Chmielno - Mała Ojczyzna nad trzema jeziorami

Wiem, że zimno, mokro, a w Malborku to już nawet spadł pierwszy z deszczem śnieg. Ale nie chcę jeszcze zanurzać się w zimowy sen. Dlatego odkopuję dla Ciebie i dla siebie te wakacyjne wspomnienia. Fotki i wrażenia, które będą z nami w długie zimowe wieczory.

Nad Jeziorem Białym w Chmielnie

Wystarczy, że wejdziesz na bloga i w jednej sekundzie znajdziesz się w najpiękniejszym zakątku ziemi kaszubskiej - w Chmielnie. Poczujesz letni klimat i od razu poprawi Ci się humor. Pomyślisz sobie: byle do wiosny i zanim się obejrzysz, będziesz wylegiwać się w słońcu na jeziornej plaży.


Nad jeziorami

Chmielno to letniskowa miejscowość, która leży nad trzema jeziorami: Białe, Kłodno i Rekowo. Wszystkie trzy to koraliki "Kółka Raduńskiego", po którym oprowadzimy Cię przy innej okazji. Położenie i widoki sprawiają, że Chmielno uchodzi za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na Kaszubach, gdzie warto spędzić urlop. Dużo tu domków wypoczynkowych i niezła baza letniskowa. Ale żeby się o tym przekonać, trzeba poczekać do lata...

Nad Jeziorem Białym w Chmielnie

Dobre, bo bliskie

Być może i Tobie zdarzyło się spędzać tam wakacje. To dość popularne miejsce, zwłaszcza dla ludzi z Trójmiasta. Albo sami mamy tu domki letniskowe, albo znamy kogoś, kto ma. A nawet jeśli nie, to baza noclegowa jest bogata, więc jest gdzie się zatrzymać.

Nad Jeziorem Białym w Chmielnie

Piękne widoki stwarzają idealne miejsce do relaksu i odpoczynku. Chmielno śmiało może konkurować z jeziorami mazurskimi - zwłaszcza, że dla nas jest tak blisko - prawie po sąsiedzku.

Nad Jeziorem Białym w Chmielnie

Chmielno kulturalnie

Chmielno znane jest też z tradycji ceramicznych. To tutaj znajduje się Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów - rodziny od pokoleń związanej z regionem. Możecie o nim poczytać u nas na blogu. Muzeum można zwiedzać także poza sezonem i warto to zrobić właśnie wtedy, gdy nie przyciąga masy turystów i grup zorganizowanych.

Chmielno - Muzeum Ceramiki Neclów - stanowisko pracy

Droga Kaszubska

W Chmielnie wypoczynek znajdą nie tylko amatorzy leniwego wypoczynku nad brzegiem jeziora czy sportów wodnych. Przez miejscowość przebiega Droga Kaszubska, której budowę rozpoczęto w 1965 roku. Jest to samochodowa trasa krajobrazowo - turystyczna, wijąca się między jeziorami "Kółka Raduńskiego".

Chmielno - Droga Kaszubska

Droga Kaszubska  zaczyna się w Garczu, a kończy przy skrzyżowaniu z drogą Kościerzyna - Żukowo. Wiedzie przez najpiękniejsze zakątki ziemi kaszubskiej, m.in. Chmielno, Zawory, Ostrzyce, Wieżycę. Jest uznawana za jedną z najbardziej urokliwych tras w Polsce.

Chmielno - Kaszubska Mała Ojczyzna

Spodoba Ci się

Chmielno to urocza miejscowość. Kusząca w sezonie i interesująca poza nim. Uwzględnij ją w planie swojej eskapady po Kaszubach, tak jak my to zrobiliśmy. Może przyjazd tu będzie dla Ciebie powrotem do wspomnień z dzieciństwa, a może odkryjesz tę miejscowość po raz pierwszy.

Nad Jeziorem Białym w Chmielnie

A jeśli znasz Chmielno lepiej od nas i wiesz, co jeszcze ma do zaoferowania - nie zachowuj tego dla siebie. Miejsce na komentarze jest do Twojej dyspozycji. 

Poczytaj jeszcze:

Artykuł jest częścią internetowego przewodnika po Kaszubach. Może Cię także zainteresować:

KOLEJNA RELACJA Starszy post

2 komentarze :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
  1. Piękne wspomnienia i zdjecia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Póki co to jak dla mnie nieodkryte tereny Polski. Trzeba w końcu nadrobić zaległości!

    OdpowiedzUsuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz nasz pozytywny przewodnik po Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Wszystkie miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 12 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.