Jarmark Św. Dominika w Gdańsku

W tym roku sprawdzamy także co można było zobaczyć, poczuć, posmakować i kupić na Jarmarku Św. Dominika. Jarmark tradycyjnie miał miejsce w dwóch tygodniach sierpnia.


dla milusińskich

A na jarmarku - jak co roku - mydło i powidło. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nam najbardziej smakowały oscypki góralskie z Długopola grillowane z żurawiną oraz owoce zatapiane w gorącej czekoladzie (pyyycha...).


owoce zatapiane w mlecznej czekoladzie - podniebna rozkosz

Najciekawsze perełki jak zawsze na targu staroci - czego tam nie ma - porcelana Villeroy&Bosch, zegar z kukułką, popielnica w kształcie kobry, figura papieża, płyty winylowe, figurki z brązu i różowe fotele oraz naturalnej wielkości rzeźby np. byka.
skarby na targu staroci

kolorowe drzewo


strefa wyposażenia wnętrz na targu staroci

każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz tego do kupienia figurki, korale, obrazy, biżuteria, konfekcja, wyroby naturalne, piwa, sery wędliny oraz owoce i warzywa.

na targu

kabanos z dzika i kiełbasa z sarny - pycha

pyszne sery szwajcarskie

Jednym słowem - jarmak! Zapraszamy na fotorelację :)
hand made - dosłownie

biżuteria uszna

for shopping - chciałabym mieć je wszystkie!

ozdoby szyjne

w ostatnim tygodniu Jarmarku tłumy

nie sposób się nie zatrzymać

gdzie ja bym w nich poszła?

kto pamięta takie czasy?

na targu staroci powiało nostalgią

hug misia

dama i pies

bo w życiu ważne są tylko chwile

A czy Wy w tym roku odwiedzaliście Jarmark? Może uczestniczyliście w jakiś imprezach lub koncertach organizowanych z tej okazji? Chętnie posłuchamy relacji. Jak Wasze wrażenia z tegorocznego wydarzenia?

Relacje z innych wydarzeń:
KOLEJNA RELACJA Starszy post

4 komentarze :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. Odpowiedzi
  1. bardzo dziękujemy :) a jak Jarmark? Czy Anonimowy się wybrał :)

   Usuń
 2. Kasiu bardzo fajna retrospekcja i wizja artystyczna, spojrzenia na jarmark św. Dominika.Masz bardzo wysublimowane spojrzenie na życie codzienne gdańszczan i przybyszów ze świata zewnętrznego.
  Kasiu powinnaś recenzować przewodniki dla wymagających odkrywców naszego kraju.

  Padre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Padre, kto wie, może któregoś dnia tak się właśnie stanie :) póki co to moje pierwsze próby, ale będę nadal sprawdzać swoje siły i umiejętności (hehe) :) Dziękuję za ciepłe słowa. To bardzo miłe.

   Usuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz nasz pozytywny przewodnik po Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Wszystkie miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 12 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.