Wróciliśmy z Małopolski. Wybieramy Małopolskiego Asa!

Patrzę na wyświechtaną kartkę z planem podróży i nie mogę uwierzyć. To niemożliwe, że jesteśmy już w domu. Kartka pogięta, rogi pozaginane, niektóre litery już się zatarły. To plan na każdy dzień między 10 a 20 grudnia 2015 roku. Plan na naszą "Małopolskę Nieoczywistą".

Małopolska Nieoczywista - Ruszaj w Drogę!

Przez te 10 dni odkryliśmy fantastyczne miejsca i przepiękne krajobrazy. Spisaliśmy nasze wrażenia na kartce i od nowego roku będziemy je dla Ciebie opisywać na blogu. Pamiętasz nasze zdjęcie zapowiadające akcję "Małopolska Nieoczywista"? To nie przypadek, że trzymamy na nich karty. Powiedzieliśmy Małopolsce "sprawdzam". I zobacz, co się okazało...

Wybierzemy największą atrakcję - Małopolskiego Asa!

To, że Małopolska gra dobrymi kartami, wiemy od dawna. Ty zresztą też. Na pewno kojarzysz Kraków i Zakopane. Sprawdziliśmy, czy to wszystko, co ten region ma do zaoferowania i czy warto podróżować poza głównym turystycznym szlakiem. Przeczuwaliśmy, że województwo małopolskie ma Asa w rękawie. I mieliśmy rację :)

Szukaliśmy go przez dziesięć dni i udało się go znaleźć. My już wiemy co jest Asem Małopolski. Ty dowiesz się o tym wkrótce.

Wyróżnimy Małopolskiego Waleta, Damę i Króla

Trudno jest wybrać z tak bogatej talii tylko jedną kartę. Dlatego oprócz najważniejszego Asa, przyznamy jeszcze trzy wyróżnienia. Nazwiemy je Małopolskim Waletem, Damą i Królem.

Co będzie się kryło pod tymi kartami?

Co jest w puli?

Wybór był naprawdę trudny. Długo dyskutowaliśmy, spieraliśmy się i rozważaliśmy wszystkie za i przeciw. Zanim zdradzimy nasze wybory, sprawdźmy co zobaczyliśmy podczas 10 dni w Małopolsce i jakich mieliśmy kandydatów:

1. Bobowa: Galeria Koronek Klockowych
2. Krościenko i Sromowce: Pieniny i przełom Dunajca
3. Krynica-Zdrój: spacer po mieście, muzea i górskie kolejki
4. Niedzica: Zamek Dunajec, jezioro i Zalew Czorsztyński
5. Nowy Sącz: spacer po mieście i Sądecki Szlak Lodowy
6. Nowy Wiśnicz: Zamek Kmitów i Lubomirskich
7. Regietów: stadnina koni huculskich
8. Rzyki: ośrodek narciarski i baza turystyczna
9. Stary Sącz: spacer po mieście, Góra Parkowa, Ołtarz Papieski
10. Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce
11. Tarnów: spacer po mieście i tarnowskie muzea
12. Wadowice: spacer po mieście i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II
13. Wola Krogulecka: punkt widokowy na Dolinę Popradu
14. Zawoja: Centrum Górskie "Korona Ziemi"

Będziemy pisać, pisać, pisać

Wybór czterech kart będzie jak zawsze osobisty, emocjonalny i widziany oczyma podróżującego turysty. Weźmiemy pod uwagę to jak czuliśmy się w wybranym miejscu, czego można się w nim dowiedzieć, co z niego wynieśliśmy i jakie emocje w nas wywołało.

Będziemy sukcesywnie pisać o pozostałych miejscach z Małopolski. Wszystkie miejsca wymienione powyżej zasługują na to, żeby je odwiedzić. Gdy będziesz planować wycieczkę po Małopolsce Nieoczywistej - koniecznie weź je pod uwagę.

Dużo zdjęć na Facebooku!

Relacje z Małopolski pomału będą się tworzyć, ale jeśli chcesz już teraz wiedzieć co nas zachwyciło i chcesz poszukać zwycięzców, to zapraszam Cię na nasze profile w sieciach społecznościowych, które już teraz uginają się od zdjęć i ciekawostek z Małopolski.

Polub nasz profil na Facebooku i zobacz jak każdego dnia relacjonowaliśmy gdzie jesteśmy i co widzieliśmy w drodze:
Zobacz zdjęcia na Facebooku

Jeszcze więcej zdjęć na Instagramie!

Bardzo dużo działo się też na naszym Instagramie. I dzieje się cały czas! Każdego dnia dodajemy kolejne piękne zdjęcia z naszej małopolskiej wycieczki. Możesz obejrzeć je w aplikacji Instagram na telefonie lub zobaczyć galerię na stronie WWW naszego profilu.

Małopolskie ciekawostki na Twitterze!

To nie wszystko. Codziennie wieczorem ćwierkaliśmy ciekawostkami z podróży. Poczytaj nasze krótkie wiadomości i zobacz co nas zaskoczyło w Małopolsce:Małopolskie zabawy na Snapchat

Codziennie nadawaliśmy też na Snapchacie. To moje kreatywne królestwo - pełne humoru i nieszablonowego spojrzenia na miejsca w Małopolsce. To tylko mały wycinek z tego, co wrzucaliśmy na nasze konto na Snapchat. Bądź z nami na snapie przy kolejnej wycieczce po Polsce. Zainstaluj Snapchat na telefonie z Androidem lub iOS i znajdź nas wpisując do wyszukiwarki "ruszajwdroge".


Małopolska Organizacja Turystyczna spełnia marzenia

Akcję "Małopolska Nieoczywista" zorganizowaliśmy wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną, która gościła nas na grudniowej wizycie studyjnej. W szczególności chcemy podziękować Darii i Karolinie, które pomogły nam spełnić nasze małopolskie marzenia. Dziękujemy też wszystkim osobom, które spotkaliśmy na naszej drodze, które oprowadzały nas po swoich miastach i atrakcjach. Dziękujemy pracownikom informacji turystycznych, przewodnikom, właścicielom miejsc noclegowych, mieszkańcom.

Dzięki Wam nasza przygoda z Małopolską stała się niezapomniana i sprawiła, że chcemy tu wrócić!

Odpoczywamy dzisiaj w Beskidzie Małym. A tu takie piękne jesienno-zimowe widoki :) #malopolskanieoczywista #malopolskie
Posted by Ruszaj w Drogę on 12 grudnia 2015

Małopolsko - kiedy znowu się widzimy?

Małopolskę zwiedziliśmy lotem ptaka w kilka dni. Podczas tych kilku dni podpowiedzieliście nam wiele ciekawych miejsc w komentarzach na Facebooku i w prywatnych rozmowach. Czy uda nam się je kiedyś zobaczyć?
Nasze relacje z Małopolski
Co z miejscami, które widzieliśmy dosłownie przez kilka minut i w których chcielibyśmy zostać na dłużej? Mam nadzieję, że na nas poczekają i że w nadchodzącym 2016 roku znów zobaczymy się z Małopolską :)

AKTUALIZACJA: Znamy Asa i 4 największe atrakcje Małopolski Nieoczywistej!

Wyróżniliśmy cztery największe - naszym zdaniem - atrakcje poza głównym szlakiem Kraków-Zakopane. Miejsc zasługujących na wyróżnienie i na to, żeby je odwiedzić jest wiele. Zbyt wiele. Aby poznać Małopolskę nie wystarczy tydzień, dwa, a nawet trzy. To prawdziwa kopalnia pomysłów na wycieczki po Polsce. Na pewno tu wrócimy i będziemy o nich opowiadać na naszych prezentacjach o Polsce Klubu Polskiego Podróżnika.

Pierwszy etap odkrywania Małopolski i najciekawszych miejsc regionu za nami. Szukaliśmy małopolskich perełek podczas wyjazdu "Małopolska Nieoczywista". Zobacz co znaleźliśmy i jakimi Kartami zagrała z nami Małopolska:

Walet Małopolski Nieoczywistej - Kopalnia Soli w BochniDamy Małopolski Nieoczywistej - Świątynie Szlaku Architektury DrewnianejKról Małopolski Nieoczywistej - Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II As Małopolski Nieoczywistej - Pieniński Park NarodowyMałopolska Nieoczywista - Ruszaj w Drogę odkrywa Małopolskie Karty


Co jeszcze warto zobaczyć w Małopolsce?

Znamy już wszystkie Karty: Waleta, Damę, Króla i najpiękniejszego z najpiękniejszych Asa Małopolski Nieoczywistej. Pozostałe Karty z małopolskiej talii będziemy sukcesywnie opisywać na naszym blogu. Listę miejsc, które już opisaliśmy znajdziesz tutaj:
Nasze relacje z Małopolski

Co myślisz o naszych wyborach? Znaleźliśmy prawdziwe perełki? Coś Cię zaskoczyło? Czy może taki wynik był do przewidzenia? A może znasz jeszcze inne miejsca, które koniecznie powinniśmy odwiedzić?

Dołącz do nas na Facebooku, śledź nasze zdjęcia na Instagramie, zapisz się na newsletter i obserwuj nasze wycieczki po Polsce.


3 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

  1. Małopolskę miałam okazję trochę pozwiedzać dawno temu, jak byłam jeszcze w podstawówce, z wycieczkami klasowymi, często jeździliśmy w góry i do Krakowa, Wieliczki, Rabka Zdrój, Nowy Targ :), Pieniny. Ostatnio trochę bardziej poświęcałam na zwiedzanie innych rejonów Polski, ale jeszcze się pewnie kiedyś wybiorę, zwłaszcza, że moja znajoma rozpoczęła kurs przewodnika po górach także już czekam na nasze wspólne wycieczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My subiektywnie wymienilibyśmy z listy Krościenko na Szczawnicę. Wg nas ma więcej do zaoferowania i swój niepowtarzalny klimat.

    OdpowiedzUsuń
  3. Hm, dla mnie te miejsca są jednak dość oczywiste. Ja wrzuciłabym tu Beskid Niski z połemkowskimi wsiami z których zostały często tylko sady wśród lasów. Do tego Wysowa Zdrój z pięknym parkiem i nowym basenem, całym z drewna i szkła, gdzie można pływać lub siedzieć w jaccuzi czując się jak w środku lasu. Ośrodek buddyjski w Ropkach (chyba bardziej jednak nieoczywisty niż dom Papieża w Wadowicach...) i cudowny Swystowy Sad, którego właściciele wiedzą o tym regionie i jego kulturze chyba wszystko. Tak czy inaczej - polecam te miejsca, naprawdę warto tam zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy