Wschodnia Polska w krzywym zwierciadle

Zwiedzając wschodnią ścianę Polski przekonałem się, że ludzie mają tam specyficzne poczucie humoru, które to przedstawię w szybkim fotoreportażu z cyklu Polska w krzywym zwierciadle.

Nie traćmy czasu. Zaczynajmy :)

1. Przyjęło się już co prawda, że Suwalszczyzna jest polskim biegunem zimna, ale nigdy nie brałem tego na poważnie. Okazuje się, że jednak coś jest na rzeczy. Uwaga na drogach!

polski biegun zimna

2. Popularna piosenka się myli. Jednak nie w czasie deszczu, a w czasie żniw, dzieci się nudzą
w czasie żniw dzieci się nudzą

3. Nazwy miejscowości nie raz mnie zadziwiały w północno-wschodniej Polsce: Wiżajny, Błaskowizna, Bolcie, Wizgóry, Wiłkupie, Sześciwłóki, Poszeszupie, Szlinokiemie, Epidemie, Żywa Woda, Śmieciuchówka, Ejszeryszki, Pluszkiejmy, Kupowo-Folwark, czy Podwojponie. Jednak i tak moją ulubioną stała się:

podlaskie miejsowości

Podobnie jak wdzięczna nazwa rzeki w Sejnach:

rzeka Marycha

4. Jak iść do monopolowego w środku nocy, to tylko do EDENU otwartego non-stop. Ale uwaga! Wchodząc do Edenu grozi nam niebezpieczeństwo! Uważajmy więc na siebie i nie wchodźmy do niego chwiejnym krokiem:

niebezpieczny monopol eden

5. I to się nazywa sztuka podnoszenia standardów! Takie rzeczy tylko w Suwałkach :)

wc o podwyższonym standardzie

6. Idąc na cmentarz, pamiętaj że nasz sklep jest zawsze w pobliżu. Naszego sklepu nie pomylisz z żadnych innym w okolicy. Jesteśmy czynni zawsze wtedy, gdy nas potrzebujesz. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości do której, podpowiemy Ci. Na zawsze tanio, zawsze blisko.

na zawsze tanio, zawsze blisko

7. Jak się okazuje matura z matematyki pomaga nie tylko sportowcom w biciu rekordów, ale także w podróży. Wjeżdżając na rondo w Krynkach upewnij się, że umiesz szybko liczyć do 12.

sztuka liczenia i spostrzegawczości

8. - Że co? Informacja turystyczna? Aaaa, tak, spojrzy Pan tam w przedsionku przy wejściu do sklepu, jakieś dwie ulotki tam rzucili.

samozwańcza informacja turystyczna

9. Jak to miło gdy ktoś zostawia informację, że niedługo wróci. Pytanie tylko co zrobić, gdy czeka się już pół godziny ?

zaraz wracam po tatarsku

10. Radosna twórczość drogowców. Jako turysta byłem nieco zmieszany, gdy przeszedłem na drugą stronę znaku. Tak więc gdzie jest ta poczta ?

gdzie jest stara poczta

A pływalnia miejska?

gdzie jest plywalnia miejska

11. Eee, no dobra, a jednak zbuduję drewniany!

bo zmieniłem zdanie

12. Zadanie dla spostrzegawczych. Wielki budynek i bilboard jak zawsze przyczyną niewątpliwego sukcesu marki. Ale gdzie jest ten market ?

gdzie ten market

13. Polski naród, mądry naród, przesłanie homilii biskupa też.

polska będzie trzeźwa

14. Aby nie pozostawić złudzeń: otworzymy jak otworzymy i zamkniemy też jak zamkniemy.

godziny otwarcia

15. Tak tak, turyści mają czas.

bo turyści mają czas

16. I jeszcze mała zajawka późniejszego wpisu pasująca do wpisu o urlopie w Krzywym Zwierciadle. Wiedzieliście, że mamy w Polsce muzeum nietypowych rowerów ? :)

test sprawności

I jak ? Czyż Wschodnia Polska nie jest ciekawa ?

Inne wpisy z cyklu w Krzywym Zwierciadle:

5 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

 1. Dobre zdjęcia. Świetny rozluźniacz na niedzielne popołudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wschód w ogóle ma specyficzne poczucie humoru ;)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy widzi to co chce zobaczyć :P

  OdpowiedzUsuń
 4. dzieki za przeglad i opis ciekawych miejsc. wlasnie wybieram się w tamte okolice. ciekawa jestem jak z noclegami , bo nie chce rezerwoawac tylko tak sponta.pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak byłam mała i jeździłam do babci na wakacje, to przejeżdżałam przez Stację Waliły. Kierowca zawsze rzucał znanym od lat okolicznym mieszkańcom żartem, który zrozumiałam dopiero kilka lat później. Przy uciesze młodzieży i głośno rechocząc wołał: "Kto z Walił ten wysiada" gubiąc oczywiście "spację" po literce 'z' :)

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy