Co robimy gdy nie piszemy bloga?

Blog to nasze naturalne środowisko. Lubimy pisać i czujemy się z tym dobrze. Ale nie jest to jedyne miejsce, gdzie możesz nas znaleźć. Jesteśmy obecni w największych sieciach społecznościowych (FacebookInstagramTwitterPinterest), gdzie na gorąco relacjonujemy nasze podróże po Polsce. Kiedy akurat nie podróżujemy i nie publikujemy zdjęć na Instagramie czy postów na Facebook'u, prowadzimy własne inicjatywy, wspieramy i współpracujemy z organizacjami pozarządowymiregionalnymi organizacjami turystycznymisamorządaminieszablonowymi miejscamiludźmi z pasją i z innymi blogerami. Jak to robimy?


Klub Polskiego Podróżnika 

Klub Polskiego PodróżnikaDla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem i zwiedzaniem Polski stworzyliśmy Klub Polskiego Podróżnika. To serie potkań podróżniczych, na których motywujemy do tego, żeby ruszyć w drogę i zwiedzać polskie atrakcje. W Klubie dzielimy się pomysłami i rozdajemy przygotowane przez nas plany wycieczek. Do współpracy zaprosiliśmy wszystkie organizacje turystyczne w Polsce, od których dostajemy pięknie wydane przewodniki, mapy i ulotki. Te materiały rozdajemy za darmo klubowiczom. W ten sposób Klubowa Kopalnia Pomsyłów jest prawdziwą kopalnią wiedzy i inspiracji. Do tego, jak w prawdziym klubie, zachęcamy uczestników do rozmowy i dzielenia się swoimi przeżyciami z podróżami. Niektórzy z nich opisują je potem na klubowym blogu, a jeszcze inni przygotowują własne prezentacje na spotkania. Zawsze panuje cudowna atmosfera!

Patronem medialnym spotkań klubowych jest Radio Gdańsk.


Warsztaty Kaszubski Szlak

Warsztaty Kaszubski Szlak - pierwsza edycja za namiKilka lat temu, po jednym z naszych urlopów, zakochaliśmy się w Kaszubach. Z tej pasji powstały Warsztaty Kaszubski Szlak, które stworzyliśmy dzięki wsparciu Fundacji Słoneczne Wzgórze i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Kaszubski Szlak to warsztaty edukacyjne, które prowadzimy dla młodzieży z Kaszub i Pomorza. Na zajęciach w szkołach zachęcamy młodzież do zwiedzania najbliższej okolicy. Pokazujemy atrakcje turystyczne z historią Kaszub, Kaszubów i kaszubskich bohaterów w tle. Dzięki tej akcji do szkolnych bibliotek trafiło pierwsze papierowe wydanie naszego przewodnika „Ruszaj na Kaszuby”


Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk

Ruszaj w Drogę i Kochamy Żuławy w Radio GdańskPrzypadek sprawił, że pewnej majowej soboty w 2014r. pojawiliśmy się w studio Radio Gdańsk, do którego zaprosiła nas Beata Szewczyk. Beata prowadzi program "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk" i przynajmniej raz w miesiącu ta audycja poświęcona jest zwiedzaniu Polski. Od tamtego dnia mineło już wiele miesięcy, a my wciąż regularnie zasiadamy za czerwonymi mikrofonami i na żywo dzielimy się ze słuchaczami pomysłami na podróże po Polsce. Audycje zamieszczamy na naszym kanale Youtube i dołączamy je do regionalnych przewodników na blogu.


Blogi Radia Gdańsk 

Ruszaj w Drogę na Blogi Radia GdańskNie ukrywamy, że Radio Gdańsk to nasze ulubione radio. Jesteśmy dumni, że współtworzymy blogerską platformę najbardziej opiniotwórczego radia na Pomorzu. Na radiowym blogu „Ruszaj w Drogę – pomysły na weekend” zachęcamy do ruszenia w drogę i przekazujemy weekendowe inspiracje na aktywne spędzenie czasu w Trójmieście i w okolicach.

Kochamy Żuławy

Stowarzyszenie Kochamy Żuławy Lubimy wszystkie polskie regiony, ale Żuławy są nam wyjątkowo bliskie. Jesteśmy członkami wspierającymi Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy”. Wspieramy medialnie, doradzamy i zapewniamy promocję działań stowarzyszenia, bierzemy udział w spotkaniach i organizowanych przez Stowarzyszenie wycieczkach po Żuławach.

Słoneczne Wzgórze 

Ruszaj w Drogę na Kaszubach - Stężyca Fundacja Słoneczne WzgórzeNajciekawsze z naszych projektów, takie jak Warsztaty Kaszubski Szlak, powstały przy wsparciu zaprzyjaźnionej Fundacji i Spółdzielni Socjalnej „Słoneczne Wzgórze” ze Stężycy na Kaszubach. Z fundacją nie tylko realizujemy wspólne projekty, ale też doradzamy i wspieramy ją medialnie.

Polskie Blogi Podróżnicze 

Jestem na BlogiPodroznicze.plWspółtworzymy i moderujemy społeczność polskich blogerów podróżniczych blogipodroznicze.pl


Konferencje branżowe

Pojawiamy się na branżowych konferencjachPojawiamy się regularnie na imprezach branżowych Blog Forum Gdańsk, Blog Roku Onet.pl, See Bloggers Gdynia, Infoshare Gdańsk, Wachlarz.


Kiedy śpimy, pracujemy i czy mamy czas dla siebie?

Zaskoczę Cię. Tak. Mamy życie poza blogiem i szeroko pojętą działalnością okołoblogową, choć ostatnio proporcje zostają zaburzone. Grunt to dobra oragnizacja i łączenie pasji z odpoczynkiem. Śpimy normalnie po osiem godzin na dobę, choć zdarza się to w różnych godzinach.

Ja pracuję zawodowo, Maciej od niedawna jest blogerem na cały etat. Odpoczywamy podróżując po Polsce - to dla nas największa atrakcja, nagroda i wypoczynek. Wtedy mamy też najwięcej czasu dla siebie. 


Poczytaj jeszcze

Chcesz wiedzieć więcej o nas? Polecamy:
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy