Wąchocku – dziękujemy, czyli za kulisami akcji Tydzień z Wąchockiem ;)

Kończymy akcję „Tydzień z Wąchockiem”, w ramach której głównym bohaterem naszego bloga i profili społecznościowych było niepozorne świętokrzyskie miasteczko. Dziękujemy regionalnym działaczom, aktywistom i samorządowcom za wsparcie i przede wszystkim Wam - za to, że z tak dużym zaciekawieniem czytaliście nasze artykuły.

Za kulisami Tygodnia z Wąchockiem

Cieszymy się, że mogliśmy pokazać mniej znane oblicze kolejnej polskiej miejscowości. Mamy nadzieję, że nasze działania będą inspiracją dla kolejnych tego typu wspólnych akcji blogerów z lokalnymi samorządami, oraz dla Was – do odwiedzenia Wąchocka i podobnych miejsc w całej Polsce!

Jak wyglądało to w praktyce? Zapraszamy za kulisy akcji „Tydzień z Wąchockiem”!

Szczegóły akcji 

Akcja realizowana była we współpracy z lokalnym samorządem. Marek Samsonowski - Sołtys Wąchocka objął ją patronatem. Wspierał nas Urząd Miasta i Gminy Wąchock, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz kilka lokalnych organizacji, które pomogło nam w dotarciu do kolejnych osób z Wąchocka.

Kierowaliśmy się hasłem promocyjnym Wąchocka „Między historią a humorem”, które świetnie pokazuje dwa oblicza tego miasteczka – te z dowcipów i drugie mnie znane – oblicze historyczno-turystyczne.

Nie przestraszyliśmy się nawet znaków na niebie i ziemi, które próbowały nas ostrzec na tydzień przed rozpoczęciem akcji ;)
I tak, razem z osbami zaangażowanymi w promocję Wąchocka stworzyliśmy 5 artykułów pokazujących różne oblicza miasta i wzbogaciliśmy je o regionalne ciekawostki, anegdoty, zdjęcia i relacje filmowe.

DZIEŃ 1: Wąchock - miasto, które naprawdę istnieje
DZIEŃ 2: Opactwo i Klasztor Cystersów w Wąchocku
DZIEŃ 3: Rozmowa z Sołtysem Markiem Samsonowskim o wyzwaniach życia w WąchockuByliśmy także  nadaktywni na Facebooku, gdzie powstała ciekawa galeria zdjęć z ciekawostkami z Wąchocka.Poćwierkaliśmy też kilka razy na Twitterze i próbowaliśmy wskrzesić i rozruszać nasz profil na Google+ jednak bez większego powodzenia. Czy ktoś nas tam czyta? ;)

Mówiło się

O naszej akcji i artykułach informowało większość facebookowych profilów związanych z Wąchockiem: Wąchock, Marek Sołtys Samsonowski, OSP Wąchock, Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego w Wąchocku, Kapela Sołtysa z Wąchocka.

Zainteresowały się nią także serwisy internetowe Kronika Wąchocka Wąchock.infoświętokrzyskie.org.pl, Przewodnik Świętokrzyski oraz portale o marketingu Nowy Marketing i Markana. Byli z nami nasi niezawodni przyjaciele z oficjalnego serwisu turystycznego województwa świętokrzyskiego, którzy informowali o ciekawszych etapach akcji i dodali naszą relację z Wąchocka do serwisu filmowego województwa.

Dziękujemy za medialne wsparcie w imieniu swoim i samorządu!

Tydzień z Wąchockiem - dziękujemy za wsparcie!

Ale po co nam to było? I dlaczego akurat Wąchock? ;)

Wiemy, że wielu z Was z niedowierzaniem spoglądało w naszą stronę, gdy ogłosiliśmy wspólną akcję z Wąchockiem. Zastanawialiście się pewnie o czym będziemy pisać przez cały tydzień.

W krótkim wywiadzie opublikowanym w serwisie o marketingu miejsc Markana, Maciej opowiedział o tym jak mocno zaskoczeni byliśmy, gdy przyjechaliśmy do Wąchocka i jak po wielu miesiącach z tego początkowego zaskoczenia narodził się pomysł na wspólną akcję.

Wjazd do Wąchocka

Postawiliśmy przed sobą trudne zadanie i przeprowadziliśmy eksperyment. Chcieliśmy, żebyście poczuli się tak jak my, gdy przyjechaliśmy do Wąchocka – miejsca, o którym słyszeliście niewiele, lub wcale. I z każdą kolejną chwilą, którą w nim spędzicie odkrywali nowe, nieznane Wam wcześniej oblicze. A wszystko po to, aby na koniec powiedzieć do siebie: „Wow. Coś w tym jest!”.

I mamy nadzieję, że to się udało! Tą akcją chcieliśmy pokazać Wam to, o czym pisaliśmy we wpisie o tym, że podróże po Polsce to nasza pasja. Chcieliśmy pokazać to, co lubimy w naszych podróżach najbardziej – ten element zaskoczenia, gdy nagle zaczynasz patrzeć na znane Ci miejsce z nieznanej perspektywy i gdy samodzielnie zaczynasz odkrywać jego prawdziwe oblicze.

Bo jak mówi nasza ulubiona sentencja Marcela Prousta:
"Prawdziwa podróż nie polega na odkrywaniu nowych lądów, lecz na nowym spojrzeniu na to, co już znamy."
Mamy nadzieję, że to się nam udało!

Podobne akcje regionalne na Ruszaj w Drogę:

Polecamy linki do naszych wcześniejszych akcji regionalnych:
4 Komentarze

Zostaw po sobie ślad. Daj znać co o tym myślisz :)

 1. Podobają mi się takie akcje, gdzie temat jest dokładnie zbadany, a nie jest to tylko relacja w rodzaju paru zdjęć i podpisu "byłem tu", co często można znaleźć na innych blogach podróżniczych. Tak trzymać! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Maćku :) to już taka nasza "wada", że jak już zaczynamy drążyć, to drążymy do końca :) cieszymy się, że czasem wychodzi z tego jednak coś pozytywnego :) pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa akcja promująca Wąchock. Wierzę, że nie ostatnia i niebawem przeczytamy o kolejnych ciekawych miejscach jakie udało się odwiedzić.
  Pozdrawiam,
  Jacek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ogranicza nas tylko własna wyobraźnia - a że ona cały czas pracuje, to faktycznie w tym roku na Ruszaj w Drogę! można się spodziewać jeszcze kilku niespodzianek :)

   Usuń
Nowsza Starsza

Pssst, zobacz też nasze książki z pomysłami na wycieczki po Polsce :)

Dziękujemy, że czytasz naszego bloga. Czy wiesz, że piszemy i wydajemy też przewodniki po Polsce? To niezwykłe książki do samodzielnego zwiedzania z gotowymi planami spacerów, szlaków i samochodowych wycieczek na 1 dzień. To gotowe przepisy na udaną majówkę i wakacje w Polsce. Są jak dobry przyjaciel, który poprowadzi Cię za rękę. E-booki wysyłamy natychmiast, do zestawów książek dajemy super gratisy, a zamówienia wysyłamy codziennie koło południa - nawet jutro mogą już być u Ciebie. I jeszcze darmowa dostawa dla każdego zamówienia od 120 zł!

Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodnik Ruszaj w Bieszczady - książka i e-book
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Przewodniki po Polsce od Ruszaj w Drogę! - praktyczne i przydatne
Formularz kontaktowy