Dziękujemy, że byliście z nami w 2016 roku!

Rok 2016 przeminął jak sen. To była prawdziwa przyjemność i zaszczyt spędzić go z Tobą. Wspierałaś nas, czytałaś, lajkowałaś, komentowałaś, przychodziłaś na spotkania i festiwale, włączałaś telewizor i radio, żeby zobaczyć i posłuchać, jak zmienia się polska turystyka. Może nawet brałaś nasz plan podróży, przewodnik lub mapę i razem z nimi i rodziną odkrywałaś kolejne piękne zakątki Polski? To był niesamowity czas.

Dziękujemy, że byliście z nami. Kasia i Maciej Marczewscy

Byłaś z nami w przełomowych dla nas wydarzeniach – pierwszych prezentacjach o Polsce na podróżniczych festiwalach, pierwszej wyprawie camperem przez Polskę i wreszcie tym najważniejszym: założeniu Fundacji Ruszaj w Drogę! Dzisiejszy wpis to podziękowanie dla Ciebie. Przygotowałam kilka zdjęć. Powspominamy razem?

1. Z pasji powstała Fundacja 

W 2016 roku kibicowałaś nam przy wielu projektach, ale tym najważniejszym dla nas było założenie Fundacji Ruszaj w Drogę! To pierwszy krok w dorosłość. Fundacja, w dużym skrócie: ma pomagać Ci w planowaniu urlopów i podsuwać pomysły na wycieczki po Polsce.

Dlatego szczególnie dumni jesteśmy z narzędzia, które udostępniliśmy Ci w maju. To baza prawie 1300 darmowych elektronicznych darmowych przewodników, folderów, ulotek, map, tematycznych książek i albumów poświęconych ciekawym miejscom w Polsce. Wydało je 300 organizacji zajmujących się promocją turystyki w polskich regionach. Korzystaj z bazy zawsze, gdy wybierasz się na zwiedzanie Polski. Pomoże Ci w tym intuicyjna mapa i wyszukiwarka. A jeśli będziesz zadowolona – polecaj ją znajomym.

Fundacja od początku współpracuje z 16/16 województwami i wspólnie z nimi promuje polską turystykę. Dzięki temu, na pewno otrzymałaś jeden z setki, a może nawet tysięcy papierowych przewodników, które rozdaliśmy na naszych spotkaniach. Jeśli jeszcze takiego nie masz, koniecznie przyjdź na spotkanie Klubu Ruszaj w Drogę! Oprócz gotowych pomysłów na wycieczki, pięknych zdjęć i ciekawych opowieści, na spotkaniu czeka Cię moc atrakcji, z losowaniem nagród włącznie.
Strona Internetowa Fundacji Ruszaj w Drogę!1300 darmowych przewodników po Polsce - dla CiebieFundacja Ruszaj w Drogę - projekty dla polskiej turystyki w internecie, mediach i na żywoPrzewodniki dostarczają nam organizacje z całej Polski

2. Oglądałaś nasz program w TVP3

Jeśli założenie Fundacji było pierwszym krokiem w dorosłość, to już w wakacje zrobiliśmy drugi. Nagraliśmy program turystyczny wspólnie z TVP 3 Katowice i Śląską Organizacją Turystyczną. A Ty, niczym troskliwa matka, przyglądałaś się tym naszym niezdarnym gestom na planie, a potem kibicowałaś, gdy program pojawił się na antenie ośrodka Katowice, a potem całej Polski.

W pięciu odcinkach programu "Lato w Regionach" wystąpiliśmy jako prowadzący, sprzedając udane pomysły na jednodniowe wycieczki po województwie śląskim. To było prawdziwe szaleństwo. Jednego wieczora oglądaliśmy siebie samych w telewizji, a następnego dnia jechaliśmy w plener na kolejne nagrania.

Po powrocie do domu i wyemitowaniu wszystkich odcinków w TV, zaprosiliśmy Cię na spotkanie, na którym razem z innymi sympatykami Fundacji obejrzeliśmy na dużym ekranie pierwsze trzy odcinki. Spotkania, w którym zamieniamy biblioteki i ośrodki kultury w małe kina nazwaliśmy "Kinem Ruszaj w Drogę!". W styczniu możesz załapać się na powtórkę w Mediatece w Straszynie, a w lutym w InfoBoxie obejrzymy razem kolejne odcinki. 

Lato w Regionach, odcinek 2 - Beskidy

Cykl programów Lato w regionach. Kasia i Maciej odwiedzają miejsca, które warto zobaczyć w województwie śląskim. Nie masz pomysłu na weekend? Zapraszamy w Beskidy. Gotowe scenariusze jednodniowych wycieczek znajdziecie tutaj: https://www.slaskie.travel/Pokaz/516130/lato-w-regionach-propozycje-wycieczek-be Emisja programu: piątek 26.08.16 g. 18:00 oraz niedziela 28.08.16 g. 12:10 -- Śląskie w internecie: Oficjalny portal turystyczny woj.


