja początku portu w Muzeum Miasta Gdyni

Klimat nowo powstającego miasta

Jest to także pierwsze muzeum, gdzie czuje się naprawdę klimat miejsca, któremu jest poświęcone. Ekspozycje przedstawiające początki portu w Gdyni, archiwalne zdjęcia, makiety statków, wyposażenie kajut, wreszcie rekonstrukcje sklepów i kąpieliska, jak na prawdziwy morski kurort przystało, dają nieodparte wrażenie tego, że rzeczywiście znajdujemy się nad morzem.

Nurek portowy w Muzeum Miasta Gdyni


Prasówka w Muzeum Miasta Gdyni

Gdynia - nowe spojrzenie na miasto

Sposób, w jaki nasza przewodniczka Gosia opowiadała o początkach powstania Gdyni i portu, jej zaangażowanie i pasja, dawały wrażenie, że Gdynia faktycznie jest miastem wyjątkowym na mapie i w skali świata. Dzięki tej wizycie, mogliśmy z innej strony spojrzeć na miasto, w którym mieszkamy i dowiedzieć się nieco więcej o jego historii.

Gosia na tle dawnej Gdyni
Muzeum Miasta Gdyni - wycieczka z przewodnikiem
Muzeum Miasta Gdyni - wycieczka z przewodnikiem
Muzeum Miasta Gdyni - wycieczka z przewodnikiem

Wystawy czasowe

Oprócz wystawy stałej, muezum organizuje także wystawy czasowe. Szczęśliwie załapaliśmy się na ostatni dzień ekspozycji prezentującej twórczość Agnieszki Holland pt. "Polska. Europa. Świat - twarze Agnieszki Holland". Mieliśmy także okazję podziwiać oryginalne prace artystyczne prezentowane w ramach "VII Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej" - niektóre instalacje to prawdziwe cudeńka.

Muzeum Miasta Gdyni - wystawa plecionkarstwa
Twitterianie przed księgą pamiątkową

A sami Tweeterianie? Bawili się świetnie. Podziwiali w skupieniu. Słuchali z zainteresowaniem.

Na koniec zintegrowali się w knajpce nad brzegiem morza, jedząc, pijąc i nagrywając vlogi.

Pani Trawa szykuje się na vlogową randkę

Muzeum Miasta Gdyni dziękujemy za zaproszenie i ciekawą wycieczkę, a wszystkim w niej uczestniczącym za miłe spotkanie i świetnie spędzony czas.

Grupa trójmiejskich twitterian w księdze pamiątkowejDo zobaczenia na Twitterze i  kolejnym TweetUp-ie!

Polecamy też inne wpisy z Trójmiasta:
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy