» » »

Wąchocku – dziękujemy, czyli za kulisami akcji Tydzień z Wąchockiem ;)

Kończymy akcję „Tydzień z Wąchockiem”, w ramach której głównym bohaterem naszego bloga i profili społecznościowych było niepozorne świętokrzyskie miasteczko. Dziękujemy regionalnym działaczom, aktywistom i samorządowcom za wsparcie i przede wszystkim Wam - za to, że z tak dużym zaciekawieniem czytaliście nasze artykuły.

Za kulisami Tygodnia z Wąchockiem

Cieszymy się, że mogliśmy pokazać mniej znane oblicze kolejnej polskiej miejscowości. Mamy nadzieję, że nasze działania będą inspiracją dla kolejnych tego typu wspólnych akcji blogerów z lokalnymi samorządami, oraz dla Was – do odwiedzenia Wąchocka i podobnych miejsc w całej Polsce!

Jak wyglądało to w praktyce? Zapraszamy za kulisy akcji „Tydzień z Wąchockiem”!

Szczegóły akcji 

Akcja realizowana była we współpracy z lokalnym samorządem. Marek Samsonowski - Sołtys Wąchocka objął ją patronatem. Wspierał nas Urząd Miasta i Gminy Wąchock, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz kilka lokalnych organizacji, które pomogło nam w dotarciu do kolejnych osób z Wąchocka.

Kierowaliśmy się hasłem promocyjnym Wąchocka „Między historią a humorem”, które świetnie pokazuje dwa oblicza tego miasteczka – te z dowcipów i drugie mnie znane – oblicze historyczno-turystyczne.

Nie przestraszyliśmy się nawet znaków na niebie i ziemi, które próbowały nas ostrzec na tydzień przed rozpoczęciem akcji ;)
I tak, razem z osbami zaangażowanymi w promocję Wąchocka stworzyliśmy 5 artykułów pokazujących różne oblicza miasta i wzbogaciliśmy je o regionalne ciekawostki, anegdoty, zdjęcia i relacje filmowe.

DZIEŃ 1: Wąchock - miasto, które naprawdę istnieje
DZIEŃ 2: Opactwo i Klasztor Cystersów w Wąchocku
DZIEŃ 3: Rozmowa z Sołtysem Markiem Samsonowskim o wyzwaniach życia w WąchockuByliśmy także  nadaktywni na Facebooku, gdzie powstała ciekawa galeria zdjęć z ciekawostkami z Wąchocka.Poćwierkaliśmy też kilka razy na Twitterze i próbowaliśmy wskrzesić i rozruszać nasz profil na Google+ jednak bez większego powodzenia. Czy ktoś nas tam czyta? ;)

Mówiło się

O naszej akcji i artykułach informowało większość facebookowych profilów związanych z Wąchockiem: Wąchock, Marek Sołtys Samsonowski, OSP Wąchock, Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego w Wąchocku, Kapela Sołtysa z Wąchocka.

Zainteresowały się nią także serwisy internetowe Kronika Wąchocka Wąchock.infoświętokrzyskie.org.pl, Przewodnik Świętokrzyski oraz portale o marketingu Nowy Marketing i Markana. Byli z nami nasi niezawodni przyjaciele z oficjalnego serwisu turystycznego województwa świętokrzyskiego, którzy informowali o ciekawszych etapach akcji i dodali naszą relację z Wąchocka do serwisu filmowego województwa.

Dziękujemy za medialne wsparcie w imieniu swoim i samorządu!

Tydzień z Wąchockiem - dziękujemy za wsparcie!

Ale po co nam to było? I dlaczego akurat Wąchock? ;)

Wiemy, że wielu z Was z niedowierzaniem spoglądało w naszą stronę, gdy ogłosiliśmy wspólną akcję z Wąchockiem. Zastanawialiście się pewnie o czym będziemy pisać przez cały tydzień.

W krótkim wywiadzie opublikowanym w serwisie o marketingu miejsc Markana, Maciej opowiedział o tym jak mocno zaskoczeni byliśmy, gdy przyjechaliśmy do Wąchocka i jak po wielu miesiącach z tego początkowego zaskoczenia narodził się pomysł na wspólną akcję.

Wjazd do Wąchocka

Postawiliśmy przed sobą trudne zadanie i przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy, żebyście poczuli się tak jak my, gdy przyjechaliśmy do Wąchocka – miejsca, o którym słyszeliście niewiele, lub wcale. I z każdą kolejną chwilą, którą w nim spędzicie odkrywali nowe, nieznane Wam wcześniej oblicze. A wszystko po to, aby na koniec powiedzieć do siebie: „Wow. Coś w tym jest!”.

I mamy nadzieję, że to się udało! Tą akcją chcieliśmy pokazać Wam to, o czym pisaliśmy we wpisie o tym, że podróże po Polsce to nasza pasja. Chcieliśmy pokazać to, co lubimy w naszych podróżach najbardziej – ten element zaskoczenia, gdy nagle zaczynasz patrzeć na znane Ci miejsce z nieznanej perspektywy i gdy samodzielnie zaczynasz odkrywać jego prawdziwe oblicze.

Bo jak mówi nasza ulubiona sentencja Marcela Prousta:
"Prawdziwa podróż nie polega na odkrywaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu na to, co już znamy."
Mamy nadzieję, że to się nam udało!

Podobne akcje regionalne na Ruszaj w Drogę:

Polecamy linki do naszych wcześniejszych akcji regionalnych:
KOLEJNA RELACJA Starszy post

4 komentarze :

Dołącz do dyskusji. Dodaj komentarz w polu poniżej lub przewiń w dół i skomentuj przez Facebooka.
 1. Podobają mi się takie akcje, gdzie temat jest dokładnie zbadany, a nie jest to tylko relacja w rodzaju paru zdjęć i podpisu "byłem tu", co często można znaleźć na innych blogach podróżniczych. Tak trzymać! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Maćku :) to już taka nasza "wada", że jak już zaczynamy drążyć, to drążymy do końca :) cieszymy się, że czasem wychodzi z tego jednak coś pozytywnego :) pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa akcja promująca Wąchock. Wierzę, że nie ostatnia i niebawem przeczytamy o kolejnych ciekawych miejscach jakie udało się odwiedzić.
  Pozdrawiam,
  Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ogranicza nas tylko własna wyobraźnia - a że ona cały czas pracuje, to faktycznie w tym roku na Ruszaj w Drogę! można się spodziewać jeszcze kilku niespodzianek :)

   Usuń

Ruszaj w Drogę?

Czytasz największy blog podróżniczy o Polsce. Znajdziesz u nas ponad 500 artykułów z pomysłami na wycieczki po Polsce. Pokażemy Ci gdzie pojechać i co warto zobaczyć w Polsce. Miejsca sprawdzamy i zwiedzamy osobiście. Polecamy spis A-Z ciekawych miejsc i wyszukiwarkę.

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY

Od 10 lat #wDrodze, a od pięciu prowadzimy największy blog podróżniczy o Polsce. Jesteśmy pozytywnie zakręceni na punkcie polskiej turystyki.

KLUB RUSZAJ W DROGĘ!

Prowadzimy prezentacje, warsztaty i spotkania podróżnicze. Opowiadamy o polskich regionach i dzielimy się naszymi pomysłami na podróże po Polsce.

FUNDACJA RUSZAJ W DROGĘ!

Promujemy polską turystykę w Polsce, pomagamy organizacjom turystycznym w dotarciu do nowych turystów i prowadzimy warsztaty branżowe.