Smakowity konkurs z nagrodami - rozdajemy Pelplińskie Specjały

Byłeś kiedyś w Pelplinie, wiesz jak piękna jest Katedra Pelplin oraz jak niebezpieczną podróż odbyła Biblia Gutenberga? A może jesteś stałym gościem na Jarmarku Cysterskim? Mamy dla Ciebie coś ekstra - możesz zdobyć jedną ze smakowitych nagród w naszym konkursie.

Pelplińskie Specjały - konkurs na Ruszaj w Drogę

Znasz Pelplin tylko z naszych opowieści? Nic nie szkodzi. Ty też masz szansę. Wystarczy, że przeczytasz nasze relacje z serii "Katedra Pelplin Cię obserwuje!" i odpowiesz na jedno, bardzo proste pytanie.

Katedra Pelplin Cię obserwuje!

W dniach 23 - 28.02.2015 roku na naszym blogu mieliśmy wyjątkowego gościa - Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP, zwaną przez przyjaciół Katedrą Pelplin. 

Przez pięć kolejnych dni, na blogu, Facebooku, Instagramie, Pintereście i Twitterze pokazywaliśmy jaką perełkę mamy zaledwie godzinę drogi od Trójmiasta. Dzięki Diecezjalnemu Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie zwiedzaliśmy z przewodnikiem wnętrza Katedry, Klasztoru i Skryptorium, wdrapaliśmy się na niedostępne dla turystów poddasze katedry, szukaliśmy starych ksiąg w diecezjalnej bibliotece i zazdrościliśmy tym, którzy widzieli na własne oczy wspaniałą pelplińską Biblię Gutenberga.

Relacje z naszych przygód spisaliśmy na blogu i od teraz dostępne są dla każdego szukającego informacji o Katedrze Pelplin:
Obserwowaliśmy Katedrę Pelplin przez ostatnie dwa miesiące. Katedra obserwowała też nas. I z tego naszego obserwowania i wzajemnego komentowania na Facebooku wyszedł pomysł na kolejną wspólną akcję - na smakowity konkurs.

Katedra Pelplin Cię obserwuje - Tydzień z Pelplinem na Ruszaj w Drogę

Jakie są nagrody?

W konkursie przyznamy trzy równorzędne nagrody od trzech jurorów. Nagrodą jest ufundowany przez Burmistrza Pelplina - Patryka Demskiego smakowity zestaw Pelplińskich Specjałów.

Czym są Pelplińskie Specjały? My nie wiedzieliśmy. Z pomocą przyszedł nam Brat Grzegorz:

"Pelplińskie Specjały to owoc pracy lokalnych przedsiębiorców Miasta i Gminy Pelplin. Wykonane ze starannie dobranych i naturalnych składników, zrodzonych na pelplińskiej ziemi. Opracowane na podstawie dawnych receptur, kultywują kociewskie tradycje  i przypomną każdemu smaki dzieciństwa. Powstały z myślą o promocji i wsparciu lokalnych producentów oraz świadczą o zaradności i gospodarności Kociewiaków." 

Brzmi pysznie, prawda?

Pelplińskie Specjały

Pelplińskie Specjały to nowość. Jeśli wygrasz, będziesz jedną z pierwszych osób, która je otrzyma i spróbuje.

O produktach z zestawu opowiedział nam Brat Grzegorz:

  • Sok z aronii -  tłoczony na zimno, bez dodatku cukru, wody oraz środków konserwujących. Naturalnie mętny, konfekcjonowany w szklanej butelce o pojemności 0,75L. Wykonany ręcznie z dbałością o tradycje w Gospodarstwie Specjalistycznym Plantacji Aronii Czarnoowocowej Elżbiety Dziel
  • Miód Lipowy - owoc pracy kociewskich pszczół z okolicznych pasiek należących do rodziny Szwałek. Wytwarzany w dużej przewadze z naturalnego nektaru kwiatostanów drzew lipowych. Skrystalizowany, kremowo-żółtej barwy, posiadający w składzie około 75% cukrów prostych, o wyrazistym i silnym zapachu ewidentnie przypominającym kwiat lipy.
  • Woskowy Cysters - świeca przedstawiająca cysterskiego mnicha, którego Zakon osiadał na pelplińskiej ziemi w XIII wieku, wznosząc tam potężny klasztor i świątynie, będąca obecnie główną atrakcją turystyczną Kociewia. Figurka została odlana z naturalnego wosku pszczelego w rodzinnej pasiece Piotra i Kamila Szwałek.
  • Smalec Cysterski - tradycyjny swojski smalec wytopiony z najlepszych kawałków słoniny, pozyskanej z trzody wieprzowej hodowanej przez lokalnych rolników. Idealny do smarowania chleba z dodatkiem kiszonego ogórka. Produkowany przez  rodzimą masarnię St. Rąbała sp. z o.o. w Bielawkach.
  • Fefernuski Kociewskie - tradycyjny smak i zapach Kociewia zamknięty w małym kęsie przyjemności. Te małe, piernikowe, kruche ciasteczka o intensywnej korzennej woni, pieczone były zgodnie z tradycją zawsze  na święta Bożego Narodzenia. Obecnie wykonywane według dawnych receptur przez regionalistę Krystynę Gierszewską z Lignów Szlacheckich.  Produkt wpisany jest na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Jak wygrać ten konkurs?

Żeby wygrać konkurs wystarczy odpowiedzieć na pytanie

"Dlaczego warto przyjechać do Pelplina?"

Napisz co Tobie podoba się najbardziej, dlaczego poleciłbyś to miejsce, na jak długo warto tu przyjechać lub co trzeba tu zobaczyć?  Im bardziej pomysłowa, kreatywna i wyróżniająca się odpowiedź - tym lepiej.

Pomogą Ci nasze wpisy z serii "Katedra Pelplin Cię obserwuje!"

Gdzie wysyłać odpowiedzi?

Odpowiedzi na pytanie konkursowe prześlij na adres e-mail: info@pelplin.com

Oprócz odpowiedzi na pytanie koniecznie podaj:
  • Twoje imię i nazwisko, 
  • adres e-mail i numer telefonu, pod którymi Organizator będzie mógł się z Tobą skontaktować i wysłać nagrodę )
Organizator pokrywa koszty przesyłki na terenie Polski. Przesyłkę można też odebrać osobiście w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie.

(Podczas trwania konkursu Organizator będzie gromadzić dane osobowe uczestników konkursu i będzie je przetwarzał w zakresie niezbędnym do jego przeprowadzenia - w szczególności do komunikacji z uczestnikami i do wysyłki nagród.) 

Ile osób wygrywa?

W konkursie wygrywają trzy osoby. Każda z nich dostaje nagrodę.

Kto wygra?

Wygra ten, kto napisze najciekawszą, najzabawniejszą, najbardziej zaskakującą lub najpełniejszą odpowiedź. Najlepsze odpowiedzi wybiorą jurorzy konkursu.

Kto jest organizatorem i jurorem w konkursie?

Organizatorem konkursu jest Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie, które czuwa nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Pelplina - Patryk Demski.

Najlepsze odpowiedzi wybierze jury w składzie:

- Burmistrz Pelplina - Patryk Demski
- Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej
- i my - czyli Kasia i Maciej Marczewscy z Ruszaj w Drogę!

Każdy juror wybierze jedną, najciekawszą odpowiedź i wytypuje jednego zwycięzcę. Jedna osoba może zdobyć tylko jedną nagrodę. Jest więc duża szansa na wygraną!

Jak długo trwa konkurs?

Odpowiedzi w konkursie można wysyłać od 27.04.2015 r. do 3.05.2015 r. do godz. 20:00.

W poniedziałek 4.05.2015 r. jurorzy wybiorą swoich faworytów, a Organizator w ciągu kolejnych 5 dni ogłosi nazwiska zwycięzców na Facebooku Katedry Pelplin.  My udostępnimy taką informacje także u nas: na Facebooku Ruszaj w Drogę i na blogu - w tym wpisie.

Informacji o wygranej wyczekuj do kolejnego piątku, do wieczora. Jeśli będziesz zwycięzcą prześlij mailem adres do wysyłki nagród - Organizator wyśle nagrodę pocztą w terminie 21 dni od ogłoszenia wyników. Możesz też odebrać paczkę osobiście w Pelplinie - wyślij taką informację w mailu.

Powodzenia!

Masz ochotę na smakowitą paczkę? Wystarczy jedna odpowiedź. Trzymamy za Ciebie kciuki i liczymy na kreatywne odpowiedzi! A zwycięzcom już teraz życzymy smacznego.

Znamy zwycięzców :)

Po burzliwych obradach Burmistrz Pelplina Patryk Demski, Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej oraz my - Ruszaj w Drogę wybraliśmy naszych faworytów. Zwycięzcami w konkursie zostali:

Ewa Leśniewska 
Aleksandra Kuźbida 
Adam z Tczewa

Zdecydowaliśmy się także przyznać 3 specjalne wyróżnienia. 

O wygranej i wyróżnieniach dowiecie się z maila od Organizatora, który poprosi Was o adresy do wysyłki. Dziękujemy za wszystkie przesłane odpowiedzi, podziwiamy kreatywność zwycięzców, gratulujemy wygranej i przede wszystkim - życzymy smacznego! :)
Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy