Rusza Klub Polskiego Podróżnika - zapraszamy na spotkania!

Chcesz gdzieś pojechać, ale nie chcesz wyjeżdżać daleko? Zastanawiasz się co robić w weekend lub gdzie spędzić najbliższy urlop? Słyszałeś już od kogoś, że Polska jest piękna, ale nie było okazji, żeby się o tym przekonać?

Klub Polskiego Podróżnika Ruszaj w Drogę

Mamy coś dla Ciebie! Zakładamy Klub Polskiego Podróżnika i zapraszamy Cię na pierwsze klubowe spotkania.

Aktualizacja 29.03.2015r:  Radio Gdańsk zostało patronem medialnym Klubu Polskiego Podróżnika! Bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że „najbardziej opiniotwórcze medium na Pomorzu” będzie informowało na swojej antenie o naszych spotkaniach. Dowie się o nich więcej osób i nasz Klub będzie mógł się dalej rozwijać. Więcej informacji o patronacie:


Aktualizacja 28.04.2015r:  Ruszają cykliczne spotkania w Gdańsku! Zapraszamy do Filii nr 33 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Diamentowej 10 (Gdańsk-Orunia)

Aktualizacja 05.05.2015r:  Rozdajemy darmowe broszury, mapy i przewodniki. Chcemy pokazywać jak najwięcej pomysłów na zwiedzanie Polski. Dlatego od maja, na każdym klubowym spotkaniu będziemy rozdawać za darmo materiały od współpracujących z nami regionalnych organizacji turystycznych. Więcej o naszym pomyśle:Aktualizacja 03.05.2015r:  W Gdańsku-Oruni miała miejsce premiera Klubowej Kopalni Pomysłów. Nasza akcja, w której rozdajemy darmowe mapy, broszury i przewodniki nabiera tempa... i wyrazu. Nasze domowe półki uginają się już od materiałów, które dostaliśmy od organizacji z Gdańska, Sopotu, Gdyni, Kaszub, Kociewia, Śląska i z Małopolski. A wciąż czekamy na kolejne. Od tego dnia, nasz regionalny stolik z materiałami zyskał tytuł "Klubowej Kopalni Pomysłów", w której możesz wydobyć pomysły na kolejne podróże po Polsce. Kopalnia Pomysłów jest obecna na każdym spotkaniu Klubu Polskiego Podróżnika.


Klubowa Kopalnia Pomysłów na każdym spotkaniu cieszy się dużym powodzeniem :) Kopalnię Pomysłów ustawimy jeszcze dwa...
Posted by Ruszaj w Drogę on 2 czerwca 2015
Aktualizacja 27.05.2015r:  Rusza pilotażowe spotkanie w Gdyni! Zapraszamy na pierwsze, pilotażowe spotkanie do gdyńskiego InfoBoxu przy ul. Świętojańskiej 30. Jeśli się sprawdzą, to będą kolejne. Zbliżają się wakacje, więc poprowadzimy spotkanie "Ruszamy na Kaszuby" i przekażemy co najmniej 10 pomysłów na 1-dniowe wycieczki po Kaszubach. Idealne na wakacje :) Wystawimy także darmowe mapy, broszury i przewodniki od regionalnych organizacji turystycznych.

Aktualizacja 26.06.2015r:  Będą kolejne spotkania w Gdyni! Byliśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją i atmosferą na pierwszym spotkaniu w gdyńskim InfoBoxie. Będą więc kolejne :) Najbliższe w sierpniu - szczegóły poniżej.

Aktualizacja 15.07.2015r:  Rusza blog Klubu Polskiego Podróżnika! Tak się rozpędziliśmy z Klubem Polskiego Podróżnika, że założyliśmy dla niego osobny blog. Na nim dowiesz się wszystkiego o naszych darmowych spotkaniach podróżniczych: zobaczysz zdjęcia ze spotkań, gdzie się spotykamy, terminy najbliższych spotkań, z kim współpracujemy, czym jest Klubowa Kopalnia Pomysłów i jakie mamy pomysły na rozwój Klubu. A jako bonus są jeszcze wpisy o Polsce i podróżowaniu po naszym pięknym kraju. To wszystko znajdziesz na:

Blog Klubu Polskiego Podróżnika: www.klub.ruszajwdroge.pl

Dodaj ten adres do ulubionych i zerknij do działu Współpraca - może znasz kogoś kto mógłby nam pomóc w rozwoju Klubu? Daj nam znać!


Polski Podróżnik? A kto to?

„Polski Podróżnik” to takie nasze określenie na osobę, która chce poznawać Polskę i jej turystyczne atrakcje. Jeśli zwiedzasz już Polskę - nieważne jak, czym i z kim - mogą Cię już nazywać polskim „Turystą”, „Wędrowcem”, ”Włóczykijem”, „Wanogą”, lub „Łazikiem”. Mogą Cię nazywać jak chcą. Jeśli zwiedzasz Polskę i masz ochotę na wystawienie nosa poza okno hotelowego pokoju, to my chcielibyśmy nazywać Cię Polskim Podróżnikiem.

Polski Podróżnik według nas:
  • jest ciekawy co kryje jego najbliższa okolica
  • nie boi się poznawania nowych miejsc i zdobywania nowych doświadczeń.
  • jest świadomy – wie gdzie jedzie, co chce tam zobaczyć
  • wciąż próbuje nowych rzeczy
  • regularnie podróżuje po Polsce
  • wciąż poszukuje pomysłów na kolejne podróże
  • dzieli się swoimi odkryciami ze znajomymi
  • i… nie może doczekać się kolejnego wyjazdu.
Polski Podróżnik wie coraz więcej o otaczającej go okolicy i w pewnym momencie może odkryć, że podróże po Polsce stają się jego pasją.

Jesteś już Polskim Podróżnikiem? A może chciałbyś nim zostać? Czy choć jedno z tych zdań pasuje do Ciebie? Wpadnij na nasze spotkania, zapisz się do klubu i odkrywaj razem z nami Polskę i polskie atrakcje.


Podróżowanie - jakie jest pierwszew skojarzenie?

Jak wyglądają spotkania klubowe?

Na spotkaniach klubowych zaczynamy od wspomnień z naszych podróży. Pokazujemy nasze zdjęcia i filmiki, opowiadamy o przygotowaniach do podróży, kolejnych dniach w drodze i o trudnym powrocie do codziennych zajęć. Na tym się jednak nie kończy, bo po pokazie zachęcamy każdego do rozmowy.

Wymieniamy się wtedy doświadczeniami, zbieramy i przekazujemy nowe pomysły, odpowiadamy na pytania, słuchamy i czerpiemy inspiracje. Jesteśmy tam dla Ciebie – te spotkania traktujemy jako okazję do poznania się – tym razem już nie w sieci przez Facebooka, Twittera, Instagrama, czy Pinteresta, tylko na żywo.

Kasia z Ruszaj w Drogę podczas jednej z prezentacji

Jaką Polskę pokazujemy i promujemy?

Na spotkaniach pokazujemy Polskę, jaką znasz z naszego bloga – pełną turystycznych atrakcji. Nie opowiadamy o nużących faktach z historii, geografii, czy formach ukształtowania terenu. Dobrze wiemy, że można o nich przeczytać w przewodnikach i w Wikipedii. Liczby i trudne pojęcia zamieniamy na emocje i nasze osobiste doświadczenia. Pokazujemy sprawdzone atrakcje, które sami zwiedziliśmy i które trafiają do każdego.

Pokazujemy podziemne trasy turystyczne w Polsce, polskie miejscowości, opowiadamy o niejednym zamku, dworku, czy pałacu, pokazujemy miejsca nad jeziorami i rzekami, w górach i nad polskim morzem, w których zrelaksujesz się lub dobrze pobawisz. Pokazujemy sprawdzone przepisy na aktywny wypoczynek w Polsce. I przekonujemy, że da się. Ty też możesz - tak jak my - przez 5 lat wykorzystywać każdą wolną chwilę, aby podróżować po Polsce i wciąż mieć przed sobą wiele do zobaczenia. Nawet jeśli pracujesz na etacie.


Ruszaj w Drogę w Beskidach

Gdzie odbywają się spotkania?

Wszystkie spotkania odbywają się regularnie, co miesiąc w placówkach Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański (w Cieplewie i Straszynie) oraz w Filii nr 33 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Dojazd do Filii nr 33 w Gdańsku nie powinien sprawić problemów. Korzystając z komunikacji miejskiej wyjedź z Dworca Głównego PKP i wysiądź na przystanku "Rejtana" (autobusy 151, 189, 210, 232)  lub "Ptasia" (autobusy 154, 256). Możesz też dojechać linią SKM do Stacji Gdańsk Orunia lub zjechać linią 113 z pętli Świętokrzyska. W każdym z tych przypadków będzie Cię jeszcze czekać ok 10-15 minutowy spacer na miejsce.

Do Straszyna dostaniesz się linią 846 z Gdańska Głównego oraz 847 i 848 z Pruszcza Gdańskiego, a do Cieplewa jeżdżą linie 842, 844 oraz z Pruszcza Gdańskiego i 50 z Gdańska przez Pruszcz Gd.

Dokładne adresy:

Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie
Ul. Długa 20A
83-031 Cieplewo
tel: 728 436 046

Biblioteka w Straszynie
ul. Spacerowa 13
83-010 Straszyn
tel. 58 691 01 38

Filia nr 33 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku
ul. Diamentowa 10
80-028 Gdańsk-Orunia
tel. 58 309 41 16

Klub Polskiego Podróżnika Ruszaj w Drogę

Kalendarz spotkań Klubu Polskiego Podróżnika:

Zapraszamy na regularne spotkania Klub Polskiego Podróżnika. W każdym miejscu nasze spotkania prowadzimy według tego samego cyklu tematycznego (1. Świętokrzyskie 2. Kaszuby  3. Beskidy  ...)

Dzięki temu, na przykład jeśli nie będzie Cię na spotkaniu "Ruszamy na Kaszuby", będziesz mógł na nie przyjść w innym terminie. Wystarczy, że znajdziesz w rozpisce kolejne miejsce, w którym będziemy opowiadać o Kaszubach i przyjedziesz na spotkanie.

Za każdym razem, gdy będziemy uruchamiać kolejne miejsce spotkań będzie okazja do nadrobienia opuszczonego spotkania :)


Marzec
4.03.2015 (środa) godz. 18:00 GBP Cieplewo - „Ruszamy w Świętokrzyskie”
5.03.2015 (czwartek) godz. 18:00 GBP Straszyn - „Ruszamy w Świętokrzyskie”


Kwiecień
1.04.2015 r. (środa) godz. 18:00 GBP Cieplewo – „Ruszamy na Kaszuby”
9.04.2015 r. (czwartek) godz. 18:00 GBP Straszyn – „Ruszamy na Kaszuby”


Maj
6.05.2015 r. (środa) godz. 18:00 GBP Cieplewo – „Ruszamy w Beskidy”
7.05.2015 r. (czwartek) godz. 18:00 GBP Straszyn – „Ruszamy w Beskidy”
12.05.2015 r. (wtorek) godz. 18:00 WMBP Filia nr 33 - "Ruszamy w Świętokrzyskie" (nowe miejsce - zaczynamy od początku!)


Czerwiec
2.06.2015 r. (wtorek) godz. 18:00 WMBP Filia nr 33 - "Ruszamy na Kaszuby"
9.06.2015 r. (wtorek) godz. 18:00 Gdynia InfoBox - "Ruszamy na Kaszuby"
11.06.2015 r. (czwartek) godz. 18:00 GBP Straszyn - "Ruszamy w Karkonosze"

Sierpień
11.08.2015 r. (wtorek) godz. 18:00 Gdynia InfoBox - "Ruszamy w Świętokrzyskie"


Wrzesień
1.09.2015 r. (wtorek) godz. 18:00 WMBP Filia nr 33 - "Ruszamy w Beskidy"


Klub Polskiego Podróżnika Ruszaj w Drogę
Klub Polskiego Podróżnika Ruszaj w Drogę w Gdańsku

A jeśli nie możesz przyjechać

A jeśli nie dojedziesz na klubowe spotkania, a chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o zwiedzaniu Polski, to mamy dla Ciebie jeszcze jedną informację, która sprawi, że pierwsze tygodnie kolejnych miesięcy będą dla nas wyjątkowe. W każdą pierwszą sobotę miesiąca usłyszysz nas na antenie Radio Gdańsk.

Tradycyjnie już, będziemy opowiadać o Polsce w audycji Beaty Szewczyk pt. „Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk”. W każdą pierwszą sobotę miesiąca od 10:15 do 12:00 słuchaj nas na Pomorzu na 103.7 FM, lub na żywo w Internecie na www.radiogdansk.pl (w maju - wyjątkowo w drugą sobotę)


Ruszaj w Drogę w Radio Gdańsk

A jak nie możesz przyjechać i posłuchać

A jak nie spotkamy się w Klubie i nie będziesz mógł nas posłuchać w Radio Gdańsk, to pozostaje Ci już tylko czytanie naszego bloga i obserwowanie nas na Facebooku Twitterze, Instagramie, Pintereście, lub Google+.

Do zobaczenia i do usłyszenia!
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy