Zza kulis: wracamy do domu - do podróżowania, pisania i podcastowania

Gdy ktoś mówi, że wraca do domu, najczęściej ma wizję siebie zapadającego się w głębokim fotelu, jedzącego talerz gorącej zupy lub witającego się z psem. Gdy my mówimy, że wracamy do domu, to znaczy, że właśnie wybieramy się w drogę, będziemy dalej pisać bloga i nagrywać podcasty. Bo nasz dom jest tam, gdzie serce nasze. A w nim bije miłość do podróży po Polsce, inspirowania turystów i pomagania im w zaplanowaniu własnych wycieczek. Ale żeby było to możliwe, musieliśmy rozliczyć się z przeszłością i postawić kropkę nad i. Zamknąć ostatnie 6 miesięcy w olbrzymią klamrę i powiedzieć sobie: to już było, opowiedzmy o tym i idźmy dalej.

Podcast turystyczny Ruszaj w Drogę - Odcinek 11

Nagraliśmy 11-sty odcinek Podcastu Ruszaj w Drogę, bo czuliśmy, że bez tego nie ruszymy z miejsca. Musieliśmy symbolicznie zamknąć ten okres i strzepać kurz z ramion. Nie potrafilibyśmy po pół roku milczenia wyskoczyć niczym królik z kapelusza i powiedzieć Ci - hej! To jak? Jedziemy dalej? To po prostu nie jesteśmy my.
Ostatnie 6 miesięcy dało nam w kość. Problemy waliły w nas niczym piłeczki z tenisowej armatki. Odbijaliśmy je jedne po drugich, ale były też takie, których odbić się nie dało. Poczuliśmy, że dla nas to czas, aby dać dwa kroki wstecz. 

I czuliśmy, że to jest w porządku. I dla nas i z szacunku dla Ciebie - naszego Czytelnika i Przyjaciela. Nie lubimy opowiadać o problemach i eskalować ich na zewnątrz. Ale przychodzą w życiu takie momenty, że warto się tym podzielić. Nie po to, żeby zgarnąć nagrodę w konkursie na to „kto ma w życiu gorzej”, ale po to, aby opowiedzieć o nadziei. O tym, że każda trudna sytuacja czegoś nas uczy i z każdej wyciągamy wnioski. 

O tym, że problemy trzeba rozwiązywać jeden po drugim i jak to zrobić, żeby nie tracić zimnej krwi, gdy emocje biorą górę. Wreszcie o tym - co mnie osobiście najbardziej zdziwiło - że czasem w życiu zdarzają się rzeczy, których boisz się najbardziej, a Ty to przeżywasz, odczuwasz ból, lecz nadal oddychasz i pomimo tego wszystkiego jedziesz dalej. Dla mnie to wprost niewiarygodne odkrycie. Może po prostu zbyt mało jeszcze w życiu przeżyłam...

Pomału otrząsamy się z letargu, układamy sobie procesy i planujemy przyszłość. Dlatego bardzo chcę Cię zaprosić do tej wędrówki. Zapraszam Cię do naszego świata. Zrób sobie kawę lub herbatę i w wolnej chwili posłuchaj historii, którą opowiedzieliśmy dla Ciebie w 11 odcinku Podcastu Ruszaj w Drogę!

A potem pójdź z nami dalej. Sięgnij po książki i nasze przewodniki po Polsce. Zaplanuj najbliższą przyszłość. 

Zwróć twarz w stronę słońca i pomyśl, jak cudownie będzie znowu wyruszyć w drogę. My już nie możemy się doczekać. A Ty?


Posłuchaj: "011. Za kulisami: Dlaczego zniknęliśmy na pół roku?" on Spreaker.


KOLEJNA RELACJA Starszy post

KOMENTARZE

Daj znać co myślisz :) Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.

Ruszaj w Drogę?

Czytasz nasz pozytywny przewodnik po Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Wszystkie miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 12 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.