Co jeszcze warto zobaczyć w Malborku? Malbork to więcej niż zamek i Krzyżacy

Założę się, że słyszałeś o krzyżackim zamku w Malborku. I że... właściwie tylko o tym zamku. Atrakcja ta słusznie przyciąga jak magnes wszystkich gości. W końcu w jej promocji pomaga wpis na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tymczasem Malbork to więcej niż zamek i Krzyżacy. Postanowiliśmy pokazać Ci, że wizyta w Malborku nie musi zaczynać się i kończyć na zamku. Posłuchaj o tym, jak spędzisz 7 dni w Malborku i jego najbliższej okolicy - na Żuławach Malborskich.

Podcast Ruszaj w Drogę - Odcinek nie tylko o zamku w Malborku

W czwartym, specjalnym odcinku Podcastu Ruszaj w Drogę! opowiadamy o Malborku i o miejscach i historiach, które odkryliśmy w tym roku. Część z nich opisało już nasze najmłodsze „dziecko” - przewodnik "Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy". Dostaniesz go w naszym sklepie z przewodnikami oraz w dobrych informacjach turystycznych na Pomorzu: od Gdańska, przez Malbork, Kościerzynę, Tczew aż po Elbląg. Pokazaliśmy w nim 7 gotowych pomysłów na jednodniowe wycieczki w Malborku i na Żuławach. Dodaliśmy do nich mapy, regionalne ciekawostki i zadania do wykonania. Posłuchaj, jak opowiadamy o Malborku i doradzamy Ci, co oprócz zamku warto tam zobaczyć. A już w kolejnym odcinku posłuchasz o Żuławach - niezwykłej krainie dla koneserów, w której na pewno się się zakochasz.
 
Podcast Ruszaj w Drogę! to wyjątkowe audycje o polskiej turystyce. Bardzo chcemy, żebyś czerpał z nich pełnymi garściami. Dlatego naszych nagrań posłuchasz tu - w odtwarzaczu na blogu - oraz w najpopularniejszych aplikacjach do podcastów na swoim smartfonie. Aby być na bieżąco z każdym odcinkiem, dodaj go do „Ulubionych”. / "Subskrybowanych".

Posłuchaj też pozostałych odcinków Podcastu Ruszaj w Drogę!:
01. A dzień dobry! Posłuchaj o pomysłach na wycieczki po Polsce
02. Najciekawsze zamki i najpiękniejsze parki narodowe w Polsce
03. Podziemne trasy turystyczne i atrakcje dla dzieci w Polsce 


Wyjątkowy przewodnik "Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy"

Przewodnik „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy” to nasz najnowszy projekt wydawniczy. Choć wcześniej napisaliśmy już cztery przewodniki, które ukazały się w druku, tym razem czekało nas prawdziwe wyzwanie. Jak przekonać turystów, którzy przyjeżdżają do Malborka, żeby zobaczyć największy w Polsce średniowieczny krzyżacki zamek, aby zainteresowali się też miastem i jego historią? Jak zachęcić ich do spaceru i zobaczenia także innych atrakcji turystycznych, których w Malborku jest całkiem sporo? Miasto Malbork i Powiat Malborski zaufali nam, że wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie turystyczne oraz siłę perswazji, sprostamy temu zadaniu. My postawiliśmy na to, co działa i doskonale o tym wiemy! Ułożyliśmy 7 gotowych wycieczek, które zaczynają się w Malborku, wiodą przez najciekawsze zakamarki miasta, by w końcu wyprowadzić turystów na Żuławy. Posłuchaj w podcaście jak opowiadamy o naszym pomyśle i jego realizacji.

Wersję drukowaną wysyłamy w prezencie do naszych stałych Darczyńców - Przyjaciół Wspierających Fundację Ruszaj w Drogę! Dostają go też w prezencie Ci, którzy zamówią specjalne zestawy naszych książek - z najnowszymi wydaniami z 2020 roku przewodników o Bieszczadach i o Kociewiu Świeckim.
ZOBACZ ZESTAWY PRZEWODNIKÓW


Pomóż nam nagrywać kolejne odcinki podcastu

Naszych podcastów każdy posłucha za darmo na blogu i w aplikacjach. Jak większość podcasterów robimy to z czystej przyjemności i społecznego poczucia misji, którą jest dla nas budowanie rodziny świadomych turystów. Dlatego prosimy Cię - przyłącz się do nas i pomóż nam nagrywać kolejne odcinki. Nasz koszt wyprodukowania jednej audycji to 300 zł. Chcemy, żeby to był wspólny projekt - nie tylko nasz, ale i naszych słuchaczy, sympatyków i przyjaciół Fundacji Ruszaj w Drogę! I właśnie na ten cel zbieramy darowizny. Prosimy, wpłać darowiznę i dowiedz się, co zyskujesz jako Stały Darczyńca Fundacji!: Jak zwiedzać zamek w Malborku?

Sprawiedliwie trzeba powiedzieć, że jeśli pierwszy raz przyjeżdżasz do Malborka, to zamek krzyżacki po prostu musisz zobaczyć! Ten zamek to największa średniowieczna twierdza Europy, i choć dziś wielka część tego co widzisz, to rekonstrukcja, to trud i wysiłek wkładany przez pokolenia w odbudowę zamku, przyniósł oszałamiający efekt. Zwiedzanie z przewodnikiem zajmuje mocno ponad 3 godziny! Do tego jeśli wolisz, możesz wybrać audioprzewodnik w wersji tradycyjnej oraz fabularyzowanej dla rodzin z dziećmi. W podcaście opowiadamy, na co szczególnie warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania, jak kupić bilet omijając kolejki i skąd zrobić najlepsze zdjęcia na Malbork i Żuławy.

Posłuchaj o Malborku i poczuj się, jakbyś tam był

W naszej rozmowie pojawia się kilka ciekawych wątków o Malborku. Nie tylko opowiadamy o jego niesamowitej historii i podpowiadamy, gdzie szukać śladów malborskiej starówki, która już nie istnieje, ale także przypominamy jak nazywa się rzeka, nad którą stoi zamek, i dlaczego nie jest to Wisła. Zastanawiamy się, jak wygląda Malbork z poziomu kajaka i fantazjujemy o tym, że kiedyś sami wybierzemy się na taki spływ z Białej Góry do Malborka.

Słuchając podcastu poczujesz się, jakbyś sam był w Malborku. Dlatego polecamy Ci go szczególnie, jeśli właśnie jesteś w drodze na Malbork i Żuławy. Zanim dojedziesz na miejsce wyjaśnimy Ci, dlaczego w Malborku stoi tyle budynków z czerwonej cegły, dlaczego idąc przez osiedle bloków miniesz średniowieczny ratusz i bramę oraz co robią infokioski pod fragmentami ocalałych murów miejskich.

Malbork to miasto kontrastów

Przekonasz się, że Malbork to miasto kontrastów. Z jednej strony pamiętające przedwojenną historię kościoły i budynki użyteczności publicznej, a z drugiej fantastyczne zielone tereny rekreacyjne. Wybierzemy się na spacer do Parku Północnego - miejskiego parku, przylegającego do rzeki, z którego wyjdziesz prosto na marinę, w którym poznasz malborskie legendy i w którym przekonasz się, jak wyglądają hotele dla zapylaczy. A przechodząc z parku na bulwary, mijając zamek, dojdziesz aż do plaży miejskiej, na której odpoczniesz albo wypożyczysz kajak.

Malbork pamięta też o najmłodszych gościach. To dla nich powstały tu parki ruchomych smoków i dinozaurów oraz parki linowe. Dzieci pojeżdżą tu na rolkach, a zimą - na łyżwach. A razem z całą rodziną wezmą udział w warsztatach z tworzenia żuławskich kafli albo pisania gęsim piórem. O tych oraz wielu innych atrakcjach czekających na turystów w Malborku usłyszysz w naszej godzinnej rozmowie. 


Mam nadzieję, że skorzystasz z naszych pomysłów i już teraz zaplanujesz sobie, co będziesz robił przez tydzień w Malborku i na Żuławach. Koniecznie pojedź tam z przewodnikiem „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”. O wersję papierową zapytaj w Twojej informacji turystycznej w Malborku (ul. Kościuszki 54), Gdańsku, Tczewie, Kościerzynie i Elblągu. Możesz też dostać go wysyłkowo od nas, gdy kupisz zestaw książek z darmową dostawą do paczkomatu.

Wersję elektroniczną w formie e-booka pobierzesz już teraz z naszego bloga. Wystarczy, że wejdziesz na specjalny artykuł, w którym dodatkowo znajdziesz piękne zdjęcia dokładnie ilustrujące, co czeka Cię na miejscu.

A oto najważniejszy link, w który koniecznie musisz kliknąć!
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy