Babie Doły: gdyńska plaża z widokiem na torpedownię

Kojarzysz taką tabliczkę przy wejściu na nadmorską plażę "Wejście nr ...". Na przykład w Sopocie jest to numer kilkadziesiątcośtam i rośnie w kierunku Gdańska. A zastanawiałaś się kiedyś, gdzie jest "Wejście nr 1"? Ja wielokrotnie, ale nigdy nie przypuszczałam, że dowiem się tego tak szybko.

Torpedownia Gdynia Babie Doły

Żeby zadać sobie takie dziwne pytanie, a potem na nie odpowiedzieć potrzeba zmęczenia, chęci odpoczynku, ładnej pogody, soboty i chwili czasu wolnego. I Maćka, który chciał mi pokazać cmentarz w Gdyni Oksywiu, a pokazał torpedownię na Babich Dołach.

Gdynia wejście nr 1 na plażę

Mówi się, że nic nie dzieje się przez przypadek. Ale przysięgam, że tym razem pokierował nami ślepy los. Tak naprawdę chcieliśmy dojechać do Gdyni Oksywia. Podobno jest tam ciekawy cmentarz. Ja wiem, że mając do wyboru spacer po cmentarzu i spacer po plaży, większość z nas wybierze tę drugą opcję. Natomiast trzeba być Marczewskimi, żeby jadąc na cmentarz, trafić na plażę.

Maciej jednak stwierdził, że skoro już skręciliśmy nie tam gdzie trzeba, to zabierze mnie w fajne miejsce. Spojrzałam na niego z rezerwą, bo zwykle wiem, co oznacza "fajne" miejsce w przypadku Maćka. Zwłaszcza, gdy usłyszałam "zaraz, zaraz, pamiętam, że kiedyś było tu takie zejście..." nooo jaasne...

Ale widzisz, tak to już jest, że kiedy bojkotuję pomysły Maćka, jak na ironię okazuje się, że zwykle są to bardzo fajne pomysły. Tak jak wtedy, gdy namówił mnie do wstania w niedzielę przed południem i zabrał na wycieczkę do Świecia na Święto Bałabuna. Teraz już wiem, że męża warto czasem posłuchać :)

Pierwsza niespodzianka tego dnia to właśnie wspomniane "Wejście nr 1", bo dokładnie tam wylądowaliśmy. Niespodzianka numer dwa, to widok starej torpedowni.

Torpedownia Gdynia Babie Doły

Zawsze zastanawiałam się, gdzie też się ona znajduje. Nawet kilka osób pytało mnie, czy byłam i widziałam. Nigdy nie kojarzyłam tych dwóch faktów, że torpedownia na Babich Dołach w Gdyni znajduje się przy wejściu nr 1 na plażę Zatoki Gdańskiej. Fajnie, co?

Plaża Gdynia Babie Doły
Plaża Gdynia Babie Doły poza sezonem
Plaża Gdynia Babie Doły z Torpedownią
Torpedownia w Gdyni Babie Doły

Tego dnia niczego nie było mi bardziej potrzeba niż świeżego powietrza, słońca, ciszy, odpoczynku i łagodnie falującego morza z widokiem na torpedownię. Ludzi jak na lekarstwo, bo mało komu chce się potem wdrapywać schodami na prawie pionową ścianę.

Nad morzem jest wszystko co kocham. Złoty piasek pod stopami, łagodne wody zatoki i ukochana osoba przy boku. Czy można lepiej spędzić sobotnie popołudnie?

I wcale nie trzeba jechać daleko...

Plaża w Gdyni na Babich Dołach

Gdzie jedziemy, gdy już nie chce nam się nigdzie ruszać? Wiadomo - do Gdyni :) Pozdrawiamy znad morza !
Posted by Ruszaj w Drogę on 19 września 2015

Spotkajmy się w Gdyni!

Chcesz posłuchać opowieści o ciekawych miejscach w Polsce i otrzymać od nas sprawdzony plan podróży, z którym możesz ruszyć w drogę? Przyjdź na nasze spotkania i warsztaty podróżnicze w Trójmieście i w okolicach:
Ruszamy na Kaszuby - Klub Polskiego Podróżnika

Poczytaj jeszcze:

Wybierasz się do Gdyni i zastanawiasz się co zobaczyć w mieście i w okolicach? Przejdź się po śródmieściu z naszą darmową mapą i sprawdź nasze pomysły na weekend w Trójmieście i w jego okolicach:
KOLEJNA RELACJA Starszy post

5 komentarzy :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. Piękny ten kawałek plaży. <3 Fajnie się tak "zgubić" i trafić na to, czego się nie spodziewaliśmy. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. prawda. a ja nas zawsze posądzałam o brak spontaniczności :)

   Usuń
 2. Pięknie tam. Cicho i spokojnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam tam w tym roku właśnie dzięki Twojemu postowi :) Było super!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajecznie...a jak tam dostać się z Gdyni?

  OdpowiedzUsuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.