Biegniemy. Pędzimy. Lecimy. Unoszeni wiatrem życia...

Wszystko dookoła nas pędzi jak szalone, my także. Nie macie wrażenia, że jakaś niewidzialna siła ciągnie nas za sobą? Niemalże pozbawieni własnej woli poddajemy się jej bezwładnie. Mijają kolejne godziny, dni, tygodnie. Powtarzamy codziennie te same schematy, te same sekwencje, poruszając się z jednego miejsca na drugie. Biegniemy. Pędzimy. Lecimy. Unoszeni wiatrem życia.

wzbić się ponad chmury

Czasem warto się zatrzymać, choć na chwilę. Złapać chwilę na oddech. Odpocząć i poukładać sobie wszystko w głowie.

W takich chwilach cieszę się, że morze jest tak blisko. Samo obcowanie z żywiołem uspokaja, niezależnie od pory roku. Szum fal. Mewy próbujące swych sił w locie pod wiatr. Unoszą się bezwładnie - tak jak i my, siłują się z wiatrem sterującym ich życiem.

Morze uspokaja, uczy pokory. Pozwala zatrzymać się, choć na chwilę.

plaża gdańsk jelitkowo zimą
plaża gdańsk jelitkowo zimą

Szum fal i wiejący wiatr pozwala wyciszyć emocje. Zapomnieć o codziennym wyścigu.

plaża gdańsk jelitkowo zimą

Przechadzając się w samotności  nabieramy sił. Sił do kolejnego wzbicia się w niebo. Do kolejnej walki z wiatrem.

mewia modelka na plaży
mewia modelka na plaży
nieuczesana mewia modelka na plaży

Nachodzą nas chwile zwątpienia. Przez chwilę dochodzą nas myśli, sugerujące aby odpuścić. Dać się ponieść fali i odpłynąć na niej w nieznane.

gdyby tak móc wypłynąć hen daleko

Na szczęście morze uczy pokory i daje siłę. Siłę do tego, aby po raz kolejny unieść się ku niebu. Po raz kolejny wzbić się i lecieć. Czasem pod wiatr. Wiatr naszego życia.

wzbić się ponad chmury
KOLEJNA RELACJA Starszy post

8 komentarzy :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. bardzo refleksyjny post. Z przyjemnością popatrzyłam na morze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, mój mąż w tym wpisie pokazał swoją refleksyjną naturę :) ale przyznajcie, że morze jest piękne nawet o tej porze roku - choć take szaro-bure. ale nasze :)

   Usuń
  2. o i ja tak myślę, że najpiękniej nad Bałtykiem jest chyba właśnie szaro-burą i wietrzną jesienią :)

   Usuń
 2. "Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś,niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny,opuść bezpieczną przystań.Złap w żagle pomyślny wiatr.Podróżuj.Śnij.Odkrywaj."M.Twain.
  "vimeo.com/28001373"Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, żałuje się tylko tych rzeczy, których się w życiu nie zrobiło. i coś w tym jest. :) pozdrawiam!

   Usuń
  2. Henryk, na ten film odpowiedź mogę mieć tylko jedną:

   http://vimeo.com/46679286
   oraz
   http://www.ruszajwdroge.pl/2012/07/podroz-zwana-malzenstwem.html

   Pozdrawiamy :)

   Usuń
 3. Piękny film,piękne zdjęcia z ceremonii wzruszyły mnie.Spóźnione życzenia na tą najdłuższą podróż!Podróż przecież nie zaczyna się kiedy ruszamy w drogę,i nie kończy,kiedy dotarliśmy do celu podróży.Istnieje coś takiego jak zarażenie się podróżą i jest to choroba nieuleczalna.Pozdrawiam:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy za życzenia - o każdje porze chętnie je przyjmujemy :) a podróż to naprawdę choroba nieuleczalna - cierpią na nią nasi przyjaciele z blogipodroznicze.pl, którzy podróżują po całym świecie, cierpimy także my, którzy podróżujemy po Polsce. bo nieważne czy podróż jest mała czy duża, bliska czy daleka - podróżowanie to choroba zaraźliwa. więc strzeżcie się, bo będziemy Was tu na RuszajwDrogę zarażać! świadomie!

   Usuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.