3. Wspólnie podróżowaliśmy kamperem po Wschodniej Polsce 

W tym roku byłaś też świadkiem spełnienia się jednego z naszych największych marzeń. Po raz pierwszy w życiu pojechaliśmy na wyprawę kamperem. Po Wschodniej Polsce. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy podróżowanie kamperem po Polsce jest w ogóle możliwe, teraz już wiesz. To świetna zabawa i fantastyczna przygoda. Totalnie odmienna od jazdy autem osobowym.

Po powrocie mogłaś poczytać nie tylko o tym, jak podróżuje się takim wehikułem (w końcu nie każdy chce i może podróżować kamperem), ale przede wszystkim o tym, co warto zobaczyć we Wschodniej Polsce. Maciej dodał piękne zdjęcia, ja dorzuciłam od siebie dwa grosze, i w ten sposób na blogu pojawiły się dwa wpisy:
Gdyby pomysł podróży kamperem przyszedł Ci przypadkiem do głowy po przeczytaniu któregoś z tych wpisów lub obejrzeniu poniższych zdjęć, koniecznie poczytaj odpowiedzi, które dodaliśmy do pytań w tym artykule:
I pamiętaj, że możesz dostać zniżkę na wynajem. Kod rabatowy znajdziesz w w/w relacjach.

Kamperem przez Polskę - świetna przygodaRelaks w dolinie SanuTakie widoki! W Suwalskim Parku KrajobrazowymRelaks nad Doliną SanuKamper w akcji na podlaskich drogach


4. Sprawdziliśmy czy warto pojechać na Warmię

Mamy w zwyczaju przynajmniej raz lub dwa razy w roku zwiedzać jakiś region Polski i opisywać Ci jego najlepsze atrakcje. Zwykle przy takiej okazji powstają internetowe przewodniki albo papierowe plany podróży, które dostajesz na spotkaniach Klubu Ruszaj w Drogę! W tym roku zdecydowaliśmy, że odkryjemy dla Ciebie Warmię. Z pomocą przyszła nam Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna, która pomogła nam w poznaniu tej historycznej krainy i jej mieszkańców.

Niedługo po naszym powrocie z wizyty studyjnej mogłaś już czytać na blogu o tym, jaka jest Warmia, oglądać zdjęcia z najciekawszych miejsc na Warmii i posłuchać co o swojej małej ojczyźnie mówią jej mieszkańcy - sami Warmiacy. Maciej tradycyjnie już przywiózł dla Ciebie kilka zdjęć. Niektóre widzisz poniżej, po resztę zapraszamy Cię do tych wpisów:
Przepięknie jest na tej Warmii!Zielona Warmia - rynek w JezioranachWarmińskie Kapliczki - z tego słynie WarmiaSzukamy warmińskiej gwary w GietrzwałdzieRozmawiamy o kulturze na WarmiiWarminki - prawdziwe pamiątki z Warmii z Lidzbarka WarmińskiegoWarmia z lotu ptaka - ReszelTaka piękna Warmia


5. Pojechałaś z nami do Wałbrzycha, Ustki, Fromborka i... na Industriadę

Jakie to szczęście, że kochasz podróżowanie tak jak my. Może nie zawsze jest to fizycznie możliwe, ale wiemy, że śledzisz nasze relacje na Facebooku. W tym roku razem z nami odkrywałaś tajemnice Wałbrzycha, choć wielu spisało to miasto na straty, odpoczywałaś na majówce w Ustce, choć niektórzy sądzą, że tam nie ma po co jechać, i wdrapałaś się z nami na strych i wieżę katedry we Fromborku, choć są tacy, którzy powiedzą, że to szaleństwo.

Tak naprawdę zaszalałaś z nami w czerwcu, gdy wirtualnie zabraliśmy Cię na Industriadę w województwo śląskie. Industriada to największe w Polsce Święto Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego, na które w tym roku przyjechało 90 tys. uczestników! To była prawdziwa uczta i wspaniała zabawa.

Dobrze Ci radzę - już teraz rezerwuj sobie drugi tydzień czerwca. Pociąg z Gdyni do Katowic jedzie tylko kilka godzin, a na miejscu załapiesz się na darmowy transport pomiędzy atrakcjami.

Zobacz, jak byś się bawiła, gdybyś pojechała na:
INDUSTRIADA 2016 - Relacja Ruszaj w Drogę!Artykuły o Wałbrzychu były komentowane w lokalnej prasieUstka - idealna na majowy weekendUstka - idealna na majowy weekendUstka - idealna na majowy weekendKatedra we FromborkuPort we FromborkuWieża Mikołaja Kopernika we Fromborku

6. Spotykaliśmy się na prezentacjach, warsztatach i festiwalach podróżniczych

W tym roku mieliśmy wyjątkowo wiele okazji, żeby spotkać się w rzeczywistym świecie. O datach i miejscach kolejnych spotkań Klubu Ruszaj w Drogę! mogłaś dowiedzieć się ze strony klubu lub z SMSowych powiadomień, które wysyłamy sympatykom Fundacji.

37 spotkań klubowych w ciągu całego roku robi wrażenie, ale najważniejsze dla nas były dwa festiwale. Jeden był w Poznaniu ("Na Szagę"), a drugi we Wrocławiu ("Wachlarz"). Oba były wyjątkowe. W obu mogłaś po raz pierwszy wysłuchać prezentacji o Polsce. My byliśmy tak zafascynowani tym faktem, że zaczęliśmy wierzyć w nowy trend - Modę na Polskę. Jesteśmy bardzo wzruszeni, że nasza Fundacja przyczynia się do kreowania tej mody. A najbardziej jesteśmy dumni z tego, że kibicujesz naszym wysiłkom.
Nasza prezentacja na Festiwalu Wachlarz we WrocławiuTak wyglądały dwa ostatnie miesiące w Klubie Ruszaj w DrogęWarsztaty dla branży turystycznej na Kociewskim Forum TurystykiJedno ze spotkań Klubu w Gdynia InfoBoxJedno ze spotkań Klubu w SopoteceOd marzeń do sukcesu - prezentacja w szkole podstawowejWarsztaty podróżnicze Kaszubski SzlakJedno ze spotkań Klubu w Gdynia InfoBoxPrezentacja o Kociewiu w Starogardzie Gdańskim

7. STATYSTYKI 

"Po owocach ich poznacie" jak mówi biblijne przysłowie. No więc popatrzmy, jakie owoce spadły w 2016 roku z drzewa zwanego Fundacją Ruszaj w Drogę!

Jeśli zapisałaś się na nasz newsletter to Maciej podzielił się już z Tobą najważniejszą liczbą. Mam nadzieję, że jesteś z niej dumna tak samo jak my. Ta liczba to milion. Nie złotych, a osób, która tak jak Ty, natknęła się w Internecie na nasz blog.

Milion to liczba abstrakcyjna. Dlatego Maciej w mailu próbował sobie wyobrazić jak taki milion osób wygląda:

"Ustawiam ciasną milionową kolejkę i zaczynam ją w Gdańsku. Pierwsza osoba otrzymuje ode mnie wizytówkę. Po przeczytaniu przekazuje ją kolejnej osobie. Na koniec kolejki wizytówka dociera dopiero po dwóch miesiącach! Jak daleko muszę pojechać, żeby odzyskać wizytówkę? Aż za Warszawę! Osoba, która ją trzyma, stoi gdzieś w połowie drogi między Warszawą a Lublinem! Jechałbym po nią samochodem ponad 5 godzin!
Okazało się, że tylko w 2016 roku nasz blog odwiedziło milion osób (!) i wyklikali nam prawie 2 miliony stron. Naprawdę trudno to sobie wyobrazić... A nie, teraz już potrafię. W głowie mam tę kolejkę."

Oprócz miliona na koncie, który - jak powszechnie wiadomo - lepiej mieć niż nie, 2016 rok obfitował także w inne ciekawe liczby. 1 800 000 odsłon bloga i 1 000 000 czytelników to dopiero początek. Kolejne liczby też są ciekawe: 13 500 sympatyków na Facebooku, 3400 obserwatorów naszych zdjęć na Instagramie, 1300 na Twitterze.

W tym roku mogłaś przeczytać 44 nowe wpisy na blogu, obejrzeć jedną z 37 prezentacji o Polsce, posłuchać i obejrzeć 8 wywiadów w radio i telewizji, posłuchać 6 nowych audycji Nie śpij, zwiedzaj z Radiem Gdańsk i obejrzeć 5 odcinków programu TVP3 Lato w Regionach. A to wszystko w 3 urlopy zrobiły 2 osoby pod 1 marką: Ruszaj w Drogę!

ale numer! Przekroczyliśmy milion czytelników w roku!W Pytaniu na Śniadanie opowiadaliśmy o pomysłach na majówkęW Telewizji TTM opowiadaliśmy o jesiennych wycieczkachUbiór służbowy - zjeżdżamy na szychtę z telewizyjną kamerąRadio Gdańsk - tu zawsze chętnie przychodzimyĆwierćset audycji w Radio Gdańsk ;)

Dziękujemy, że byłaś z nami

Dziękujemy, że byłaś z nami. Mam nadzieję, że skorzystałaś choć z niektórych pomysłów, które podsuwaliśmy Ci w 2016 roku.

Rok 2017 stoi w kolejce, a wraz z nim nowe możliwości. Weź z niego ile możesz, nie zostawiaj nic na potem. Nasze zadanie, to dostarczyć Ci jak najwięcej narzędzi do planowania wypoczynku w Polsce i zachęcić Cię do ruszenia w drogę.

Poszperaj jeszcze w naszym Archiwum A-Z. Na trop ciekawych pomysłów naprowadzą Cię też podsumowania z poprzednich lat. Jest w czym wybierać:
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy