Ruszamy na Warmię! Będzie nowy przewodnik.

W tym roku jedziemy na Warmię! Od piątku do niedzieli (1-10 lipca) będziemy odkrywać ten region. Szykują się ciekawe spotkania i niesamowite historie. Będziemy poszukiwać warmińskiej kultury, gwary i weźmiemy udział w regionalnych imprezach i spotkaniach z warmińskimi pasjonatami.

Ruszamy na Warmię - zaczynamy nowy przewodnik!

Liczymy na niezapomnianą przygodę na Warmii, masę opowieści, ładne zdjęcia i poznanie historii regionu, który w powszechnej świadomości Polaków wciąż nie może się przebić jako odrębny od Mazur. Nawet Mazurzy mają problem w określeniu, gdzie dokładnie znajduje się historyczna granica ich warmińskich sąsiadów. Zbadamy to i już niedługo na blogu opiszemy kolejny, fantastyczny polski region. Jedziesz z nami?

Na Warmię, czy na Mazury?

Mówi się - "jadę na Warmię i Mazury" oraz "mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim". Niektórzy mówią, że wybierają się na Mazury do Olsztyna (o zgrozo!). A to przecież nieprawda. Olsztyn to największe miasto na Warmii!

Większość Polaków kojarzy Warmię i Mazury jako jeden twór. Na wzór dawnej Czechosłowacji. Tymczasem mieszkańcom Warmii skóra cierpnie, kiedy ignoranci z dumą mówią, że byli na Mazurach i zwiedzali zamek w Lidzbarku Warmińskim albo spacerowali po Olsztynie - stolic województwa warmińsko-mazurskiego. Niezły galimatias. Idealny dla nas!

Warmia to odrębny region kulturowo - historyczny. Warmiacy mają gwarę, swoje tradycje, swoją historię, choć prawdziwych Warmiaków z dziada pradziada niewiele już zostało. Dlatego bardzo ucieszyli się, kiedy postanowiliśmy spędzić 10 dni odkrywając największe atrakcje turystyczne i kulturowe Warmii.

Co zobaczymy na Warmii?

Przez 10 dni będziemy zwiedzać, poruszać się i spać w granicach historycznej Warmii. Wizytę koordynuje dla nas Warmińsko - Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna. WMROT wyszukała dla nas prawdziwe warmińskie smaczki. Oprócz niezaprzeczalnie ciekawych wątków kulturowo-historycznych i kulinarno-biesiadnych, podążymy śladami Mikołaja Kopernika i dowiemy się o co chodzi w ruchu "powolnych" miasteczek na Warmii.

Ruszaj w Drogę - nasze konto na SnapchatNa pewno odwiedzimy dwa największe miasta na Warmii: Lidzbark Warmiński i Olsztyn, zajedziemy do mniejszych miast i do miejscowości, o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia.

Co jeszcze? Same niespodzianki, ale o nich będziemy na bieżąco nadawać na naszych kanałach w Social Media. Śledź nas codziennie:

Co będzie jak wrócimy?

Zobaczymy co odkryjemy na Warmii. Na pewno pojawią się relacje na blogu i w naszych mediach społecznościowych. Mamy nadzieję, że przez te 10 dni zbierzemy tyle zdjęć i historii, że stworzymy z nich prezentację "Ruszamy na Warmię!" i pod koniec roku zrobimy premierę w Trójmieście. A jak będzie bardzo fajnie, to kto wie... może namówimy nasze ulubione Radio Gdańsk na audycję podróżniczą o Warmii?

Chcesz napisać o naszej akcji?

Jesteś z mediów, chcesz wiedzieć więcej i chcesz napisać o naszej akcji? To świetnie, bo my chcielibyśmy, żeby dowiedziało się o niej jak najwięcej osób. Pobierz informację prasową:

Co nam polecisz na Warmii?

To nasz pierwszy zorganizowany wyjazd w ten region. Ale nikt nie powiedział, że ostatni.

Jakie są Twoje typy i miejsca tzw. "must see"? Pisz w komentarzu na blogu, lub na naszym Facebooku, z czym kojarzy Ci się Warmia i co jeszcze powinniśmy tam zobaczyć?

W piątek ruszymy w drogę i sprawdzimy, czy warto przyjechać na Warmię. Przez 10 dni będziemy odkrywać najciekawsze...

Opublikowany przez Ruszaj w Drogę na 27 czerwca 2016
7 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

 1. Z tych terenów byłyśmy tylko w Olsztynie, więc z chęcią poczytamy Wasze obszerniejsze relacje. Udanej wyprawy!

  OdpowiedzUsuń
 2. http://orientacja.pl/365056,IX-Warminski-Kiermas-Tradycji-Dialogu-i-Zabawy.html#axzz4CwxJkzjL
  polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście na Warmii koniecznie Lidzbark Warmiński i okolice. Zdjęcie już mówi samo za siebie, a wiec: zamek Biskupów Warmińskich i inne zabytki ale też przeuroczy park nad Symsarną, ścieżka rowerowa starym torowiskiem Lidzbark Warm_ Orneta, Stoczek Klasztorny. Krosno koło Ornety

  OdpowiedzUsuń
 4. Lasy, pola, łąki, jeziora, kapliczki przydrożne, umocnienia Trójkąta Lidzbarskiego... Wszystko na Warmii jest piękne :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Za miesiąc też jadę na WARMIĘ więc Wasz przewodnik bardzo mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy