Oglądaj nasz vlog podróżniczy! Zobacz jak zwiedzamy najciekawsze miejsca w Polsce.

Wiesz, że możesz jeździć z nami na wycieczki? Wirtualnie. Oglądaj nasz podróżniczy vlog, w którym pokazujemy każdą chwilę w podróży. Rozmawiaj z nami, gdy jesteśmy w drodze, podpowiadaj miejsca, które warto zobaczyć, i dołącz do setki czytelników, która już dziś towarzyszy nam w podróżach po Polsce i śledzi każdy nasz krok.

Nie musisz już czekać 2-3 tygodnie na nowy przewodnik na blogu, żeby zobaczyć jakie miejsca odwiedziliśmy. Poza pocztówkami z podróży, które zawsze publikujemy na naszym Facebooku, możesz teraz oglądać za darmo filmowe relacje na naszym Instagramie. Relacje, które nazywają się Instagram Stories, uruchamiamy za każdym razem, gdy ruszamy w drogę. Zobaczysz na nich jak zwiedzamy polskie atrakcje, jakie emocje towarzyszą nam w drodze, o czym rozmawiamy z przewodnikami, i do jakich niedostępnych miejsc zaglądamy.

Kasia i Maciej - Ruszaj w Drogę przed wejściem do żuławskiego domu

Relacje Instagram Stories są jak krótkie filmowe SMSy, z tą różnicą, że dostajesz je w darmowej aplikacji na telefon Instagram. Wysyłamy je na Instagramie kilkanaście razy dziennie, od rana do wieczora. Jeśli odbierzesz je w ciągu dnia, to zobaczysz gdzie aktualnie jesteśmy. Jeśli poczekasz do wieczora, lub następnego poranka, te wszystkie filmowe relacje ułożą się w nasz podróżniczy vlog - codzienny, kilkunastominutowy odcinek serialu Ruszaj w Drogę! :)

Eksperymentujemy z nim od roku i bardzo nam się podoba. Podpowiem Ci za chwilę jak dołączyć do nas na Instagramie, jak założyć na nim darmowe konto, i jak nas tam oglądać. Jeśli zrobisz to dziś, to zobaczysz jak zwiedzamy Bieszczady i podkarpacką część Beskidu Niskiego. Ruszamy w Drogę już w najbliższy weekend!

Jak wyglądają takie relacje z drogi - nasze Instagram Stories?

Porównanie relacji Instagram Stories do filmowego SMSa jest bardzo trafne - to krótkie filmiki, które możesz obejrzeć na swoim smartfonie w aplikacji Instagram niemalże w tej samej chwili, gdy je wyślemy. W tej samej aplikacji możesz na nie też odpowiedzieć. Możesz też je oglądać na komputerze. Takich filmowych wiadomości w ciągu dnia bywa kilkanaście, Instagram je łączy i każdego dnia do obejrzenia dostajesz nawet kilkunastominutowy serial prosto z drogi.

Eksperymentujemy z relacjami już od roku i zafascynowały nas możliwości, jakie nam dały. Obecnie to dla nas najbliższa forma wirtualnej relacji z czytelnikami. W filmowych relacjach z drogi pokazujemy dokładnie jacy jesteśmy, jak reagujemy, co nas fascynuje, co nas śmieszy, a co denerwuje. Nie ma tu niepotrzebnej obróbki, niekończących się dubli, wyreżyserowanych kwestii, filmowych bajecznych kadrów, na które trzeba polować godzinami. Jest tu i teraz. Ze wszystkimi przygodami w drodze, pomyłkami i sytuacjami, których nie odważylibyśmy się pokazać na blogu. Świat jest dokładnie taki, jakim go w danej chwili widzimy. I taki, jaki widziałbyś go Ty, gdybyś podróżował z nami.

W relacjach pokazujemy wszystko, co sami przeżywamy. Pokazujemy, jak rozmawiamy z ludźmi spotkanymi w drodze. Zadajemy widzom pytania i reagujemy na wysyłane do nas wiadomości. Dzięki Instagram Stories widzowie są z nami na żywo, cały czas.  Już dawno przestaliśmy jeździć po Polsce tylko we dwójkę. Razem z nami zawsze jadą co najmniej dwa autokary wypełnione czytelnikami (do końca wyjazdu zawsze zostawało z nami około 100 osób), których każdego poranka budzi Maćkowe "Aaa dzień dobry!" ;)


Oglądaj je regularnie lub przejrzyj nasze Archiwum

Filmowe relacje na Instagram Stories znikają po 24 godzinach od ich opublikowania, dlatego warto oglądać je regularnie. Każdego dnia znajdziesz nowe filmy do obejrzenia. Wkładamy w nie mnóstwo czasu i wysiłku, i ucieszyła nas wiadomość, że od tego roku filmiki można zapisywać w Archiwum Relacji do późniejszego obejrzenia.

Archiwum Relacji znajdziesz po zalogowaniu między opisem naszego profilu na Instagramie, a dodanymi zdjęciami. To takie kółeczka z tytułem. Wystarczy w nie kliknąć i pokazuje się odcinek z wybranego dnia. Na tę chwilę mamy tam już 32 odcinki po kilkanaście minut! Kilka z nich podlinkowaliśmy poniżej:
PS. Zdarza się, że Instagram wariuje i nie odtwarza ich na komputerze lub smartfonie. Jeśli linki poniżej nie działają, odszukaj te kółka samodzielnie w aplikacji Instagram na telefonie lub na innym komputerze.Najciekawsze relacje łączymy i publikujemy w Instagram IGTV

Niektóre relacje trafiają do internetowej telewizji IGTV. To nowa inicjatywa Instagrama, w której obejrzysz nasze filmy z wycieczek - nieznacznie poprawione, zmontowane, z poprawionym dźwiękiem i skrócone do 10 minut. Filmy nagrywamy telefonem, z myślą o oglądaniu na ekranie smartfona. Dlatego są w pionie. Ich jakość zaskakuje.

Filmy IGTV znajdziesz w trzech miejscach:

  • w specjalnej aplikacji na smartfona "IGTV" - wyszukaj filmy @ruszajwdroge
  • na smartfonie w aplikacji Instagram, gdy klikniesz na naszym profilu na Instagramie w ikonkę telewizora 
  • przez linki bezpośrednie w naszych przewodnikach, kalendarzu Ruszaj w Drogę! i te poniżej

Wygląda na to, że te filmy obejrzysz bez posiadania konta na Instagramie:Jak oglądać nasze relacje na Instagramie?

Najwygodniej będzie, gdy zainstalujesz na telefonie darmową aplikację Instagram i założysz w niej darmowe konto. Możesz też spróbować oglądać nasze filmy na komputerze. Jeśli masz już konto na Facebooku, możesz je wykorzystać i zalogować się przez nie także na Instagram (Zarejestruj się -> Zaloguj się przez Facebooka). Relacje na Instagramie są niestety kapryśne i na niektórych komputerach mogą się nie odtwarzać.

Maciej przygotował dla Ciebie specjalny poradnik, jak krok po kroku założyć konto na Instagramie i śledzić nasze relacje z drogi:Dlaczego warto? Instagram to nasz miniblog z ciekawostkami z Polski

Ostatnio przejęłam nasz profil na Instagramie i zamieniłam go w minibloga. Codziennie publikuję tam zdjęcia z opisem i ciekawostkami. Zwykle na relacje z podróży na blogu trzeba długo czekać, bo one potrafią powstawać nawet przez dwa tygodnie, a na Instagramie od razu dowiesz się ze wspomnianych relacji i ze zdjęć, gdzie byliśmy, co zobaczyliśmy, i czy warto tam pojechać.

Każde zdjęcie na naszym Instagramie to gotowy pomysł na wycieczkę. Opis nie jest co prawda tak długi jak na blogu, ale i tak znajdziesz w nim ciekawostki i inspiracje. Na naszym profilu pokazaliśmy już prawie 2 tysiące zdjęć.

Załóż darmowe konto na Instagramie, odszukaj nasze konto wpisując "ruszajwdroge", kliknij "Obserwuj", "serduszkuj" nasze zdjęcia i dołącz do komentujących :)
Obserwuj nas


Gdzie jeszcze pokazujemy pomysły na wycieczki po Polsce?

Blog i Instagram to tylko niektóre kanały, dzięki któremu jesteśmy z Tobą w kontakcie. Gdy jesteśmy w trasie, codziennie publikujemy pocztówkę z podróży na Facebooku – wybieramy miejsca, które nas zauroczyły i dodajemy do nich ciekawe opisy.

Aktywujemy się też czasem na Twitterze - Maciej deklaruje, że bardzo go lubi, i że wróci do regularnego publikowania ciekawostek z wycieczek po Polsce. Póki nie dotrzyma słowa, polecam Ci te, które zdążył już opublikować.

Na naszym Youtube z kolei znajdziesz archiwum naszych audycji radiowych i telewizyjnych o wycieczkach po Polsce. Szczególnie polecamy audycje z cyklu "Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk!" (już ponad 35 godzin do odsłuchania!)  oraz naszą przygodę z katowicką telewizją, w której zadebiutowaliśmy w roli prowadzących program turystyczny. To były nasze pierwsze bardzo stresujące kroki przed kamerą. Dzięki nim mamy teraz łatwiej przy kręceniu własnego serialu na Instagram Stories :)KALENDARZ RUSZAJ W DROGĘ! - tu ogłaszamy kolejne wycieczki i spotkania dla czytelników

Kiedy ostatnio wchodziłeś na stronę główną naszego blogu? Niedawno pojawiło się na niej kilka nowości. Największą z nich jest Kalendarz Ruszaj w Drogę!, w którym ogłaszamy terminy spotkań Klubu Ruszaj w Drogę! i naszych prezentacji o Polsce, oraz to, gdzie jedziemy, i od kiedy zaczynamy nadawać na żywo Relacje na Instagram Stories.

Z Kalendarza dowiesz się o zbliżających się 3 prezentacjach w Gdyni, Sopocie i na Kaszubach, oraz o rozpoczynającej się relacji na żywo z wyjazdu w Bieszczady i Beskid Niski między 17.08 (piątek) a 1.09.2018 roku (sobota) :)

Zaglądaj tam regularnie. Dzięki temu już od pierwszego dnia naszej wycieczki razem z nami będziesz zwiedzać miejsca, w których aktualnie jesteśmy. Otrzymujemy bardzo dużo wiadomości od czytelników, że to olbrzymia frajda jeździć wszędzie razem z nami i wieczorami oglądać nasz serial podróżniczy o Polsce. Dołączysz? :)


Dlaczego dzielimy się pomysłami na wycieczki po Polsce?

Naszą pasją jest podróżowanie po Polsce. Robimy to nieustannie od 2009 roku, gdy pierwszy raz ruszyliśmy w drogę do naszej ukochanej Szklarskiej Poręby. Od tego czasu wiele się zmieniło. Mamy blog, z którego w ciągu roku korzysta milion turystów, poprowadziliśmy już ponad 100 prezentacji Klubu Ruszaj w Drogę! o Polsce, a nasza Fundacja Ruszaj w Drogę! pomaga regionom w turystycznej promocji miejsc i prowadzi szkolenia z marketingu dla branży turystycznej.

Z pozytywnie zakręconymi na punkcie Polski pasjonatami dzielimy się pomysłami na wycieczki. Po każdej podróży powstaje obszerny blogowy przewodnik, a w nim gotowe  pomysły na jednodniowe wycieczki, które można układać jak puzzle. Z tych pomysłów układasz własny plan podróży, która trwa weekend, tydzień, lub nawet miesiąc! Oprócz gotowych pomysłów każdy nasz internetowy przewodnik zawiera opisy miejsc, mnóstwo historii, wywiady z ciekawymi ludźmi i całe gigabajty zdjęć, dzięki którym sam oceniasz, czy warto pojechać do atrakcji, którą polecamy.
Chcemy być z Tobą w stałym kontakcie. Wiedzieć co myślisz, wymieniać się wrażeniami, pisać do Ciebie. Dlatego będzie nam o niebo łatwiej, gdy ujawnisz się w różnych naszych kanałach np. lajkując nasz profil, komentując zdjęcie czy odpowiadając na pytania z ankiety. Dołącz do 45 tysięcy naszych przyjaciół w mediach społecznościowych i razem z nami ciesz się z odkrywania Polski. A może nie ma Cię w mediach społecznościowych? Daj znać od jak dawna nas czytasz w komentarzu na blogu :) Mam nadzieję, że zarażę Cię nasza pasją!Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy