Grecotel Kos Imperial - historia o zamianie hotelu

Na długo przed wyjazdem w podróż poślubną ostrzegano nas, że Grecja nie jest regionem turystycznym, któremu szczególnie można ufać. Zwłaszcza jeśli chodzi o kategorie hoteli i jakość obsługi. Nie żebyśmy zignorowali te ostrzeżenia, jednak w naszej ocenie Grecja miała mieć do zaoferowania tak wiele pozytywnych wrażeń, że jednak zdecydowaliśmy się zaryzykować.

hotel grecotel kos imperial pocztówka

Z tych względów dość pieczołowicie i starannie postanowiliśmy podejść do zadania wyszukania hotelu na pobyt w podróży poślubnej. W ruch poszły katalogi i internet, fora dyskusyjne, zasięganie języka i opinii. W ten sposób udało nam się po kilku miesiącach przygotowań wybrać hotel, w  którym chcielibyśmy spędzić nasz miesiąc miodowy.

Niemałe było nasze zaskoczenie, kiedy na tydzień przed wyjazdem, tuż po zakończeniu poprawin, okazało się, że niestety nasz wybrany hotel jest – jak by to powiedzieć – unavailable…


Jak to się stało ?

Jak się potem dowiedzieliśmy, Grek będący właścicielem (czy też managerem) hotelu, w obawie przed tym, że część turystów może się rozmyślić i zrezygnować z wakacji  w jego hotelu, postanowił zakontraktować większą ilość urlopowiczów, niż pokojów, które mógł im udostępnić.

Z tego powodu, kiedy mieliśmy przylecieć na miejsce, nasze pokoje były już po prostu zajęte. Można powiedzieć, że w całej tej „aferze” i tak mieliśmy niezłe szczęście – dowiedzieliśmy się o tym na tydzień przed wyjazdem, podczas gdy turyści udający się na wakacje tydzień przed nami o konieczności zmiany hotelu dowiedzieli się po przylocie na lotnisku w Antimachii. 

Jednak jak mówi stare przysłowie: „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Pomimo początkowego rozczarowania okazało się, że naprawdę nie mieliśmy czego żałować. Zakwaterowano nas w naprawdę porządnym hotelu. Hotel na poziomie, jeden z lepszych na wyspie, piękny, z rozległym ogrodem, jednocześnie zaciszny, urządzony stylowo i ze smakiem.

Nie jest tak źle ?

Zamieszkaliśmy więc w Hotelu Grecotel Kos Imperial, który możemy ze spokojnym sumieniem polecić każdemu udającemu się na wypoczynek  na Kos. Hotel jest położony nad samym morzem w miejscowości Psalidi, 4 km od stolicy wyspy – miasta Kos.

Co więcej, ponieważ w nowym hotelu zostaliśmy zakwaterowani z winy greckiego hotelarza, w ramach odszkodowania przysługiwały nam lepsze warunki, niż mieliśmy mieć zapewnione pierwotnie. Stąd też otrzymaliśmy luksusowy jak na greckie warunki pokój małżeński z widokiem na morze ;)

pokój z widokiem na morze według greckiego katalogu

Oprócz tego, że mieliśmy wykupioną ofertę all inclusive, zostaliśmy objęci programem Premium Plus, czyli tzw. ofertą dla gości specjalnych. Oznaczało to ni mniej ni więcej jak to, że mogliśmy jeść i pić dosłownie wszystko, włącznie z alkoholami, o każdej porze dnia i nocy :) z czego zresztą z radością korzystaliśmy.

Hotel, plaża, obsługa, kuchnia i słońce

Hotel okazał się wspaniałym miejscem do wypoczynku. Mając do wyboru leżaki przy basenach i te na plaży zawsze wybieraliśmy te drugie i prażyliśmy się na słońcu niczym jaszczurki.

grecotel kos imperial - plaża
grecotel kos imperial - baseny
grecotel kos imperial - basen

Jedzenie było tak pyszne, że za każdym razem jadąc na wycieczkę zastanawialiśmy się, czy nie damy jednak rady wrócić do hotelu na lunch lub kolację. Kucharzy mają tam wyśmienitych! No i ta kuchnia – ech, o tym trzeba napisać osobno.

grecotel kos imperial - śniadanie
grecotel kos imperial - kulki z ośmiornicy i krewetki w pomidorach
grecotel kos imperial - kuchnia, krewetki, mule i desery

Na szczególną jednak uwagę zasługuje obsługa hotelu. Kelnerzy i barmani jak się okazało w dużej mierze byli to Polacy. Niesamowicie pracownicy, życzliwi i pomocni, naprawdę robili nam dobrą prasę za granicą. Osobiście byłam z nich naprawdę dumna. (Ewa, Sylwia, Kamil, Ludmila, Dimitri - pozdrawiamy serdecznie!)

grecotel kos imperial - polska obsługa

Dzięki nim można było poczuć się jak u swoich, ponieważ gadaliśmy po polsku, zawsze też mogliśmy liczyć na ich pomoc, jak choćby wtedy, gdy w drugim tygodniu pobytu zabrakło nam już książek do czytania. Zdaje się, że oni także byli zadowoleni mogąc pokonwersować z rodakami, których w hotelu za wielu nie było.

grecotel kos imperial - kelnerka Ewa

Hotel w typowo greckim stylu


Hotel zauroczył nas także swoim pięknem i wystrojem w stylu Grecji Klasycznej. Architektura naprawdę piękna.

grecotel kos imperial - bungalowy
grecotel kos imperial - bungalow, w którym mieszkaliśmy

Obszerne i przewiewne lobby,

grecotel kos imperial - lobby

Marmurowe szerokie schody,

grecotel kos imperial - lobbygrecotel kos imperial - lobby

Duża restauracja, tarasy na wodzie – wszystko to sprawiało, że można było spędzić czas i zrelaksować się w pięknym otoczeniu.

grecotel kos imperial - budynek główny
grecotel kos imperial - restauracja główna
grecotel kos imperial - budynek główny
grecotel kos imperial - budynek główny


Kilka barów do wyboru, w tym przy plaży, gdzie można było zamówić sobie zimne frappe i rozkoszować się nim na leżaku tuż przy brzegu morza. Jednym słowem – klimat.
grecotel kos imperial - bar przy plaży
grecotel kos imperial - bar przy basenie
grecotel kos imperial - baseny nocą

A co by było, gdyby...


Hotel okazał się dla nas naprawdę miłą niespodzianką. Z ciekawości pojechaliśmy zobaczyć też hotel, w którym początkowo mieliśmy przebywać – cóż, fajnie, ale bez fajerwerków. Zgodnie stwierdziliśmy, że gdybyśmy mieli wybór, nie zamienilibyśmy się już na żaden inny hotel.

A już zwłaszcza, że w pakiecie z hotelem dostaliśmy do korzystania samochód na cały tydzień, a o tym co to oznaczało dla Kasi i Maćka i czym się ostatecznie skończyło, być może napiszę w kolejnym wpisie …

wypożyczonym autem nad zatoką kefalos

Przeczytaj więcej o wyspie Kos:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy