Nie śpij, zwiedzaj Żuławy i podziemne trasy turystyczne w Polsce

Nie wiemy jak to możliwe, że od naszej ostatniej wizyty w Radio Gdańsk w audycji Beaty Szewczyk "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk" minął już ponad miesiąc. Zanim się obejrzeliśmy, ponownie spotkaliśmy się w studio z Beatą. Tym razem dołączyła do nas Marta Antonina Łobocka ze Stowarzyszenia Kochamy Żuławy, więc cała audycja minęła nam ekspresowo w wesołym towarzystwie.

Ruszaj w Drogę i Kochamy Żuławy z Beatą Szewczyk w Radio Gdańsk
Można by zadać pytanie, co blogerzy robią w radio? Razem z Martą Antoniną jesteśmy pasjonatami. Dlatego w radio dzielimy się ze słuchaczami inspiracjami, pomysłami i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Polsce - w najbliższej okolicy, ale nie tylko. O czym było tym razem?

Pierwsza część audycji należała zdecydowanie do Marty Antoniny. Marta pięknie opowiadała o Żuławach, o swojej miłości do tego regionu, o hitach Żuław, które koniecznie trzeba zobaczyć i o symbolach takich jak malowane rzepakiem pola, domy podcieniowe czy mennonicko-ewangelickie cmentarze.

Ponieważ jesteśmy członkami wspierającymi Stowarzyszeni Kochamy Żuławy, nie są nam obce inicjatywy organizowane przez Martę, dotyczące tego terenu. Dlatego też w czasie audycji dorzuciliśmy nasze trzy grosze opowiadając o wrażeniach z rowerowych i autokarowych wycieczek. Zarówno o jednych, jak i drugich, możecie poczytać na blogu:


Co jeszcze ciekawego dzieje się na naszych żuławskich wycieczkach? Zobaczcie sami:
Druga godzina "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk" to spacer po podziemnej Polsce. Jako wprowadzenie do tematu Maciej przedstawił ogólną charakterystykę podziemi w Polsce. Okazuje się, że podziemnych obiektów udostępnionych do zwiedzania jest u nas ponad 70! Udało nam się wspomnieć zaledwie o kilku. To oznacza, że wciąż jeszcze tak wiele jest do opowiedzenia.

Beata zapytała nas o "nasz pierwszy raz w podziemiach". Jakkolwiek to nie zabrzmiało, zgodnie z prawdą zaczęliśmy więc naszą opowieść od obiektów "Riese" w Górach Sowich, w okolicach Wałbrzycha. Mówiliśmy o tajemnicach "Riese" i o trzech otwartych do zwiedzania obiektach: w Walimiu, Rzeczce i Osówce.

Kompleks Riese - przewodnik po tajemniczym podziemnym mieście

Ponieważ podziemia to jednak nie tylko Riese, w dalszej części naszej wycieczki zachęcaliśmy do odwiedzenia także takich miejsc:

Zwiedzanie podziemnej Polski nie mogło się obejść bez zawitania do jaskiń. Udało nam się w kilku słowach wspomnieć o:
Wyraziliśmy też pokrótce nasze zdanie na temat tego, jak nie należy traktować turystów:
Jaskinie w sercu Ojcowa - czyli jak nie traktować turystów ;)

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogli, a chcieli posłuchać naszej audycji, mamy prezent - nagranie, którego w całości możecie posłuchać tutaj:
Na końcu nie mogliśmy odmówić sobie tradycyjnego pamiątkowego zdjęcia "na ściance".

Ruszaj w Drogę i Kochamy Żuławy z Beatą Szewczyk w Radio Gdańsk

Ciąg dalszy nastąpi!

A jeżeli słuchaliście nas w Radiu Gdańsk i podobała Wam się audycja Beaty Szewczyk "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk", to koniecznie śledźcie następne odcinki.

W szczególności polecamy audycję, która odbędzie się w pierwszą sobotę kolejnego miesiąca - 5 lipca 2014 drugą sobotę kolejnego miesiąca 12 lipca 2014 między 10 a 12. Dlaczego akurat tę? Bo wszystko wskazuje na to, że znów będziemy w niej opowiadać o naszych podróżach po Polsce! :)

Tak więc do usłyszenia po raz kolejny na falach Radia Gdańsk!

Polecamy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy