» » » »

Nie śpij, zwiedzaj: Kaszuby, Łódzkie i Świętokrzyskie!

Wczoraj mieliśmy niebywałą przyjemność wystąpić w audycji Radia Gdańsk prowadzonej przez Beatę Szewczyk "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk". Dla nas - blogerów, którzy na co dzień komunikujemy się z Wami za pośrednictwem pisanych tekstów na Ruszaj w Drogę!, uczestniczenie w prawie dwugodzinnej audycji było nie lada wyzwaniem.

Kasia i Maciej z Ruszaj w Drogę, Stanisław Sikora i Beata Szewczyk w Radio Gdańsk

O czym była mowa? Zestaw gości nie pozostawia żadnych wątpliwości. Mieliśmy przyjemność wystąpić w jednej audycji z Panem Stanisławem Sikora - Prezesem Oddziału PTTK Gdańsk. Rozmawialiśmy więc o zwiedzaniu Kaszub i podróżowaniu po Polsce.

Zaczynamy od Kaszub

Na samym początku audycji Pan Stanisław zabrał nas na wycieczkę - począwszy od ulicy Kartuskiej w Gdańsku, poprzez morenowe wzgórza i wąwozy dowiózł nas aż do Żukowa. A potem zaczęliśmy już szaleć po całych Kaszubach!

Gdzie nas nie było? Pępowo, Kościerzyna, Tuchlino, Wdzydze Kiszewskie. A o ilu miejscach nie udało się nam jeszcze opowiedzieć! Wszyscy, którzy nie zdążyli zanotować sobie odwiedzanych miejsc, znajdą je w krótkim spisie poniżej oraz w innych miejscach na naszym blogu - zachęcamy do szukania :)
Kaszubskie inspiracje Ruszaj w Drogę!

Pędzimy na chwilę do Łodzi

W drugiej części audycji nowo-otwartym odcinkiem autostrady A1 szybko przetransportowaliśmy się do Łodzi. Większość z Was pewnie wie, że Łódź to jedno z naszych ulubionych miast w Polsce. Dlatego szczerze zachęcaliśmy do zwiedzania tego wspaniałego miejsca. W szczególności polecaliśmy: 

Kasia z Tuwimem

I docieramy w Świętokrzyskie

Ponieważ audycja trwała "tylko" dwie godziny, już prawie nie starczyło czasu na Świętokrzyskie i Kielecczyznę. A tam dopiero jest co zwiedzać! Udało nam się powiedzieć dosłownie kilka słów o znanych nam miejscach, które są naprawdę warte polecenia. Jednak to tylko kropla w morzu! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej - czytajcie także inne wpisy na Ruszaj w Drogę!

Co za atmosfera!

Uff, audycja skończyła się tak szybko, że ledwie to zauważyliśmy. W Radio Gdańsk spędziliśmy wspaniałe dwie godziny w wyśmienitym towarzystwie. Rozmowom i pomysłom nie było końca.

O wszystkich miejscach, które wspominaliśmy przeczytacie także w naszych internetowych przewodnikach, które znajdziecie tutaj:
Kasia z Ruszaj w Drogę, Stanisław Sikora i Beata Szewczyk w Radio Gdańsk

Ciąg dalszy nastąpi!

A jeżeli słuchaliście nas w Radiu Gdańsk i podobała Wam się audycja, to koniecznie śledźcie dalsze wydania audycji Beaty Szewczyk "Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk".

W szczególności polecamy audycję, która odbędzie się w sobotę 7 czerwca 2014 między 10 a 12. Dlaczego akurat tą? Bo wszystko wskazuje na to, że znów będziemy w niej opowiadać o naszych podróżach po Polsce! :)

Tak więc do usłyszenia na falach Radia Gdańsk!

Polecamy:

KOLEJNA RELACJA Starszy post

2 komentarze :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
  1. Bardzo fajna akcja! Miło, że tradycyjne media doceniają blogerów, a co jeszcze milsze - że wspólnie udało Wam się zachęcić do podróży po Polsce! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. jeżeli nam się to udało, to jesteśmy mega szczęśliwi. mamy nadzieję, że tą pasją będziemy nadal zarażać inne osoby :) dziękujemy za miłe słowa :)

      Usuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.