O blogu

Kasia i Maciej Marczewscy - Ruszaj w Drogę Był początek roku 2009 i pierwsza taka zima, której nie można zapomnieć. Nie da się też zapomnieć tego wyjazdu do Szklarskiej Poręby. Bo raz, że to był nasz pierwszy wspólny urlop, dwa, że pierwszy raz pojechaliśmy tak daleko samochodem. A trzy, że z tego wyjazdu powstała pierwsza relacja na bloga. Wtedy jeszcze bloga technologicznego, którego Maciej prowadził, żeby dzielić się wiedzą o nowinkach ze świata IT.

To był początek wspaniałej przygody z odkrywaniem Polski. Po tym wyjeździe posypały się kolejne wycieczki, które na celowniku zawsze miały Polskę. Nie, żebyśmy to jakość specjalnie planowali. Tak wyszło. I wychodzi nadal, po tylu latach.

Nie mogliśmy się nadziwić, że w Polsce jest tyle miejsc, o których nawet nie słyszeliśmy. Słyszeliśmy za to wielokrotnie, że w Polsce nie ma czego zwiedzać, że Polska w ruinie, że za granicą to dopiero… Gdy pytaliśmy innych, dlaczego nie spędzają urlopu w Polsce odpowiadali, że tu nuda, że im się nie chce, że wolą cieplejsze klimaty, a w ogóle to wycieczkę za granicę można sobie kupić na każdym rogu w najmniejszym mieście, a wycieczkę do Polski? Kto to dziś sprzedaje?

Na to nałożyły się jeszcze stereotypy, że są w Polsce takie „czarne dziury”, do których już w ogóle nie ma po co jechać. Więc postanowiliśmy to sprawdzić.

Pomyśleliśmy, że jest sporo do zrobienia. My też nie wiedzieliśmy, że Polska może być takim ciekawym kierunkiem – i to dla nas – jej mieszkańców. Potem pomyśleliśmy, że może o Polsce za mało się mówi, promuje i pokazuje w dobrym świetle? Nie było blogów, które by pisały wyłącznie o Polsce, pisały atrakcyjnie i pisały o niej dobrze. A my po naszych wyjazdach mieliśmy tyle do opowiedzenia i pokazania.

Ten blog narodził się z potrzeby serca. Po latach widzimy, że to była dobra potrzeba.

Dla kogo jest Ruszaj w Drogę?

Kasia i Maciej Marczewscy - Ruszaj w Drogę Z doświadczenia wiemy, że zaplanowanie urlopu w Polsce nie jest takie łatwe. Chociaż w sieci jest wiele poradników i przewodników, kiedy przychodzi co do czego, jesteśmy pozostawieni samym sobie.

Nie ma takiego, który by kompleksowo pokazywał, jak zaplanować urlop w Polsce, na co zwrócić uwagę, dokąd naprawdę warto pojechać i którego autor zamiast przepisywać bezmyślnie fakty z Wikipedii pokusi się o przyjazd na miejsce i sprawdzenie go osobiście.

Stworzyliśmy blog dla osób, które szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu i przydatnych wskazówek, jak najlepiej zorganizować sobie taki wyjazd, unikając nieprzyjemnych niespodzianek.

Na Ruszaj w Drogę! tworzymy internetowe przewodniki podpowiadając nie tylko gdzie pojechać, ale w jakie dni warto zwiedzać poszczególne atrakcje i ile to zajmuje czasu. Dzielimy się podróżniczymi pomysłami i własnymi doświadczeniami z drogi. Udowadniamy, że przy dobrej organizacji i minimalnym wysiłku można w Polsce cudownie odpocząć, zrelaksować się i odkryć niesamowite miejsca, niekoniecznie z kanonu książkowych przewodników.

Wiemy też, że po drugiej stronie medalu jest cała rzesza wspaniałych, zaangażowanych ludzi – pasjonatów i miłośników swoich regionów, którzy dokonują niemożliwego promując swoje ojczyzny. Wszystkim im chcemy pomóc. Dlatego bierzemy udział w akcjach promocyjnych, wspieramy, doradzamy, organizujemy własne akcje we współpracy z lokalnymi organizacjami i spisujemy wywiady do działu „Ludzie z pasją”.

Bliska jest nam każda forma promocji Polski, która przyczynia się do jej poznawania i odkrywania, a w rezultacie do bycia dumnym z miejsca, w którym mieszkamy, wychowujemy się, żyjemy i dla którego dobra działamy.

Dlaczego piszemy?


Piszemy z misją. W jednym zdaniu odpowiada ona na pytanie po co powstał ten blog i co chcemy na nim przekazać. Ta sama misja przyświeca nam od wielu lat i wszystko, co robimy, jest jej odblaskiem:
Zachęcamy do aktywnego odkrywania Polski.

Jak chcemy to realizować? Mamy wizję, która mieści się w trzech prostych zdaniach:

Zwiedzamy Polskę, bo niezmiennie nas zadziwia, bawi, zaskakuje i pozwala wypocząć. Rozmawiamy ze spotkanymi w drodze ludźmi, słuchamy ich i pytamy o ich pasje, bo dzięki nim poznajemy niesamowite historie i przeżywamy pozytywne emocje. Doceniamy, wspieramy i promujemy lokalne inicjatywy, bo to one sprawiają, że nasz kraj się rozwija i zmienia na lepsze, a ludzie integrują i są dumni z miejsca, w którym mieszkają i żyją.

Co znajdziesz na Ruszaj w Drogę?


Kasia i Maciej Marczewscy - Ruszaj w DrogęWierzymy, że nie trafiłeś tu przez przypadek. Każdy z nas poszukuje czasem ciekawych pomysłów, inspiracji, czy dobrego słowa.

Na blogu znajdziesz wszystko, co chciałbyś wiedzieć o podróżowaniu po Polsce. Dowiesz się z niego jak zaplanować trasę wycieczki po Polsce, jakie miejsce wybrać na nocleg, co warto zobaczyć, a także jak się spakować i jak wytrzymać z fotografem w podróży.

Przede wszystkim dostaniesz gotowe pomysły na wycieczki po Polsce. Większość z nich znajdziesz na blogu, o części z nich usłyszysz na naszych prezentacjach podróżniczych Klubu Polskiego Podróżnika, a niektóre materiały trafią prosto na Twojego maila, gdy zapiszesz się na newsletter.

Wszystkie artykuły na naszym blogu można opisać w kilku punktach:
  • Internetowe przewodniki: pomysły na spędzenie czasu w Polsce – od jednodniowych wycieczek i spacerów po kilkutygodniowe urlopy.
  • Ludzie z pasją: wywiady i opowieści o ludziach, którym zależy na rozwoju polskiej turystyki, o właścicielach turystycznych atrakcji i miłośnikach ich "Małych Ojczyzn"
  • Wydarzenia: zapowiedzi i relacje z ciekawych turystycznych wydarzeń w Polsce np. z jarmarków, festynów, parad, wystaw i wydarzeń branżowych
  • Porady podróżnicze: pokazujemy jak zaplanować urlop w Polsce, jak dojechać, co robić na miejscu i jak wyszukiwać pomysły na kolejne wycieczki po Polsce
  • Felietony podróżnicze: piszemy o zmieniającej się Polsce, obalamy stereotypy i pokazujemy inicjatywy rozwijające turystykę w Polsce
  • Felietony o nas: czyli o Kasi i Macieju Marczewskich - małżeństwie pasjonatów, dla których największą nagrodą będzie gdy dołączysz do nich i zainteresujesz się Polską i jej atrakcjami
  • Rozmowy #wDrodze: nietypowe wywiady, w których rozmawiamy... ze sobą i pokazujemy co robimy, gdy spędzamy kolejne godziny w drodze
  • Nie śpię zwiedzam: przewodniki i opowieści o Polsce wzbogacone o zapisy z audycji na żywo "Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk", której jesteśmy stałymi goścmi
  • Opisy ciekawych miejsc w Polsce. O niektórych z nich milczą papierowe przewodniki. Wszystkie odwiedzamy osobiście i zbieramy w czytelnym spisie ciekawych miejsc w Polsce A-Z.

Poczytaj jeszcze:
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy